Tabáky Samuel Gawith II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Cmunda » 09 pro. 2016, 09:12

Nevím jak v těch nových várkách, ale ve starých zásobách, co mám nasyslené, "mýdlo" cítit je :yum: Kolegovi jsem dával vzorek a pak si ještě dlouho stěžoval, že z dýmky ještě pořád cítí mýdlo :lol:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod mizantrop » 17 pro. 2016, 19:45

,
Naposledy upravil mizantrop dne 25 úno. 2017, 16:25, celkově upraveno 1
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 25 úno. 2017, 15:45

Kourite nekdo od SG Skiff? Otevrel jsem ted 7 let starou plechovku a je to uzasny pokoureni (a to tim zakuruju novou Dunhillku, coz je dycky vopruz).

Jeste tam par starych plechovek mam a rozhodne mam v planu doplnit stav, tenhle tabak me fakt hodne chytnul.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod mrcos » 25 úno. 2017, 19:51

Jo, já ho kouřim už pár let. Trochu závidim ten odleželej. Krom toho, že je to parádní směs, tak jsem nezažil, že by byla nějaká várka jiná. Hodně mu svědčí větší dýmky, já na něj mám třeba klubovou basovku, to je tak 20 x 50. A to počkej, až si to v dýmce trochu sedne ;)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 25 úno. 2017, 21:15

Ja vlastne ani nevim, jak chutna cerstvej :mryellow: Se stav v pondeli ke Smradu a muzes ochutnat.

Jinak velikost dymky bych ani neresil, stejne nemam nic vetsiho nez Dunhill 3.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Alter Egon » 03 bře. 2017, 10:39

Já musím říct, že Skiff je můj prostě můj vůbec nejoblíbenější tabák. Užívám si ho od chvíle, kdy jsem ho ochutnal napoprvé a stale mě neomrzel. Je to prostě skvostný tabák. Jelikož ho mám opravdu rád, tak se mi stalo, že jsem prostě občas "musel" otevřít i novou plechovku a nikdy jsem nebyl zklamán. Starší plechovky jsou prostě takové jemnější a harmoničtější.
Jinak na Skiff mám vyhrazené spíš menší dýmky a nemůžu se toho nabažit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod kremnicky » 15 bře. 2017, 07:24

Ochutnal som novu zasielku BXX a B4.
BXX sa aspon podobal na to co som fajcil z predchadzajuceho nakupu, ale B4 je uplne ine (je to akesi horke, surove). Neostava asi ine riesenie, len to dobre zabalit a nechat dozriet.?
kremnicky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 64
Registrován: 27 dub. 2014, 13:29
Bydliště: Košice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod mrcos » 19 bře. 2017, 15:36

Jo, asi nejlíp zabalit a nechat ho ležet. Možná klidně nakrájet na preferovaný řez a nechat odpočinout nakrájený. Třeba jenom část, můžeš aspoň průběžně ochutnávat, jestli se něco nezměnilo.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Snoopy » 30 dub. 2017, 15:14

Dokončil som 10 gramové vzorky Fire Dance a Celtic Talisman. Kým prvý ma príliš nezaujal, z Talismanu som nadšený. Ľahučká, príjemná virgínia, nie presladená, okorenená troškou orientálu a zaguľatená cavendishom. Čudná cukríková aróma je cítiť, ale len akosi z diaľky a rozhodne nie je taká intenzívna aby urážala. Z recenzií som očakával širší rez, ale moja vzorka pozostávala z veľmi jemných dlhých vláken svetlej virgínie, doplnenej vločkami a drobnými kúskami tmavého cavendishu. Zmes je poriadne "gawithovsky" vlhká a tak jej to aj vo fajke pristane. Ľahko sa zapaľuje, krásne rovnomerne horí, nerozpáli sa ani pri silnom potiahnutí. Priebežne tvorí bielučký popol, na dne nijaká bažina alebo skaramelizovaný špunt. Nikotínovo slabý tabak špičkovej kvality, trúfal by som si odporučiť ho ako jeden z prvých na vyskúšanie pre začiatočníka. Ak by pravda bola kvalita štandardne taká ako to, čo som mal vo vzorke. Uvažujem nad kúpou krabičky a trochu sa bojím sklamania...
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Jirka80 » 24 kvě. 2017, 06:48

Ahoj,
kouří tu někdo dlouhodobě Grousemoor? Mám doma 5ti letou plechovku, kterou právě dojíždím a včera mi přišel 100g paklík na doplnění zásoby.
Přijde mi, že se jedná o úplně jiný tabák. Teď hodnotím pouze vizuální stránku. Je tak vlhký, že než ho dám do dózy a začnu kouřit tak ho musím pořádně odvětrat. Oproti staršímu je úplně světlý, ale úplně :D
Je možné, že starý vzorek ztmavl věkem nebo se něco změnilo ve výrobě tohoto blendu? To bych byl nerad, protože se jedná o můj nejoblíbenější tabák. :ok:
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod beda » 24 kvě. 2017, 07:13

To je jasný, tmavne i tabák v otevřený plechovce, je to vidět už po několika měsících.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Peval » 24 kvě. 2017, 08:30

Mám zkušenost jen s "mladým" Grousemoor, byl světlý, chuť byla libá. :yum:
Peval
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 63
Registrován: 11 úno. 2017, 19:34
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod jetam » 24 kvě. 2017, 08:33

Nelze srvonavat 5 let archivovany tabak s cerstvou varkou. Tabak se starnutim vyviji a to jak zmenou barvy (nejpatrnejsi u VA), tak prolnutim a zakulacenim chuti (v pripade smesi). Navic cerstvy SG jsou, presne jak pises, priserne mokry. Nejlepsi je tabak vyndat, dat do uterky a pres noc nechat venku, pak se to da teprve kourit :ok:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Jirka80 » 24 kvě. 2017, 09:33

Uff, díky za uklidnění. Je mi jasné, že nemůžu tabák srovnávat s tak starou várkou. Jen mě zarazila ta obrovská odlišnost v barvě. Přece jenom, dýmku kouřím ca 5- 6 let a to jen občasně takže jsem pořád v začátcích a proto jsem vděčný za toto fórum.

Od včerejšího odpoledne mám tabák rozhozený na talíři a suším. Večer na to kouknu a když tak nacpu do skleněné dózy nebo ještě chvilku nechám větrat. Ještě jednou díky. :ok:
Uživatelský avatar
Jirka80
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 44
Registrován: 04 led. 2012, 09:27
Bydliště: Jihlava

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod basa333 » 24 kvě. 2017, 11:08

Jirka80 píše:Od včerejšího odpoledne mám tabák rozhozený na talíři a suším.


nemohu se zbavit pocitu, že je to blbost. pokud ti vlhkost nevyhovuje, tak bych si předsušil množství třeba na 2 - 3 dýmky, ale ne celou krabku. myslím, že si u sg kolem té vlhkosti něco mysleli a není samoúčelná. takhle to vysušíš a za chvíli budeš zase dovlhčovat.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků