Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Gobra » 05 kvě. 2014, 19:08

RottenFox píše:Já nepřebaluju, já si dávam plechovku do zipovýho sáčku. :smile:


Teď jsem přemýšlel, jaké že to sáčky vyrábí firma Zippo, než mi došlo co myslíš :smoke2:


K tématu - osobně používám sklenice od jihočeského jogurtu, zejména na tobolky - vejde se tam naprosto přesně celá (myslim teda jenom obsah - tabák, bez obalu) a je to i slušně utemovaný, že neni kam by se odpařovalo... pro delší skladování bych možná ještě obalil potr. folií
Uživatelský avatar
Gobra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 34
Registrován: 01 dub. 2013, 09:41
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod RottenFox » 05 kvě. 2014, 19:17

:ot:
Tabák na sklad:
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/9/9115 ... /sklad.jpg
Tabák k okamžité spotřebě:
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/9/9115 ... otreba.jpg
;)
Dále kdyžtak v příslušném vlákně, ať to tu nezaplácáme, ale u mě no prob'. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Rahmed » 06 kvě. 2014, 19:35

Poté, co jsem prožil předevčírem zklamání s SG Navy Flake - bez latakie i bez rumu - jsem dnes rozbalil další půlroční piksličku - SG/Stanislaw WTF... žádný flake, ale kompletně rozšmelcovaný ready rubbed, latakie až na půdu... no byl jsem z toho trochu dost špatnej. Nakonec jsem obě plechovky dal vedle sebe a když jsem viděl ty nádherné cukernaté sladké plátky a čmuchnul si k oběma najednou... neváhaje jsem všechno smíchal dohromady :idea:
Výsledkem je vynikající svébytný tabáček - latakie akorát, pikantní, zároveň znamenitě nasládlý... takže by se chtělo říct: konec dobrý, všechno dobré :smoke1:
I tak se už hrozím chvíle, kdy otevřu další plechovku 1792 :smoke3: což je spolu s BF asi poslední SGéčko, na kterým mi ještě záleží...
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod naklon » 06 kvě. 2014, 22:56

To já dneska otevřel svoji první plechovku Grouse-mooru a málem mě ta vůně porazila, nakonec ani pořádně nevím, jestli mi chutnal nebo ne, spíš mě ty chutě dost překvapily :smoke6:
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod JaN » 07 kvě. 2014, 07:17

:arrow: naklon

V tom případě ani nezkoušej plug, ten je ještě mnohem víc aromatizovaný. Prvních pár minut po zapálení vždycky přemýšlím, jestli to chci vůbec kouřit :D .
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Jelenitz » 07 kvě. 2014, 14:23

Jsem včera poprvé okoštoval hnědou 4. Jak jsem mohl bez tohohle tabáku žít?
Uživatelský avatar
Jelenitz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 76
Věk: 48
Registrován: 18 dub. 2014, 23:19
Bydliště: Jelenice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Rahmed » 07 kvě. 2014, 15:57

JaN píše: :arrow: naklon

V tom případě ani nezkoušej plug, ten je ještě mnohem víc aromatizovaný. Prvních pár minut po zapálení vždycky přemýšlím, jestli to chci vůbec kouřit :D .

To souhlasí... můj první Grousemoor byl v 10g balení - krásné, tence řezané vlásky zlaté virginie velice libé vůně :yum:
Druhý už v 50g piksle - úplně jiné listí a jinam posunutá vůně :?
Třetí byl plug - "obyčejný Best Brown" zalitý pofidérním koncentrátem :evil:
A tím jsem s Grousemoorem skoncil... kousek toho plugu ještě mám, kdybys to chtěl vyzkoušet osobně :wink:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 07 kvě. 2014, 16:39

No vidite a já z aromatizací typu grouse, Canon, RB vrnim blahem :-D Všechno v plugu, jinak nehraju.
První zkušenost byla taky rozpačitá, ale přišel jsem tomu na chuť.

I love smoke soap :-D

Samozřejmě to střídám s jinými typy tabáků.
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod naklon » 07 kvě. 2014, 18:08

Tak po druhym kotlíku Grousemooru jsem tomu i celkem přišel na chuť, nejhorší je začátek, to se mi pomalu pění z pusy, ale když si to trošku sedne, tak to není vůbec špatný :yum: , na plug si ještě netroufám, nejdřív musím pořádně ovládnout flake a pak jsou na řadě lana :smoke5:
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Rahmed » 07 kvě. 2014, 18:16

Mně nevadil ten typ aromatizace, ale použije-li se úplně jiný tabák a navoní se to 5x tolik, tak v tu chvíli se mi snaží SG prodat něco, co jsem nechtěl :naughty:
Naprosto stejnou zkušenost jsem udělal s čokoplugem... jsou však tací, kterým to chutná a já jim to přeju :smoke1:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod naklon » 07 kvě. 2014, 18:29

To nemůžu posoudit, já od SG kouřil zatím akorát Navy flake (mám už druhou krabičku je tam té latakie opravdu jenom nádech, ale celkově mi ten tabák chutná a obě krabičky jsou úplně stejný, i když to možná je stejná várka), Black forrest (teď asi můj nejoblíbenější tabák) a teď Grousemoore, všechno v 50g plechovkách.
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vti » 12 kvě. 2014, 15:36

Tak jsem o víkendu načnul krabku NF a stalo se čeho jsem se obával. Ve srovnání s tím, co jsem bafal loni na podzim a v zimě docela dost rozdíl. Bohužel z mého hlediska k horšímu. Latakie limitní k nule, rum snad pod nulou. Když si čuchnu k původní, skoro 1/2 roku prázdné piksle a k nové plné, brečel bych. A to jsem si podle prvního vzorku nasyslil 4 krabky. No časem je asi vypálím, teď jsem mírně řečeno velmi rozladěn. Zeptal bych se zdejších zkušenějších - je tohle u firmy běžné? A pokud bych měl hledat standardní várku, bude to ta stará, voňavější nebo spíš tahle, blíž k virginii? Máte někdo zkušenosti s plugem? Teď abych se naučil čuchat přes plech. Se stejnou obavou jsem otevíral Grousemoor, ten byl naštěstí OK.
Uživatelský avatar
vti
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 48
Registrován: 19 zář. 2013, 17:35
Bydliště: Bystré

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Rahmed » 12 kvě. 2014, 17:10

Vítej v klubu zhrzených :smoke6: o něco výše se rozepisuju o totožných zážitcích...
Ano, u SG je takovéhle překvapení časté... takže jak to dopadne s další krabkou, to je ve hvězdách :palm:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Gimli » 12 kvě. 2014, 17:36

Rahmed píše:To souhlasí... můj první Grousemoor byl v 10g balení - krásné, tence řezané vlásky zlaté virginie velice libé vůně :yum:
Druhý už v 50g piksle - úplně jiné listí a jinam posunutá vůně :?
Třetí byl plug - "obyčejný Best Brown" zalitý pofidérním koncentrátem :evil:
A tím jsem s Grousemoorem skoncil... kousek toho plugu ještě mám, kdybys to chtěl vyzkoušet osobně :wink:


Já bych ze studijních důvodů o kousek požádal, mám Grousemoor plug ze dvou várek a je stejný, takže bych byl zvědavej, zda je kvalita stabilní. Dík.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod PoKlaT » 12 kvě. 2014, 17:56

vti píše:Tak jsem o víkendu načnul krabku NF a stalo se čeho jsem se obával. No časem je asi vypálím, teď jsem mírně řečeno velmi rozladěn. Zeptal bych se zdejších zkušenějších - je tohle u firmy běžné?

Bohužel, tuhle zkušenost má většina, když tabák od SG tak naturál např Best Brown nebo St. James flake a pod.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


cron