Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 30 čer. 2010, 09:01

Je to opravdu ten samý tabák prodávaný pod dvěma různými názvy. Proč to tak je?...netuším. :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod beda » 30 čer. 2010, 09:33

Bych neřekl, že to je úplně to samý. Čistě moje osobní doměnka je, že St. James má podíl Perique z tý jediný pidi farmy na který původně Perique začaly dělat a v Louisianě je prostě Perique jen ze stejný oblasti, ale z nějaký vedlejší farmy. Ale jak píšu, je to jen spekulace. I na Samovejch stránkách píšou, že se jeden tabák prodává pod dvěma názvy. Podle mne tam ale nějakej důvod musí být, vidim to tak, že si člověk nemůže napařit na pixlu St. James aniž by fakt bral Perique odtamtud, akorát ta produkce tý farmy je omezená a poptávka u Sama po tomhle kousku převyšuje dodávku Perique z Parishovi farmy. Tudíž se to dosycuje Lousianou.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4945
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod mihra » 30 čer. 2010, 09:38

Já vidím rozdíl pouze v tom, že Louisiana je v tobolce a St. James v plechu. Chuťově mi přijdou stejné. Proč jiné názvy, nevím :think:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod beda » 30 čer. 2010, 10:24

Otázkou ovšem potom je, proč se všechny ostatní kusy jmenujou stejně jak v plechu, tak v tobolce.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4945
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod mihra » 30 čer. 2010, 14:11

Tak na to se musíš zeptat Samuela, já to nevím :think:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod jcp » 30 čer. 2010, 18:25

Spíš se zeptat velkého Stanislawa .. když se kouknete na tabaky.cz kde je ještě původní popis pod kterým se tu začal prodávat, u St.James Flake se píše .. Též se prodává pod naší značkou Louisiana Flake.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Krhút » 30 čer. 2010, 22:28

jcp píše:Spíš se zeptat velkého Stanislawa .. když se kouknete na tabaky.cz kde je ještě původní popis pod kterým se tu začal prodávat, u St.James Flake se píše .. Též se prodává pod naší značkou Louisiana Flake.

Pro sprostý lid shrnuto do dvou slov : prostě bordel . :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod beda » 30 čer. 2010, 22:36

Jo jo, sekl jsem se. Ne Sam, ale Stašek to psal.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4945
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod midloch » 01 črc. 2010, 06:16

mihra píše:Já vidím rozdíl pouze v tom, že Louisiana je v tobolce a St. James v plechu. Chuťově mi přijdou stejné. Proč jiné názvy, nevím :think:

No a to uz taky neni uplne pravda. Pri posledni navsteve v Dlouhe jsem zjistil ze petatricitky uz se delaj v plechu (tobolky se doprodaj a je s nima smitec).
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Honzk » 02 črc. 2010, 12:36

Teď nevím, jestli je ta informace úplně správná, ale mám takový pocit že Lousianu i Celtic Talisman si nechal u SG na zakázku přímo namíchat Dr. Stanislav (stejně jako Palace Gate ) a pro úspěch prodeje v ČR a posléze okolí se začal rozšiřovat dál. Proto možná vznikla ta shoda s St.Jamesem, Stanislav ho zde chtěl mít pod svým obchodním názvem......
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Flip » 04 črc. 2010, 17:15

Ve svém bádání mezi tabáky SG jsem narazil na jeden oříšek a tím je 1792 Flake.Pro mne vcelku přijemná chuť nemám problém se zapalováním,když ho nechám hodinku proschnout , pěkně rozemnu lehce nacpu tak hoří vcelku chladně,dlouze takřka bez problému do konce.Ale!!! 2 krát nebo spíš třikrát mi v průběhu kouření na pár tahů vletí něco úžasně pálícího na jazyk a to v průběhu celé inhalace pokaždé v jiné fázi-jako by v tom tabáku byly nějaké částice feferonek:-)Potom se zase vše zklidní.Kdyby to bylo závěrem procesu chápal bych nějaké teorie o žhavém popílku,ale tohle se přihodí pokaždé v jiné fázi.Docela mě to štve,protože nebýt těhto výstřelků tabáku zařadil bych ho mezi svoje oblíbence.
Má někdo podobné zkušenosti,popřípadě jak je řešit.Podotýkám,že předem vylučuju rychlost nebo prudkost tahů.
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 04 črc. 2010, 18:51

korim ho vcelku pravidelne a tyhgle problemy nemam. ovsem nesmis ho moc roztahovat - mozna, ze pak zlobi
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Juri » 04 črc. 2010, 19:15

:arrow: Flip

taky jsem již nějakou tu plechovku zpopelnil a nic podobného nezaznamenal. Pravděpodobně ti ten tabák nesedí, hold každý máme jiné chutě :lol: Taky možná nějaká špatná várka, vyzkoušel bych jiné balení...
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod beda » 04 črc. 2010, 20:04

Taky s 1792 nemám tenhle problém, ale stalo se mi něco podobnýho s Ennerdale. Normálně jsem připaloval a hned během toho prvního přípalu se mi v puse rozlila chuť jakoby nějakýho benzínu, nebo rozpouštědla. Fakt hnus těžko popsatelnej, rázem jsem měl pocit, že Ennerdale je sakra chemka. Pomalu to sláblo až to vymizelo. Podle mne prostě kousek tabáku, kde byly všechny ty esence nějak nerozptýlený.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4945
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Copatej » 05 črc. 2010, 09:48

Flip píše:Má někdo podobné zkušenosti,popřípadě jak je řešit.Podotýkám,že předem vylučuju rychlost nebo prudkost tahů.


Situaci, kterou popisuješ, tak ta se mi stávala v mých začátcích, kdy jsem moc neuměl řešit množství polela v kotli. A to u kteréhokoliv flakového typu tabáku. Nepoužíval jsem dřevěné dusátko, kterým bych postupně popel odebíral, ale tzv. cpt. Prostě jsem jen přidusával a tahal. Jemně , ale tahal. Po cca půl hodině jsem odsypal z kotle trochu popela do popelníku a tahal dál. Po zhruba třičtvrtě hodině jsem nevěděl, jak dlouho ještě budu kouřit, tak jsem udělal onu fatální chybu a trnem dusátka jsem promíchal zbytek popela a zbytky tabáku. Když jsem viděl, že je tam tabáku ještě dostatek, spokojeně jsem připálil. Chuť tabáku stejná, ale běda. Pokaždé některá z jiskřiček dolétla až na můj jazyk...to je vskutku tóčo. Ten tabák má tendenci jak to nazvat, asi "uhlíkovatět" (ale jen v přeschlém stavu), a pokud ho moc přidusáš, ulámeš ty zhavé špičky, které ti následně projedou až do pusy.
Pokud se ti děje totéž, měl bys' jej kouřit správně dovlhčený, nemíchat konce a přílišně nedusat. A to všeobecně u všech flakových řezů. Já to tak ihned po těchto zkušenostech začal dělat a od té doby se mi to už nikdy nestalo.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků