Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 21 zář. 2010, 10:59

Včera jsem otevřel plechovku Navy Flake plný očekávání. Rovnou říkám, že tenhle tabák se mnou docela slušně zamával. Bohužel jsem měl asi smůlu na várku, protože jsem se hlavně těšil na tu spoustu rumu, kterou asi bohužel vypili při výrobě a do tabáku ho moc nezůstalo :( Ještě jsem neměl tabák, kterej by byl vyloženě tím rumem nebo whisky cítit. Jedině vlastně MB Plumcake. Pohledem bylo vidět, že každý plátek má trochu jiný poměr tabáků. Jeden je černej a druhej skoro samá světlá viržinie.
Asi to zkusím příště míchnout s Navy Flake od MB, docela mě to zklamalo takovou jako kdyby těžkostí. A to mám oblíbence BS, Kong Fred., MM965...
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 30 zář. 2010, 08:24

Včera večer jsem vyzkoušel Perfection, protože z toho co jsem vybral nic jinýho neměli. Dneska se domluvím s vedoucím, jestli by šla speciálnější objednávečka :puffy:
Po otevření krabičky jsem se docela zaradoval, protože mi ta vůně připomněla Dunhilly. Ať jsem k tomu strkal sosák jak jsem chtěl, nějakou aromatizaci jsem necítil ani omylem. Říkal jsem si, že je třeba schovaná a je třeba ji vyhnat ohněm. Tak jsem nabil a zažehnul.
Tento tabák si jistě zaslouží další zkoumání, ale osobně jsem vanilku necítil, dokud sem si nedal decák ajrkoňaku. Příjemně uzený cítím v hubě ještě teď, to je super.
Co si musím dávat pozor, tak moc ten tabák neroztahovat protože pak mi chutná jak doutníkovej tabák a to zrovna já nemusím. Hoří opravdu do bílýho popela, tomu jsem ani nechtěl věřit.

Je možný, že bych měl smůlu na várku bez vanilky, nebo s tak stopovým množstvím, že není poznat :?:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Copatej » 30 zář. 2010, 08:33

Speciálně u SG je téměř normální, že se jednotlivé šarže liší. Jednou je tam vanilky víc, jindy jí zkrátka nenajdeš, kdyby ses rozkrájel. No a to je přesně tvůj momentální případ.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 30 zář. 2010, 08:57

Já to koupil hlavně na vyzkoušení abych ochutnal tu kombinaci latakie+vanilka. S tím rumem v NF jsem dopadl taky tak :smoke4:
Kdyby to chtěl posoudit někdo znalý tohoto tabáku, rád věnuju vzorek.
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod rajtyš » 30 zář. 2010, 09:16

no, SG NF jsem načnul nedávno a hned se z něj stal můj favorit. rum tam cítím, ale jen při čuchnutí za syrova. v kouři moc ne, i když věřím, že až si do fajfky sedne, nějaká stopa se tam objeví.
co se týče Perfectionu, tak v mojí várce se taky žádná vanilka nekonala. ovšem po konzultaci s prodavečem v brněnským cigáršopu jsem nabyl vědomí, že by tam snad ani přímo aromatizace vanilkou být neměla, pouze mohou v chuti tabáku vystupovat vanilkové tóny. docela mi to tak vyhovovalo. určitě se k němu brzy vrátím, ale až na něj budu mít dýmku. pak dám pár krabiček a uvidím, jak to s tou vanilkou je.
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 38
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Copatej » 30 zář. 2010, 09:54

rajtyš píše:... i když věřím, že až si do fajfky sedne, nějaká stopa se tam objeví...


Z vlastní zkušenosti a dovolím si tvrdit, že nejen z mé, je velkou pravdou fakt, že jednotlivé tabáky by měly mít své vlastní fajfky. Po prvním, či pátém kouření je tabák možná dobrý, chutný, ale nuanční prvky z něj začnou vystupovat až po opravdu důkladném zakouření, což je někdy kolem 20 - 30 nacpání.

Další nedílnou a neoddiskutovatelnou pravdou je porovnání některých tabáků mezi sebou v průběhu samotného kouření. Pro jednotlivce by to znamenalo, zapálit si dvě fajfky odlišných tabáků najednou, což by pro mnohé mohl být problém, ale tento experiment byl praktikován s neuvěřitelně pozitivním výsledkem.
Např. SG 1792 flake versus GH Bad Nun 2 flake - oba tabáky kouřím téměř s pravidelností a přísahal bych, že jejich chutě znám do nejmenší podrobnosti. Omyl je pravdou. Při jejich konfrontaci se objevují chutě nové, nepoznané, které samotného kuřáka posunou na další, vyšší level. Další dvojicí byl GH SRT a SG Bracken flake - opět vynikající výsledek, plný těch nejrozmanitějších chuťových tónů... Pokud můžete, doporučuji vyzkoušet.
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod šnek » 30 zář. 2010, 10:53

Pravdu má kluk copatá. Třeba FVF, někdo by řekl obyčejná viržinie,ale mám na ní fajfku, kde nikdy nic jiného nebylo, pár krabiček jsem v zpopelnil a ty nuance z toho fakt lezou a chutnají :yum: ....
Naposledy upravil šnek dne 30 zář. 2010, 11:34, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 30 zář. 2010, 11:29

Já musím říct, že například s třešněma od SG nemám žádnej problém. Jsou tam cítít krásně. I když je pravda, že ne každá šarže je stejně výrazná. Nicméně včera jsem si poprvé nacpal SG čokoflák a po čokoládě ani stopa. Je ale pravda, že to bylo první zakuřování nové dýmky a první ochutnání latakie.
Třeba se ta čokoláda postupně ukáže, až se tabáček v dýmce zabydlí a až já přestanu tak intenzivně vnímat latakii. Měl jsem z latakie respekt, ale zbytečně. Sice je kvůli ní tabáček krapet silnější, což jsem v kebuli cejtil, ale neni to uzemňovák :smoke5:
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod mrcos » 30 zář. 2010, 12:01

Čokofláku už jsem zpopelnil pár krabek a ne vždycky je tam ta čokoláda stejně výrazná. Ale rozhodně nehledej takový to mléčný svinstvo, který se u nás obvykle za čokoládu vydává, je to spíš buď vysokoprocentní čokoláda nebo rovnou kakao. U mě má čokoflák vlastní dýmku, stojí to za to ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod šnek » 30 zář. 2010, 12:14

:arrow: Tlapa : Už se to tu psalo stokrát, ale více čokolády, najdeš v čokofláku od Gawitha Hoggarda.
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod BATRACHOS » 30 zář. 2010, 13:21

Tlapa píše:Já musím říct, že například s třešněma od SG nemám žádnej problém. Jsou tam cítít krásně. I když je pravda, že ne každá šarže je stejně výrazná. Nicméně včera jsem si poprvé nacpal SG čokoflák a po čokoládě ani stopa. Je ale pravda, že to bylo první zakuřování nové dýmky a první ochutnání latakie.
Třeba se ta čokoláda postupně ukáže, až se tabáček v dýmce zabydlí a až já přestanu tak intenzivně vnímat latakii. Měl jsem z latakie respekt, ale zbytečně. Sice je kvůli ní tabáček krapet silnější, což jsem v kebuli cejtil, ale neni to uzemňovák :smoke5:


Kvůli latakii ještě žádný tabák silnější nebyl ... latakie je silná v chuti, ne nikotinovou silou. :idea:
Naposledy upravil BATRACHOS dne 30 zář. 2010, 22:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 30 zář. 2010, 14:17

Aha, tak je možné, že je v čokofláku jiný tabák jako základ než u třešní? Vážně jsem krapet cítil "tabákovou sílu". No, taky to může být únavou..... Nicméně u třešní se mi to nestalo....
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod šnek » 30 zář. 2010, 15:15

Já si dokonce myslím, že SG Black cherry cavendish je silnější tabák než Chocolate flake. A souhlasím se žabákem, že latakia tu sílu tabáku nedělá, i když si to spousta lidí myslí...Ani ty dunhillské latakie, žádní extra siláci nejsou.
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Byšek » 30 zář. 2010, 20:05

Mě jakožto začátečníkovi přišel SG čokoflák nikotinově dosti silný, latakiově slabý a to kakao jsem taky moc necítil :)
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod BATRACHOS » 30 zář. 2010, 22:19

šnek píše:Já si dokonce myslím, že SG Black cherry cavendish je silnější tabák než Chocolate flake. A souhlasím se žabákem, že latakia tu sílu tabáku nedělá, i když si to spousta lidí myslí...Ani ty dunhillské latakie, žádní extra siláci nejsou.


Tak Ty sneseš mnohem víc než já - mně některé Dunhilly (hlavně Nightcap) přijdou silné celkem dost - ale určitě tu Dunhillovskou sílu nedělá latakie, ale ten dopovaný viržínský základ.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron