Tabáky Samuel Gawith

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Breer » 06 říj. 2010, 18:45

Canon som nemal , ale RB Plug...v začiatkoch som ho chválil, no potom čím viac som bafal špagáty, neutrály či latakie už som ho nejak nemusel :think: , asi pred mesiacom som našiel asi tak ešte na dve fajky....to bola sila :palm: , ako keby som mal vo fajke a ústach celý obchod s ezoterikou, v ktorom horeli vsetky ich voňavé sviečky a tyčinky :puke: a ešte som to cítil dva dni :twisted: , každopádne si ho už v živote nekúpim a teraz už len poriadne vybrúsiť zvnútra fajku a pripraviť ju na nejaký normálny tabak :smoke5:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 06 říj. 2010, 22:01

mluvíš mi z duše, vlado
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 07 říj. 2010, 07:53

Tak jsem včera ohutnal SG FVF. Po prvním kotlíku je brzo na nějaký soudy, ale první dojem je velmi dobrej. Konečně vím, jak chutná čistá virginie a zpětně si ji vybavuju v některých tabácích. Chuťově, no prostě tabák :-D Nevím, jestli z toho bude můj běžný tabák, ale je to příjemná změna. Po nějaké době dýmání jsem přemýšlel nad tím, že trochu latakie nebo perique bych v tom uvítal. Přídavek Old Dublinu nebo Escuda by mohl být to pravý.
O hoření bylo napsáno mnoho, za sebe jen říkám, že jsem plátek lehce rozmnělnil, použil "rolovací" způsob nacpání dýmky a následně během nekonečnýho kouření použil snad půlku krabičky sirek (alespoň, že té malé). Z tohoto hlediska katastrofa a mám co cvičit. Měl jsem strach, abych to nepřepálil a to se mi naštěstí nestalo. Tabák jsem si spokojeně vychutnával. V půlce kouření jsem toho měl už tak akorát dost a nejraději bych to zabalil. Nevím, v kolik jsem zažehnul, ale bylo to minimálně 1,5 hodiny! Pověsti o čase nelhaly :smoke6:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod mrcos » 07 říj. 2010, 16:33

Mňa... Každej kouříme na svoji hubu, ale míchat něco do FVF? Obzvlášť s Old Dublinem mi to přijde takový trochu stavění se na uši :think: Ač jsem Old Dublin nikdy nekouřil, tak mi připadá dle popisu jako už tak dosti komplexní směs, toho FVF by mi přišlo škoda. Pokud ti tam opravdu chybí latakie nebo perique, tak se dá sehnat samotnej, ale mám pocit, že to není ta cesta, kterou bych se já osobně vydal. Spíš bych hledal jinej tabák, než vyrábět z FVF jinej blend.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 07 říj. 2010, 16:43

70%FVF+30latakie je SG Balkan Flake.... :puffy:

Šel bych spíše tímhle směrem. Do samotný FVF bych latakii taky nepřidával. :roll:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod kukab » 07 říj. 2010, 16:48

Souhlas. Kouzlo FVF je právě v té čisté, zralé virginii, jejíž chuť je už sama o sobě dost komplexní. Míchání s čímkoliv ji dle mého bude akorát devalvovat. A když už míchat, tak asi spíš s čistými přísadami (samotná latakie, samotný perique) než se směsmi, které tu chuť mohou posunout dost jinam, než bylo očekáváno. Ale s mícháním mám pramalé zkušenosti, takže budu radši :plaster: A samozřejmě proti gustu... :smoke1:
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod anek » 07 říj. 2010, 20:43

Já jsem to napsal nepřesně. Přidávat to tam nechci. Chtěl jsem jen nějak naznačit, co mi tam asi tak chybělo. Na míchání moc nejsem.
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 48
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Flip » 10 říj. 2010, 17:27

ač nejsem echt aromaťák,tak výměnou se mi dostal do ruky(spíš huby)Celtic a Firedance-neříkám,že by se to rovnalo Samíkovi a nebo FVF,které jsou můj denní chlebíček ale po dobrém obědě místo zákusku si to občas asi šoupnu. :joy: -takže jedinným tabákem se kterým jsem se od SG nesmířil zůstal Perfektion.
Flip
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 118
Věk: 64
Registrován: 23 kvě. 2008, 18:26
Bydliště: Byńov 105 Nové Hrady 37333

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod vidlak » 10 říj. 2010, 17:53

Hlavně že mi to nechceš poslat zpátky :lol: Každopádně ani mě Perfection nesedl, není to špatný, ale furt z toho cejtim nějakou vůni (jestli tu avizovanou vanilku?), která celou tu chuť rozbíjí... koupil jsem, dokouřim a víckrát nekoupim, ač mi latakie na výsost chutnaj!
Uživatelský avatar
vidlak
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 184
Věk: 33
Registrován: 04 zář. 2009, 17:44
Bydliště: Nosálov

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 10 říj. 2010, 18:04

Tak já to mám s Perfectionem naprosto stejný, po čase jsem z toho začal cítit nějakou tu aromatizaci, která mi začla být až nepříjemná. Teď jsem zkusil Siff Mixture a ta mi přijde mnohem lepší. :yum:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod hoochie coochie man » 10 říj. 2010, 18:26

Nemáte někdo zkušenosti s tím, jestli jde překouřit Navy flake Skiffem? Díky
Uživatelský avatar
hoochie coochie man
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1466
Věk: 34
Registrován: 27 kvě. 2008, 19:19
Bydliště: Štěpánov u Olomouce

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Sobpeta » 10 říj. 2010, 18:33

Vlastní zkušenost s tím nemám, ale myslím, že to půjde. Skiff je postaven spíše na orientu, latakie je v něm málo, zkusil bych ho tam dát rovnou. Možná do té dýmky před tím 2 až 3 kote nějaké virginie, ale myslím, že nutné to není. On se ten Navy flake bude asi chvíli ozývat, ale po plechovce skiffu už ho cítit nebudeš... :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod basa333 » 11 říj. 2010, 02:52

hoochie coochie man píše:Nemáte někdo zkušenosti s tím, jestli jde překouřit Navy flake Skiffem? Díky


no jasně, per ho tam, vždyť jsou to dva uzenáče. 3 - 5 kotlů a je to v pohodě.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Tlapa » 11 říj. 2010, 08:31

Tak jsem včera nacpal zase SG čokoflák. Dle vašich rad jsem flák roztrhal a klasicky nacpal na co nejjemnější tah, co jsem zvládl. Ať jsem se snažil sebe víc, tak si tabáček v dýmce zase tak nějak sedl a jemný tah byl v čudu. Nicméně jsem nemusel tahat takovou siolu jako minule a bylo to tudíž snesitelné. Měl jsem sice trochu problém s hořením, tak jsem poctivě připaloval, ale ničemu to nevadilo. Dusátko jsem téměř nepotřeboval. Kouřil jsem pomalu a zlehka a tabáček jsem si tentokrát vážně užil. Byla to nádhera a věřím, že příště to bude zase o něco lepší.

Ale pořád to není tabák, který bych si s sebou vzal do hospůdky, páč mu musím při kouření zatím pořád věnovat dost pozornosti a neužil bych si tak společnost ani bafání.
Uživatelský avatar
Tlapa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 36
Registrován: 03 led. 2010, 20:59
Bydliště: Vyšší Brod nebo Brno

Re: Tabáky Samuel Gawith

Příspěvekod Vobča » 11 říj. 2010, 08:50

Já SG čokoflák taky nemám v kategorii "pracovních" - tedy těch, který se dají vzít do hospody na kus řeči, nebo při nich stloukat králíkárnu. Je to, aspoň pro mě, ryze relaxační tabák, při kterým si natáhnu nohy, pustím třeba nějakej jazzík a nedělám nic, jenom bafám a vychutnávám si to. I když s hořením až takový problém nemám (snad jenom ke konci, kvůlivá tvrdým kouskům, který mě trochu znervózňujou), tak charakter tohodle tabáku si jaksi vyžaduje, abych se mu věnoval. Sice z jinýho důvodu, ale je teda stejně žárlivej na pozornost páníčka, jako třeba Hal.... :puffy:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 9 návštevníků