Zásobička II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zásobička II

Příspěvekod Alter Egon » 04 zář. 2019, 09:49

Hehe, však za chvíli už nemusíš kupovat nic. 60 kg ti pár desítek let vydrží :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zásobička II

Příspěvekod Rog » 04 zář. 2019, 11:24

Tak pekne, no ale tuším si spomínal, že méta je metrák :think: :smoke1: .
Ale aj tak úctyhodné zásoby...
Hodinky si tiež kupoval na kilá? :mryellow:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Zásobička II

Příspěvekod Nevill » 04 zář. 2019, 13:36

Přesnou evidenci si nevedu, ale hádám že bych mohl mít v zásobě asi tak patnáct kilo tabáku... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 04 zář. 2019, 19:46

Chlapi, ja uz jsem ve fazi, kdy jsem realne v prdeli - kupuju a nemuzu to zastavit. Obcas to opadne, ale o to silneji se to pak prihlasi, jako ze jsem neco zanedbal a nakupuju o to vice. Komicke je, ze svou povahou nejsem schranovac, pomineme-li knihy, tak obleceni pravidelne probiram vyhazuju, neni mi lito cokoli vyhodit nic neschranuju "napotom". ale jak jde o tabak tak zatmeni a uz to jede. obavam se ze meta 100 kg je ciste virtualni, pokud bude co a za co budu kupovat dale (nakonec dopadnu jako ten americky dedek co mel 76 let a ve sklene 700 liber tabaku a porad mel malo). Nemoc, no....
co se tyce hodinek tak byly obdobi kdy jsem nakupoval jak sileny, ale nez ze bych hromadil jsem chtel spise ruzne hodinky vyzkouset - nakonec jsem skoncil (kdyz me to preslo) se zhruba 15 zajimavymi kousky, kterych se nezbavim z nostalgie a asi na veky se mi budou v pracovne tocit na watchwinderu.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod Alter Egon » 05 zář. 2019, 09:42

Haha, abys pak ještě nakonec nepřestal kouřit :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zásobička II

Příspěvekod MBO » 07 zář. 2019, 14:51

Tys přece zásobování nezanedbal (právě naopak), protože máš víc tabáku než vůbec dokážeš spotřebovat. Tady už nejde o kouření dýmky, protože k tomu stačí jeden načatý paklík nebo plechovka, ale o něco jiného. Já si vždycky říkám, když vidím ty přebohatě zásobené domácí trafiky: Jaký je vlastně Tvůj oblíbený tabák?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 07 zář. 2019, 19:50

no, ja jsem tabakovy eklektik. kourim v podstate prurez celeho prodavaneho portfolia mimo extremu z opacneho konce dostupneho spektra - tedy NEKOURIM chemicke, tezke aromatiky nemeckeho strihu a NEKOURIM supertezke latakie. Jinak je pro me tezke urcit dlouhodobe nejoblibenejsi tabak - mam to hodne podle nalady, ale i rocniho obdobi, casti dne atd. a i diky tomu mam kuprikladu rozdelano ke dnesnimu dni 36 tabaku ktere kourim dle viz vyse. Celkove v archivu mam 112 znacek/druhu tabaku, vsechny jsem kouril a u vsech vicemene vim, ze se k nim budu chtit vratit (z toho plyne i obava, ze pokud nenaskladnim muzu mit smulu). Jinak pri prumerne spotrebe 3 kg tabaku rocne, se svymi 60 kg v archivu, rozhodne jeste nejsem "za vodou" :-)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod ontarios » 07 zář. 2019, 20:03

Ty nebudeš nikdy za vodou. Pokud ale zmenis vnímání svého nakupování tabáků z vytváření zásob na budování sbírky, nejspíš by se ti ulevilo.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Zásobička II

Příspěvekod stelton » 07 zář. 2019, 20:37

To je rozhodne zajimavy pohled. Budu nad tim premyslet. Diky
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: Zásobička II

Příspěvekod MBO » 07 zář. 2019, 20:51

Jestli kouříš 3 kg ročně, tak to je 250 g na měsíc. To máme pět 50g plechovek nebo tobolek na měsíc. Kdyžtak mě oprav, ale to musí být tak pět dýmek denně - každý den (!?) To je ovšem úplně jiná liga. Já kouřím dýmku denně - většinou stejného tabáku. Pak snad Tvoje zásoby už trochu líp chápu. Představa 36 otevřených tabáků mě mírně řečeno zneklidňuje a určitě bych měl hokej v dýmkách - co kam nacpat a tak. Z představy 112 různých tabáků doma se mi točí hlava. Vůbec bych nevěděl, co kouřit. Každý jsme jiný... Ale možná ty nenačaté tabáky bereš jako investici, a to je vzhledem k rostoucím cenám taky pochopitelné. Každopádně tohle není zásobička, ale hotové tabákové muzeum. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Zásobička II

Příspěvekod ontarios » 07 zář. 2019, 21:08

Starý pan Hingar, měl přes 70 kg tabáku. Mnoha značek a druhů. Jistě, získal je v delším časovém horizontu než kolega Stelton. Stelton je gurmán. Ne sprostý spotřebitel. Proto tolik druhů. Odtud se nejspíše odvíjí i tolik kg. Na sto druhů je 60 kg. Tedy něco málo přes půl kg na druh. To není mnoho. Když se analyzují čísla, případ Stelton vypadá najednou zcela jinak.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Zásobička II

Příspěvekod beda » 08 zář. 2019, 07:56

Vřele doporučuju video návod na lana, co je na etrafice. Super kus ten pán. Prej jak často to kouříte? Pořád, tak krabku denně. A jsme zase uplně jinde, prostě každej na vlastní hubu.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zásobička II

Příspěvekod ontarios » 08 zář. 2019, 07:58

Ta krabka je 250 g BXX denně.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Zásobička II

Příspěvekod beda » 08 zář. 2019, 08:11

Čtvrtkilovka tam leží bokem, jasný, že on asi plech nekupuje, ale ukazuje to na páďu. Jde z toho pochopit, že pade denně není nic nemyslitelného. Mi taky nedělá problém krabka Makly nebo Neffy denně. Prostě základní balení, který by i nejtěžšímu nikotinistovi mělo na den vydržet. Teď jsem měl krabku bezfiltrovek Rothhandel a i po zásahu EU jsou to cíga ze kterejch jsem si zakouřil, umim si představit, že s trochou sebekázně by mi na den krabka stačila.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Zásobička II

Příspěvekod MBO » 08 zář. 2019, 09:38

Padesát gramů na den je podle mě holý nesmysl. Pokud na dýmku spotřebuju 3 gramy tabáku, je to 16–17 dýmek za den. K tomu myslím není co dodat. OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron