Tabáky Samuel Gawith II.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 08 lis. 2016, 06:46

chutnal, děs běs. Odvětrat zkusím. Předchozí byly tak chutné...
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod basa333 » 08 lis. 2016, 06:55

kde jsi nakupoval? možná by v takovém případě akceptovali i reklamaci...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 08 lis. 2016, 07:15

Etrafika Dlouhá, Praha. Já ho měl už několikrát a byl mým top...ale reklamace na rozdělanou krabičku, pochybuju. Nechám odvětrat a uvidím, když tak smíchám s nějakou aromatickou hrůzou :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod basa333 » 08 lis. 2016, 07:16

tak já bych spíš viděl problém reklamace u nerozdělané krabičky - jak bys měl zjistit, že něco není v pořádku? pokud tabák neodpovídá standardu...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 08 lis. 2016, 09:35

zkusím :) a uvidím
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod DraganArkan » 18 lis. 2016, 11:31

Otevřel jsem si současnou SG čokoládu a jednu čtyři roky starou. Jsou to úplně jiné tabáky, nejde jen o jakýsi výkyv, ale o jiné zboží. Stará plechovka je silně cítit latakií, nemusím jí tam hledat, ale dá o sobě ihned vědět svou příjemnou vůní. Nová plechovka nemá latakie ani náznak. Barva je rovněž o něco světlejší. Původní plechovka obsahuje plátky, které jsou stejně tlusté, nová obsahuje plátky se zcela rozdílnou tloušťkou od žiletky až po záplatu na kolo. Původní čokoláda je po zapálení jemně latakiová a čokoláda krásně a harmonicky vstupuje do uceleného konceptu chuti. To je ten tabák, který mi ukázal cestu k latakiím. Nová čokoláda je cítit vším možným a podle mého názoru i s úplně lehkým podtónem mýdla. Stojím si za tím, že šla kvalita některých tabáků SG dolů, nelze to omlouvat tím, že se mění i síla a kvalita tabáků podle jednotlivých sklizní, tohle s tím nemá nic společného. Mimochodem jsem našel v jednom tabáku od SG klacek s délkou 5 cm, udělal jsem si fotografii, kterou mohu poskytnout. Netvrdím, že je značka SG špatná, stále si od ní kupuji tabáky, ale jsem z toho celkově rozladěný a štve mi to. Zrovna tu čokoládu jsem měl i v rotaci a teď mi to tedy nechutná ani trošku. Moc tabáků jsem nevyhodil, ale novou čokoládu ano :-(
Uživatelský avatar
DraganArkan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 47
Registrován: 17 pro. 2015, 12:03
Bydliště: Kladno

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod stelton » 18 lis. 2016, 13:37

Ac velmi nerad, musim dat Draganovi za pravdu. mam pomerne velke zasoby tabaku, kde SG urcite vede co se tyce mnozstvi, mam SG od ruznych dodavatelu (Synjeco, SRN, UK, Smokingpipes, CR) a z ruznych obdobi - nejstarsi jsou cca. 7 let stare. Muzu JEDNOZNACNE rict (muzeme polemizovat, ale stojim si za tim), ze se kvalitativne lisi tabak SG dle zemi (Navy Flake z roku 2014 z UK je uplne jiny nez z CR ze stejneho roku - ten z CR je rozhodne horsi - mene latakie, vice mokry, zadna aromatizace rumem). Pokud srovnam urcite tabaky SG jez pravidelne kourim a podivam se na tabaky stare par let zakoupene v CR vs. to co koupim ted zcela urcite doslo ke zmene a to smerem ke zhorseni kvality. nejsou vyjimkou klacky, aromatizace sla prudce dolu, celkove vyzneni tabaku v dymce je jine.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod Plha » 18 lis. 2016, 13:53

DraganArkan píše:Otevřel jsem si současnou SG čokoládu a jednu čtyři roky starou. Jsou to úplně jiné tabáky, nejde jen o jakýsi výkyv, ale o jiné zboží. Stará plechovka je silně cítit latakií, nemusím jí tam hledat, ale dá o sobě ihned vědět svou příjemnou vůní. Nová plechovka nemá latakie ani náznak. Barva je rovněž o něco světlejší. Původní plechovka obsahuje plátky, které jsou stejně tlusté, nová obsahuje plátky se zcela rozdílnou tloušťkou od žiletky až po záplatu na kolo. Původní čokoláda je po zapálení jemně latakiová a čokoláda krásně a harmonicky vstupuje do uceleného konceptu chuti. To je ten tabák, který mi ukázal cestu k latakiím. Nová čokoláda je cítit vším možným a podle mého názoru i s úplně lehkým podtónem mýdla. Stojím si za tím, že šla kvalita některých tabáků SG dolů, nelze to omlouvat tím, že se mění i síla a kvalita tabáků podle jednotlivých sklizní, tohle s tím nemá nic společného. Mimochodem jsem našel v jednom tabáku od SG klacek s délkou 5 cm, udělal jsem si fotografii, kterou mohu poskytnout. Netvrdím, že je značka SG špatná, stále si od ní kupuji tabáky, ale jsem z toho celkově rozladěný a štve mi to. Zrovna tu čokoládu jsem měl i v rotaci a teď mi to tedy nechutná ani trošku. Moc tabáků jsem nevyhodil, ale novou čokoládu ano :-(


Co jsem rikal, kdo to rikal, ja jsem to rikal...presne pred rokem jsem to resil zrovna se stejnymi pocity. Ani nevis jak ti rozumim. Uz mi to nesmi do chalupy. Nastesti jsou jine a lepsi...
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 18 lis. 2016, 16:41

jenže čím nahradím sg tabáky

jsou někteří prodejci tabáku, kteří už SG neprodávají protože mají informace o předprodejních úpravách tabáků v ČR a proto je odmítají brát do distribuce
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod PoKlaT » 18 lis. 2016, 16:49

DraganArkan píše: Mimochodem jsem našel v jednom tabáku od SG klacek s délkou 5 cm,

stelton píše: nejsou vyjimkou klacky,

Pánové ty klacky svědčí spíše o kvalitě suroviny, velké listy mají i silné žebra a ty nikdo vyřezávat nebude, řapíky které z listu určitě vytrhnou se namelou do šňupacích tabáků.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod stelton » 18 lis. 2016, 18:28

to ontarios - o jake predprodejni upravy by se melo jednat, vis ?
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 18 lis. 2016, 18:50

Vím o dovlhčování, ale mohu se poptat na další úpravy. Za mě SGChoco i Navy super. Jediné co mne do kolen zklamalo, je poslední krabička Sam´s flake. To byla echt jedovatá hrůza. Letitá porovnání nemám.

Ale vemte si, jaké sajrajty dělají ptravinové řetězce pro nás v ČR a stejné výrobky mají jiná složení pro státy na západ od nás. Pokud se to ale k..ví u nás, pak pryč od toho.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod stelton » 18 lis. 2016, 19:29

to doladovani vodou bych celkem i veril -jestlize vlhkost dymkoveho tabaku osciluje dle typu a vyrobce mezi 12-22% tak si dovedu predstavit, ze pokud SG doda tabak na spodni hranici vlhkosti lokalne si jej upravi nekde ke 22%, voda nic nestoji, ze. to by vysvetlovalo to, ze nektere varky jsou mokre az hanba....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod ontarios » 18 lis. 2016, 19:32

Pan Hingar pana Stanislawa fakt nemá moc rád. Asi ví proč. My jsme začátečníci s kačerem v ruce. :)
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Tabáky Samuel Gawith II.

Příspěvekod stelton » 18 lis. 2016, 19:41

Dr. Stanislawa osobne neznam, uz jsem o nem slysel ne moc pekne veci, ale je otazkoou, co je realita a co jsou jen pomluvy, jez se logicky vynori smerem k cloveku, jez ma pod palcem majoritni cast trhu s dymkovym tabakem.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 návštevníků


cron