Tabáky Samuel Gawith II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Jirka80 » 24 kvě. 2017, 11:31

Tak možné to určitě je. Chtěl bych ho dostat do stavu ''suchosti'' jako ten starý co mám a ten je proschlý dost. Ne na troud, ale tak akorát. Dlouhou dobu jsem ho měl v načaté plechovce než šel do dózy.
Ten nový je oproti tomu starému jako nacucaná houba. Uvidím odpoledne až přijdu z práce a když tak sušení ukončím. Díky za radu.
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 24 kvě. 2017, 17:59

basa333 píše:
nemohu se zbavit pocitu, že je to blbost. pokud ti vlhkost nevyhovuje, tak bych si předsušil množství třeba na 2 - 3 dýmky, ale ne celou krabku. myslím, že si u sg kolem té vlhkosti něco mysleli a není samoúčelná. takhle to vysušíš a za chvíli budeš zase dovlhčovat.


Jo, pokud u SG byl zamer udelat nehorlavy tabak, tak se jim to povedlo 100% :ok:

Zcela bezne necham proschnout celou krabku a kdyz znas spravnou vlhkost a nemas ji otevrenou pul roku, tak nic dosusovat nemusis.

Jinak nejlepsi je srovnani kdyz si otevres pikslu SG a pikslu napriklad G.L.Pease. SG nehori a muzes ho zdimat, ameriku zapalis pomalu na jednu sirku a tabak nemusis resit.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod basa333 » 25 kvě. 2017, 05:06

klidně mi můžeš věřit, že už jsem pár krabek sg tabáků vykouřil. ano, některé hoří v čerstvém stavu mizerně. často pomůže příprava pečlivým natrháním. nikdy by mě ale nenapadlo vysušovat celou krabku, protože to pomůže jen na chvíli a pak budu zase dovlhčovat, aby tabák nebyl suchý a štiplavý. po otevření krabky tabák většinou vyschne tak akorát sám od sebe a ke konci někdy i dovlhčuji. když tabák nehoří, přelíznu jej plamenem, však on se jednou rozjede. zrovna mixtury jako grousmoore jsou imho zcela bezproblémové. ano, někteří výrobci dodávají tabáky sušší a hořlavější, ale popravdě nevím, jestli je to v tomto kontextu až tak velká výhoda.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 25 kvě. 2017, 07:09

Ja to takhle u flakeu i nekterych jejich mixture delam bezne a jeste jsem nic od SG dovlcovat nemusel. Spis to bude o tom, co komu vyhovuje. Holt "nekdo to rad vlhke" :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Peval » 25 kvě. 2017, 08:15

Já rád vlhké proto při kouření dovlhčuji - ale až v ústech. Koncentrace bývá cca 40%.
OT
Peval
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 63
Registrován: 11 úno. 2017, 19:34
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 25 kvě. 2017, 09:17

:offtopic1:

Tak to je jina, to uz jsme u "oralniho uziti" :think: Ano, idelane 40% a vyse = zrzky ze zapadlych koutu Skotska :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Thorleif » 27 kvě. 2017, 20:13

Právě dokuřuji první dýmku ze vzorku Black XX. Můj první kontakt s lanem a i přesto, že jsem uspěchal přípravu (sice jsem nakrájel na tenoučká kolečka, ale nevydržel jsem nechat tabák proschnout :oops: ), takže mi to velmi často zhasíná, tak si ho užívám. Chuťově naprosto úžasný, sladkost virginie (dle recenzí na tabáky.cz) sice bohužel moc necítím, ale kořenitá chuť se rozhodně ignorovat nedá. Na jazyku a hlavně při vyfukování nosem mě lehce šimrá chuť bílého pepře a kardamonu (u toho druhého si nejsem moc jistý, tyhle exotičtější koření moc rozpoznávat neumím, může to být klidně jiný buchtový koření) a nedá se toho nabažit (na první nacpání). Po pár potáhnutí se mi sice začala lehce motat hlava, ale bylo to spíš v mezích uvolňujícího povznesení, než nepříjemný závratě, do který člověka pošle, když dva dny nemá cigáro a pak rychle na tři minuty stáhne ručně kroucenou (pořád v paměti :D ). Dvakrát jsem sice částečně šluknul, ale i přesto, že jsem měl v dětství pár astmatických záchvatů, tak žiju... :mryellow:

Mám mezi vzorky ještě pár dalších dobrot, na který se těším, přece jenom jsem si vybíral vzorky podle vlákna TOP 5 2016 a pár, který mě zaujaly.

Takže mám v košíku kromě plechovek EMP a NC od Dunhillu vzorky SG FVF (ten hořel i na první kontakt s flakem opravdu způsobně), SG BXX a SG Commonwealth (nenačnutý). Od dalších firem pak všechny nenačnutý a to: GH Balkan Mixture, Ashton Artisan's Blend a Stanislaw Balkan Latakia. Mám co vychutnávat a poznávat... :lol:
Uživatelský avatar
Thorleif
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 36
Registrován: 09 kvě. 2017, 18:30
Bydliště: Liberec

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Šimi » 27 kvě. 2017, 20:57

Jdeš do toho správně po hlavě :)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Thorleif » 27 kvě. 2017, 21:00

Na ustrašený přešlapování nemám čas...:D Jen škoda, že mám jen dvě dýmky. Příští měsíc nějakou přiberu, tentokrát asi něco lehce hodnotnějšího, než Stanislawku...
Uživatelský avatar
Thorleif
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 36
Registrován: 09 kvě. 2017, 18:30
Bydliště: Liberec

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 27 kvě. 2017, 21:37

Dobry vyber Latakii - GH Balkan Mixture, Ashton Artisan's Blend :ok:, na Stanislawa bych se vybodnul, tohle je rozhodne vydatnejsi matros!
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod mrcos » 27 kvě. 2017, 23:39

BXX je Pan Tabák, love or hate. Akorát bacha na něj, má tendenci se dost zažírat do dýmky. Tak abys pak nebyl překvapenej, že spousta tabáků chutná (trochu) jako BXX :) Jestli ti jede, tak mu tu jednu faju nechej, druhou nech na latakie, aspoň na teď, a další vezmi jako další testovací :) Jestli tě baví "kořeněný" tabáky, tak si od Sama nenech ujít Skiff mix, on je to takovej oldtimer, tabák, kterej se začne pořádně ukazovat až po delší době, ale já si ho nevím proč oblíbil už před lety (když jsem ho ani neuměl úplně docenit) a je to moje dlouholetá stálice.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod proger » 15 čer. 2017, 14:11

Zdar kamarádi, koupil jsem vzoreček Grousemoor. Načnu jej až zítra, vůně neobvyklá. Co mě čeká chuťově? :?:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2017, 07:34

spálenej mech, zalitý brakickou vodou a nějaký lesní kytičky, to byly moje první dojmy, mám to na jazyku ještě dnes. nejprve ohromné nadšení, ale za chvíli už mi to aroma lezlo i ušima.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Fenris 13 » 16 čer. 2017, 08:26

Já měl v Grousemooru jablečný koláč šmrncnutý citronovou trávou :D Je hezké, jak je to vnímání rozdílné....nebo je to tou Samovou loterií? :smoke5: Za mně velice příjemý tabák, nadšeně kvitovaný aj manželkou.
Uživatelský avatar
Fenris 13
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 212
Věk: 47
Registrován: 25 dub. 2014, 08:54
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod proger » 16 čer. 2017, 08:29

Díky za reakce. O můj dojem se podělím později.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků