Zásobička II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 02 úno. 2021, 13:58

kdysi jsem presbyteriana měl, ale už si jej moc nepamatuji. tuším byl proti navy takový jako víc kadidlový, ale jak říkám, je to už fakt dávno. nakonec můžeš u navy koupit jen krabku, nemusíš hned brát 250 g plugu
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod Haga » 02 úno. 2021, 14:42

Hele, když už, tak už ... nebudeme troškařit ... vezmu toho vagón, když ho tak vychvaluješ. A když mi to do huby nepůjde, nechám ho tak 5 - 10 let uležet a potom se mi ta investice náramně zhodnotí ... :lol:
Ale teď vážně ... možná dozrál čas na další pokus a dám tomu šanci. Nakoupím pár stálic, které točím dokola a protože si zase tolik nevěřím, tak asi jen malý 10 gr vzorek toho Navy. A pokud zjistím, že se mi chutě s věkem posunuly "správným" směrem :smoke3: , pak budu uvažovat o nějakém větším balení. Lákají mě ty plugy, začnu tedy vyzkoušeným St. Jamesem a pak se uvidí dál. Ona teda ta cena za plug vypadá na první pohled strašidelně, ale pokud si to člověk přepočítá na 50 gr krabičky, tak nakonec vyjde ještě levněji :lol:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 02 úno. 2021, 15:49

st. james je v plugu fenomenální, ale pozor na něj, čerstvý bývá dost vlhký. nemusíš se toho bát, jen se nesnaž to zapálit nějakou letlampou, protože ho spaříš a zničíš. opatrně několikrát s přestávkami lehce přejet plamenem, nebo raději nakrájet a nechat 20 minut oschnout a pak až nacpat. nebo nacpat a zapálit až druhý den, to by asi také šlo. jakmile se ovšem rozjede, je to fakt lahoda.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod Snoopy » 02 úno. 2021, 18:44

:arrow: Haga
Ak mi dáš svoju adresu do SZ, pošlem Ti SG Navy Plug na ochutnanie - kúsok vcelku a niečo pokrájané. Basa Ti naozaj dobre radí :wink:
Latakiové tabaky sú veľká téma - mnohí fajkári skoro ani nič iné nefajčia a iní ich zase neznášajú (latakie :D ). Ja mám ďaleko od skúseného "latakistu", ale Navy je moja srdcovka. Latakia tam nie je v omračujúcej náloži, len v pomerne decentnom množstve (no dobre, moje ženy doma aj tak komentujú "smrdíš ako bezdomovec"), základ z virgínie lisovanej za horúca je vynikajúci a dotvára to rumová aromatizácia. Plug vonia tak nádherne "šťavnato", že láka k zahryznutiu. Batrachova recenzia na tento tabak je asi najpoetickejšia zo všetkých na tabaky. cz a ja by som ju podpísal v plnom rozsahu.
Viacerí kolegovia upozorňovali na obrovské výkyvy v kvalite SG tabakov, Navy Flake obzvlášť. Ja som našťastie zlú skúsenosť nemal a vrelo odporúčam.
Ešte k cene - SG plugy z etrafiky boli donedávna absolútna špička v pomere kvalita/cena. Dobre uzavreté (ja používam obyčajné sklené zaváaracie poháre so skrutkovacím uzáverom) sú skvelý artikel na syslenie :puffy:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 02 úno. 2021, 22:45

SG Navy Flake je pro me kapitola sama pro sebe. Za me je to tabak ktery pro me uplne vybocuje z rady SG tabaku. Reknu to asi blbe, ale ma PRO ME takovou uzasnou podivnou hořkost kterou jsem v zadnem jinem tabaku nenasel. Jinak jestli mohu nazor, St. James v jakekoli forme je pro me nekouritelny pokud neni minimalne 5 let stary. Pokud se neulezi, vykourim ho, ale jsem rad kdyz je konec kotle - prijde mi ostry s takovymi "hrubymi rysy" (omlouvam se neumim moc popsat chute). Po 5 a vice letech je to ale jine, tabak se tak nejak ohladil, spojil, zkulatel a pak je to vynikajici zalezitost.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 03 úno. 2021, 07:56

žádnou ostrost jsem osobně v st. jamesi nepozoroval, ale možná nějaký výkyv várky... pravda ale je, že jej v čerstvém stavu nekouřím, takže je vždy alespoň 3-4 roky starý a vždy vynikající.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 03 úno. 2021, 19:48

to basa: zkus nekdy cerstvy a uvidis o cem mluvim - mozna to neumim vyjadrit, ale pokud si zapalis cerstvy mysli, ze mi das za pravdu. A ta "ostrost" se rozhodne ohlazuje "ulezenim".
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 04 úno. 2021, 07:44

myslím, že zachovám dosavadní model :wink: - neplánuji načínat hned čerstvé plugy. rád si počkám.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod Haga » 04 úno. 2021, 11:55

Chlapi, díky že jste se s takovou vervou zapojili do debaty a přispěli svými postřehy, zkušenostmi a hodnoceními dotyčných tabáků. Trochu mě znejistělo, že bych měl koupit plug a hned ho šoupnout aspoň na 4-5 let pod postel ... :palm: :lol: Chápu, že máte všichni vybudované archivy, které stále doplňujete, takže pro Vás není problém sáhnout kdykoliv po vyzrálém a zakulaceném tabáčku, ale tohle se mě zatím netýká. :smoke4:
Ten St. James, který jsem kdysi kouřil, byl podle všeho už nějaký ten rok starý, zřejmě ležel někde ve skladu nebo v trafice už delší dobu, papírek v krabičce už byl řádně zahnědlý od tabáku a ty fláky už na sobě měly drobné bílé krystalky. Možná proto mám na něj příjemné vzpomínky. Po asi 2 letech jsem ho objednal z etrafiky a překvapilo mě, že ta chuť nebyla zas tak lahodná, jak jsem si ji pamatoval. Teď už tuším proč :mryellow:
A co se týče výkyvů v kvalitě u SG, tam musím bohužel souhlasit. Např. první objednaný Palace Gate mi vyloženě zachutnal, byl příjemně aromatizovaný, kokos z něho voněl na metr. Když jsem ho objednal znovu asi po třičtvrtě roce, najednou ta aromatizace byla sotva poloviční, kokos skoro neznatelný a tabák měl tendenci štípat na jazyku. Takže s každou objednávkou jsem napnutý, co to na mě tentokrát vyskočí z balíčku :palm: :mryellow:

Snoopy: Děkuji za Tvoji nezištnou nabídku, SZ posílám :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 04 úno. 2021, 12:05

já myslím, že můžeš být klidný - st. james jsem kouřil i čerstvý a byl výborný také. já bych se toho nebál. samozřejmě je to přírodní produkt a může podléhat určitým výkyvům, ale že by byl jednou ostrý a podruhé jemný, se mi úplně nezdá. na čem se ale se steltonem jistě rád shodnu, je fakt, že přírodní Va a vapery jsou na archivaci nejlepší kandidáti - je to prostě přírodní tabák a čas jej krásně zakulatí.

jo a ještě k těm výkyvům kvality sg: já osobně jsem nějaké opravdu významné posuny v kvalitě nikdy nezaznamenal. jedině snad v hořlavosti u 1792, kdy jedna krabka ve stejné dýmce hořela úplně fantasticky a jindy bych býval potřeboval plamenomet
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod Haga » 04 úno. 2021, 12:18

baso díky za uklidnění. Prostě to zkusím, a kdyby to nebylo ono, řádně ho zabalím do strečky a nechám uležet nějaký ten pátek. Ale nemyslím si, že by u mě měly tabáky moc šancí zestárnout ... zatím mi na sebe plynule navazují procesy: zpopelňování - šetření na další - objednávka - dodání. A zatím se moc nedaří navýšit především kroky "šetření" a "objednávka". :lol:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Zásobička II

Příspěvekod Alter Egon » 04 úno. 2021, 12:20

Já teda taky nikdy nějaký výkyvy v nezaznamenal, ale prostě moc aromatizované směsi nekouřím. Ale asi bych to počítal na vrub tomu, kdy se spojovala GH a SG a SG se fyzicky přesouvala pod střechu GH, to si dovedu představit, že tam mohlo docházet k výkyvům, než se vše vyladilo. Teď si myslím, že teď už lze být klidný.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zásobička II

Příspěvekod basa333 » 04 úno. 2021, 12:50

pravda je, že v podstatě od sg kouřím jen chock, st. james, navy, bothy a sama, sem tam stará archivní lana. o jiných tabácích tedy vlastně nemohu hovořit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Zásobička II

Příspěvekod Zdeněk » 04 úno. 2021, 18:54

Tak archiv se mi pomalu rozšiřuje (i když na steltona asi nikdy mít nebudu :D ) Momentálně 1550g. Manželka už začíná prskat, že to není kam dávat, ale když jsem jí vysvětlil, že tabáky budou rok od roku dražší, tak vyjádřila trochu pochopení :D :D
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Zásobička II

Příspěvekod Alter Egon » 05 úno. 2021, 10:28

Chce to, věnovat tomu aspoň jednu nějakou skříňku, někde kde to není tak na očích.. Já to mám všechno ve sklepě, kde to je pěkně pod zámkem, není na to vidět vůbec (takže manželka neprská). Jinak mám v excelu přehlednou tabulku, takže vím přesně co a kolik tam toho mám :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 13 návštevníků