Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 01 říj. 2010, 07:29

sg čokoška je prima tabáček, síla tak akorát pro allday smoke. to jsou v podstatě i dunhillovské tabáčky, které mi přijdou přeci jen o stopu silnější. i o ni jsou ale perfektně vyvážené. jo, a abych nezapomněl: kakako a čokoládu lze samozřejmě v tabákových mantinelech interpretovat různými způsoby; při změně tabákové báze (u samuela se jedná o tabáky na bázi best brown, resp. FVF, resp. plugů či lan), síly aromatizace a várek tabáků si můžeš snadno udělat obrázek o tom, co se ve výsledku bude dít. no a pokud preferuješ čokoládu hořkou, sladkou či bílou, tak možná prostě jen očekáváš trochu něco jiného...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vidlak » 01 říj. 2010, 21:14

Dneska sem koštnul Cannon plug, co k němu říct? Snad nejsladší, nebo ještě líp, nejvíc aromatizovaný tabák, co sem kouřil, až mi ta chuť lezla z uší. Chutnal mi úplně stejně, jako voněl (spíš mi smrděl, bylo to až přespříliš výrazný), ale co je to za vůni? Něco mi to velice připomíná, ale nevim co? Čim je to aromatizovaný?
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Old Bob » 01 říj. 2010, 21:31

vidlak píše:Dneska sem koštnul Cannon plug, Čim je to aromatizovaný?

Osobně jsem jej nekouřil bohatě stačilo aroma od kolegů u vedlejšího stolu a ztratil jsem odvahu, nejvíc mi to připomínalo vanilkový pudink říznutý ruským deodorantem :roll:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vikes » 03 říj. 2010, 10:29

.
Naposledy upravil vikes dne 16 dub. 2012, 20:41, celkově upraveno 1
vikes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 72
Věk: 38
Registrován: 14 bře. 2010, 14:13

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 05 říj. 2010, 17:03

Tak po dalším kotlíku čokofláku musím říct, žě mi tenhle tabáček vážně šmakuje. :pray: Mám trochu problém s jeho nacpáním. Flák rozdrobím a cpu ho normálně jako ostatní tabáky, ale vždycky, i kdž se snažím cpát jemně, pak musím docela silou tahat a to mi moc nevyhovuje. To si ale něják vychytám a není to závada tabáku. Musím ale říct, že sirovej čokoflák mi nehorázně smrdí. Jakmile mu ale vdechnu život ohněm, tak je smrádek fuč a chuť tabáku je VYNIKAJÍCÍ !!! :clamp: :ok:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 05 říj. 2010, 17:07

Tlapa píše: ... i kdž se snažím cpát jemně, pak musím docela silou tahat a to mi moc nevyhovuje...:


no to se ti nedivím... flák najemno rozdrobit a LEHCE nacpat. je třeba si uvědomit, že flák se po zapálení roztahuje a dýmku ti ucpe. tedy nacpávat a průběžně kontrolovat, zda dobře a volně táhne. pokud ano, pak teprve zapálit. uvidíš, že to bude hnedle jiná kategorie. zrovna dnes jsem čokošku měl: imho jeden z nejlepších SG fláků
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 05 říj. 2010, 17:14

To právě dělám, když kontroluju nacpání před zapálením, tak to jede na krásně jemný tah. A ouha, po zapálení to jaksi zatuhne. Že se flák roztahuje mi nedošlo, ale i tak nevím co s tím..... Nezbývá než nacpávat a kouřit a ono si to časem sedne :-) Díky za typ ;-)
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 05 říj. 2010, 17:21

Tlapa píše:To právě dělám, když kontroluju nacpání před zapálením, tak to jede na krásně jemný tah....


tak zkus nacpávat na "hodně volný tah". až to zvládneš a bude ti to slušně hořet, tak už to nacpávání ukočíruješ. nesmíš se také snažit to zapálit moc rychle. samovy fláky jsou vetšinou vlhčí a nechce se jim hořet. pokud je chceš jedním zapálením rozhicovat, začne to močkovat a můžeš to zabalit. takže: volně nacpat, lehce připálit, jemně pobafat a pokud to nehoří (což je téměř jisté), zase krátce přižhavit, bafnout, atd. jsou to takové vlhké nehořlavé podrážky, ale ta chuť :yum: . však to zvládneš, neboj
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod mrcos » 05 říj. 2010, 17:56

Jak píše basa, rozhodně nacpávat opravdu lehce a hlavně! - neroztahávat, spíš víc polechtat ohněm, než tahat. Čim míň tahám, tim líp to funguje ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vidlak » 05 říj. 2010, 19:32

basa, mrcos :arrow: zlatý slova, taky ještě někdy, když neni nálada a nejde to, mám s fláky problém, zrovna tudle jsem spařil balkán a to je pak peklo a člověk má chuť to vyklepnout a zapálit něco jinýho... chce to vopravdu opatrně
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod learenlearn » 06 říj. 2010, 09:36

vidlak píše:Dneska sem koštnul Cannon plug, co k němu říct? Snad nejsladší, nebo ještě líp, nejvíc aromatizovaný tabák, co sem kouřil, až mi ta chuť lezla z uší. Chutnal mi úplně stejně, jako voněl (spíš mi smrděl, bylo to až přespříliš výrazný), ale co je to za vůni? Něco mi to velice připomíná, ale nevim co? Čim je to aromatizovaný?


Já si ho koupil a ačkoliv moc aromatiky nekouřím, musí ho pochválit. Při kouření mám v ústech chuť sušených křížal nebo jablečného závinu a pro okolí je neutrál (žádná výrazná vůně).
Došel mi v 250g plugu tak jsem si kousek nakrájel na flake a protože byl dost vlhký, nechal jsem je hodinku proschnout. Potom jsem to rozcupoval a naplnil do krabičky od UF. Kouření do bílého popílku. Mňamka. :smoke5: :smoke5:
learenlearn
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 71
Věk: 60
Registrován: 12 srp. 2010, 15:47
Bydliště: Olomouc

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Flip » 06 říj. 2010, 16:31

Já osobně si občas ten cannon taky s chutí šoupnu nicméně mi nejvíc jede když ho mixnu 50 na 50 s Luisianou-nasládlost maličko ustoupí a ten perigue z Luisiany mu dodá říz-ale nevnucuju.Přišel jsem na to čistě náhodně,když mi v krabičkách nezbylo ani z jednoho na celý kotlík a sesypal jsem je dohromady a nacpal do výzkumné dýmky.
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 06 říj. 2010, 17:53

no, já jsem koštnul 4 velké kotle lakeland lana a jsem téhle chutě docela nasycený. prostě aromatik. první kotel zajímavý, druhý si ještě nacpu s chutí, do třetího už se trochu nutím a čtvrtého už mám plné zuby. já to prostě nemohu, sorry. na whisky rope, ananas nebo black chock mám chuť pokaždé, ale tohle prostě nedám. nemohu za to. aromatik je pro mě primitivní tabák, který všechno, co má, okamžitě vydá. v kvalitním neutrálu (a do toho počítám i lana) hledám odstíny chutí, a to je na tom zajímavé. na aromatiku pro mě kromě těch prvních pár kotlů není zajímavého vůbec nic. není co hledat a zkoumat. vůbec nic. šlus. finito. ale třeba se to jednou naučím...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 06 říj. 2010, 18:24

Dneska ráno jsem si dal zase po čase Grousemoor Plug a byla to pecka. Ovšem je to pro mě asi vrchol aroma, které ještě v tabáku snesu. Jednou za čas si jej dám moc rád a užiju si ho, podle mě perfektně skloubenej tabák a aroma, perfektně se to doplňuje. Ale ten lakeland rope....jestli je to aromatizováno jako Cannon Plug tak do něj asi nepůjdu, měl jsem ho v plánu, ale docela jsi mě Tome teď odradil. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Scalex » 06 říj. 2010, 18:39

basa333 píše: aromatik je pro mě primitivní tabák, který všechno, co má, okamžitě vydá. v kvalitním neutrálu (a do toho počítám i lana) hledám odstíny chutí, a to je na tom zajímavé. na aromatiku pro mě kromě těch prvních pár kotlů není zajímavého vůbec nic. není co hledat a zkoumat. vůbec nic. šlus. finito. ale třeba se to jednou naučím...


Pro mě je aromatik jako určité druhy alkoholu. Ve vínu nebo whisky jsou právě ty tóny, které je zajímavé hledat. Griottka nebo fernet jsou ale stále stejné, není v nich po pár vypitých litrech už nic k objevování, ale přesto nám chutnají... Možná že potřebuješ k takovému přístupu, k jakému jsi došel u chlastu, dojít i u tabáku. A možná taky ne, protože ti prostě aromatiky nejedou a basta a nejede přes to vlak a netřeba to lámat přes koleno.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 10 návštevníků