Drobná plíseň v tabáku

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 09:25

No, ale to se asi pleteš, protože plísně rostou ve svých specifických podmínkách, Hermelín v lese na jehličí nevypěstuješ, stejně jako v tabáku nebo na nohách. Nemám nic proti mytí rukou, ale omezení výskytu plísně touto metodou v tabáku se limitně blíží 0%.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod Tapinek » 17 led. 2016, 10:38

Mno... Já si ruce před nacpanim nemeju, dovlhcuju (je-li třeba) vodou z kohoutku (bez prevareni) a nikdy jsem díky Bohu žádnou plíseň neměl... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2016, 12:10

No, přesně Hermelín ne, ale když nechám ležet v lese na jehličí kus sejra, tak bych teda řekl, že zplesnivý. Nebo to se taky pletu?
Jednou jsem zapomněl v tašce svačinu a za tejden byla zelená. (plesnivá) Ten sejra v lese podle mě taky zezelená.
Stejně tak, když si odrolím ruce od Hermelínu/salámu/hlíny do tabáku, tak se tam po čase nějaká plíseň začne taky tvořit. Nebo ne?
A když si ty ruce umeju, místo abych na nich měl zbytky jídla, které napadají do pixly s tabákem, tak přece to riziko plísně snížím. Nebo taky ne?

A proč se mi teda stalo totok? :think:
RottenFox píše:Mě tudle splesnivěl SG Night - stalo se to podle mě proto, že jsem do něj celý léto sahal špinavejma rukama na zahradě. Teď když jsem ho v prosinci po sakra dlouhý době otevřel, tak to byla jedna zelená chlupatá hromada, na kousku to mělo aj žlutý tečky a na jednom místě to bylo i chlupatý bílý. Chtěl jsem to vyfotit na ukázku, ale furt se z toho vznášeli obláčky zelenýho prachu, tak jsem to vyhodil.

Přisuzoval jsem to špinavejm rukám. Čím to teda je? :think:

Jinak mám v plánu udělat pokus - vezmu lock'n'lock - na jednu stranu dám trochu plísně (ze substrátu v kytce) a na druhou stranu nasypu tabák.
Zplesnivý tabák?
Podle mě ano...

Plno otázek, zajímalo by mě, jak to je. :think:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 13:06

Jasně že zplesniví, píšu to: spóry plísní jsou fšude. stačí vhodná vlhkost a správná živná půda, ruce s tím mají společného pramálo.

A je dobrý dělat tyhle pokusy doma, kde zároveň otevíráš tabáky :ok: to to poroste samo. Ono těch spórů je tolik, že je hned tak nevyvětráš. Mě se ještě nic takového nestalo, hrabu se v kde čem a pak v tabáku, vlhčím normální vodou, nebo prostě dýchnu do plechovky po nacpání a před zavřením. Ale, kdyby se to stalo, tak bych tu plechovku okamžitě bez študování zavřu a rovno s ní jdu do popelnice. Ještě to rozprašovat po bytě.

A hlavně! Nehrabat se v tý plechovce z plesnivejma nohama (mycosis pedis) :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2016, 13:24

Ok, ještě jednúc. :smile:
Sáhnu do pixle čistou rukou, tabák bude pravděpodobně ok.
Sáhnu do pixle rukou obalenou hlínou, tabák zplesnivý snáze než ten, kam jsem šahal umytej.
:ok:
Nejde o vlhkost a póry, které jsou všude kolem, jde o to, že tam zavleču hromadu sajrajtu. :smile:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 13:28

OK, tak ještě jednou. Zplesniví ten do kterého vlítne spór správný plísně. Ze vzduchu.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2016, 13:31

Dobře, budu ti věřit.
Značně se mi tím usnadní život. :puffy:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 13:37

Hele ještě takhle, myslíš, že když se budeš neumytýma rukama hrabat pod smrčky v lese, začnou na tom místě růst hříbky?
Mám za to, že jde fakt o štěstí a ! PŘÍZNIVÉ PODMÍNKY ! už se to tu probíralo, myslím ve vláknech o humidorech, tedy ideální vlhkost prorůst plísně.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2016, 13:40

Ne, ale měl jsem za to, že když přijdu domů z venku a neumyju si ruce, tak na co hrábnu, tak tam zanesu nějakýho bubáka z venku, kterej tam předtím nebyl.
Holt jsem se mýlil.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 13:57

Nemýlil, pamatuješ si to od maminky a ze školy dobře, ale šlo o bakterie a viry. :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod RottenFox » 17 led. 2016, 17:56

Dobrý, už s touhle kindergarden debatou končím. Blbce jsem tu už ze sebe udělal.
Jen nechápu, proč se tu všude píše, že na dovlhčování a do humidoru patří destilovaná / převařená voda a píšou to i tací, jako třeba Milos Cerman, kteréhož názoru si vážím.
Namátkou třeba zde:
Milos Cerman píše:... Voda stačí převařená, nemusí bejt destilka. Převařením se zbavíš takový havěti jako jsou řasy, kvasinky a plísně. Soli, ktrrý nejsou v destilce, ti nevadějí !

(viewtopic.php?p=195228#p195228)
Ale počítám, že to mi taky vysvětlíš, že je blbost a převařenou vodu na dovlhčování netřeba používat - ať naflušu rovnou do suchý směsi a nechám to uležet. :palm: No a když to zplesniví, tak to nemá s tím flusancem vůbec nic společnýho, to jen spóry z luftu. :lol:
Však to je nastejno, jako haksna obalená hnojem, dokaď v tom není správný spór plísně ze vzduchu, tak to nevadí. Chápu.
Dobrý, tak jsem zase ze sebe udělal pitomce. :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod littlebull » 17 led. 2016, 18:06

Ale ne, diskutujeme a tím se vzájemně obohacujeme. Jasně že každý vaříme v konvici čaj a kafe a vždy nám trochu vody zbyde, proč dolejvat z vodovodu chlorovanou?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod kofron » 09 pro. 2016, 23:51

Já se s dovolením,po dvou letech,vrátím k původní otázce.Ke konci listopadu jsem ve svém příručním tabákovém úložišti,kde je mimochodem trochu bordel,narazil na plechovku Davidoff Flake Medailons. Tuhle dobrotu jsem si vychutnával v létě navečer u krbu.Tak se na plechovku vrhnu, že si hned nacpu,ale byla potvora zarezlá.Nakonec hrubá síla zvítězila a objevilo se pár medailonků.Ale co to,ta nádherně zbarvená kolečka trochu změnila barvu,přibylo trochu bílé.Že to nebudou krystaly cukru na vyzrálém tabáku, napadlo i mě. A teď to zkrátím.Tabák jsem prozkoumal lupou ,bílých vláken tam bylo minimálně a průzkum nosem dopadl také dobře.Protože jsem lakomec a hazardér, tabák jsem zpopelnil.Závěr:chuť i vůně stejně skvělé jako původně a jak účinkují spálené mykotoxiny ( pokud tam nějaké jsou) nevím.Musím ale zdůraznit , že se jednalo o _bílou_ plíseň a její malé množství.
kofron
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 74
Registrován: 07 kvě. 2012, 17:24
Bydliště: Rokycany

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod PoKlaT » 10 pro. 2016, 08:42

Pro sebe si to můžeš vysvětlit tak, že ti tam narostlo mycelium houby rodu Psilocybe a ty jsi byl pak několik hodin chytřejší :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Drobná plíseň v tabáku

Příspěvekod tifik » 10 dub. 2018, 14:26

image_id: 26353

Po letech dýmkaření toto....... To se mi ještě nestalo :evil: Měsíc otevřený nedovlhčovaný flake.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků