Tabáky Samuel Gawith II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod PoKlaT » 18 črc. 2014, 19:12

mrcos píše:Načal jsem Kendal plug a udivuje mě jedna věc - je to hrozně mastný. Je to u SG plugů normální? Tipnul bych si, že je to kvůli udržení vlhkosti cáknutý glycerolem nebo něčím podobným.

Populární je propylénglykol :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Dapr » 20 črc. 2014, 10:22

Tak jsem si po delší době koupil SG FVF a SG Balkan Flake. Že jsou hodně vlhké to mi nevadí, navzdory tomu dobře hoří. Co mne zaráží slabší vůně i chuť, zvláště u Balkanu, když k němu čuchnu, tak mám pocit, že čuchám k FVF, až po zapálení je cítit latakie jak kouři tak i v chuti, ale tolik tam nejsou cejtit ty "žel.pražce", nebo jak to líp popsat. Na flákách nejsou ani stopy po krystalcich, jakoby tabák byl ještě nebyl dost uleželý.
Pokud jde o FVF, tak je taky trošku slabší, dřiv jsem kupoval 35g piksly a bylo to labůžo. Holt SG je loterie, ale přesto mi chutná. Nicméně si asi koupím ještě po piksle oba tabáky a raději je zahrabu na dno skřině a zapomenu na ně aspoň na rok a pak se uvidí :smoke6:
Běžně jsem fláky pořádně rozemnul a pak je teprv nacpal, tyhlety nyní raději jen přehnu napůl, sroluji a nacpu, přjide mi to lepši, asi se lépe zachová chut. :yum:

Snad přišti koupě bude lepši výhra, uvidíme :pray:
Uživatelský avatar
Dapr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 584
Věk: 51
Registrován: 01 čer. 2013, 20:42
Bydliště: Slánsko

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Aleš R. » 20 črc. 2014, 11:26

ad Výroční 2014 - nezvykl jsem si. Mám půlku krabky a zahrabu ji někam hodně hluboko do skříně. Pokud by měl někdo zájem, mám 44g čistá váha tabáku, prodám to za 2/3 ceny (samozřejmě i poměrově ku váze) takže jestli se nepletu 170,- Kč. Mě tenhle tabák nesedí, nebaví mě a kouřit ho nebudu. Nebo výměna za krabku Dunhill My mixture 965, Standard Mixture a tento směr :-)
Uživatelský avatar
Aleš R.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 49
Registrován: 01 pro. 2013, 11:53
Bydliště: Neratovice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 20 črc. 2014, 11:41

Ho jdu nacpat do hliněnky, trochu mne děsíš :? Jen doufám, žes ho nekouřil namísto jmenovanejch směsí, bych pak chápal pocity nedostatku :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 20 črc. 2014, 16:32

Mno, popravdě podivnošč, kvalita listí bez debat, chuťově jasná Va+BC. Tendece močkovat a štípat tu je, ale nic co by nešlo ukočírovat. Nikotinu ještě míň, než loni. Celkem mi to jede, jako první kouř ve dni, bude to chtít definitivně vlastní kotel, po něčem ne moc výraznym, takhle ve vypálený hliněnce je ten chutovej záměr blendera celkem hned čitelnej a chápu ho, ale v kotli po loňský by to byla vražda půl pixly, budu muset změnit plán, koupim ještě jednu loňskou :mryellow: A tohle nastěhuju do nějaký neutrální pěny. Sumasumárum lze doporučit komukoliv, koho zajímaj subtilní chutě Va a BC, když se nezabijou hromadou cukru a fšemožným aroma. Hlína dobrá tak na test, štípe to z ní, taky větší kotel, jen co se to krásně chuťově rozjelo, tak jsem na dně :smoke4:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Aleš R. » 20 črc. 2014, 20:51

Souhlasím, nemám problém s tím co píšeš. Beru to podle sebe, mě to prostě nic neříká a ještě se o to musím starat jak to hoří.
Uživatelský avatar
Aleš R.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 49
Registrován: 01 pro. 2013, 11:53
Bydliště: Neratovice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 21 črc. 2014, 06:31

Včera, páč jsem skoro celej den prospal, jsem si vzal letošní limitku i do putyky. Repete po hliněnce se konalo v giga kotli pěnovky, nacpaná zlehounka hořela uplně fpoho a bylo to žrádlo i večer u piva, nutno teda poznamenat, že jsem celej den nic jinýho nekouřil, kromě pár balenejch cigaret z lehký směsi. Je to postavený primárně na takový tý světlý Va, která je tělem například Grousemooru, Golden Glow, nebo Squadron Leader, kdo tohle flue cured listí nerad, bude zklamanej. BC tomu jen jakoby sráží hrany, má ten ostrovní, nedoslazenej charakter. Aroma pražený oříšky v první linii a v pozadí trochu čokoška, karamel nikde netrčí, možná tam je, ale nic dánskýho. Oproti loňský je to nebe a dudy, letos přísně ostrovní škola, loni to bylo jak od Larsena. Čahry s limitkama dopadnou tak, že koupim od každý po další pixle, loňská zůstane v práci a letošní doma, jako takový ranní koláčky ke kafi :smile:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod OldaS » 21 črc. 2014, 06:52

:offtopic1:
Promiň bedo :mrgreen: :lol: :rofl:

beda píše:Kdepak, já se jen letos věnuju spíš živočišný výrobě, na zahradě jsem rád, že poseču. Ale za posledních sto dní mám snad devadesát živejch a krásnejch telat.

Pivař píše:Tak to máš můj velký obdiv. Neuvěřitelná dřina...

beda píše:Dřina jako jo, ale děláme to dohromady se ženou, stejně jako téměř všechno ostatní a pak se to dá i s radostí.

.
...samá dřina...
.
beda píše:Včera, páč jsem skoro celej den prospal, jsem si vzal letošní limitku i do putyky.


:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 21 črc. 2014, 07:24

:offtopic1: :offtopic1: :offtopic1: No měli jsme na farmě v pátek chlastačku s kancem v lorně, v sobotu jsme dojídali a dopíjeli a v neděli jsme měli první volnej den v tejdnu. Jenže zastav takovej vláček, musel jsem aspoň večer k Božce, po těch Svijanech a Krakonošově ležáku byl lehkej Gambáč hnanej vzduchem lahoda, desetikusá :palm:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod OldaS » 21 črc. 2014, 19:16

Hezky pěkně. Naprosto chápu, kor v těch vedrech sakramentsky chutná. Hned si dojdu do džbánku :wink: :yum: :yum: :yum:
:offtopic1:
Uživatelský avatar
OldaS
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 882
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2013, 16:45
Bydliště: Úpatí Naklethi - Č. Krumlov

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Durisek » 21 črc. 2014, 20:11

Gambac - lahoda - nesmysl. OT;)
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 22 črc. 2014, 10:51

Tvoje bába je nesmysl :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod littlebull » 22 črc. 2014, 20:26

Vysvětluj to Budějičákovi :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod pitrson » 23 črc. 2014, 10:05

Nahodou - kdyz neni po ruce pivo - tak je i ten Gambac dobrej... :think: ale lahoda? :pray:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Bukinist » 23 črc. 2014, 10:21

zní to neuvěřitelně, ale G hnaný vzduchem byla u nás v rybářské hospůdce na jezu řeky Jizery v obci Kačov božská lahoda. takže proč ne... :wink:
(pravda, je to už pár let...)
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 42
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků