Zásobička II

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Zásobička II

Příspěvekod kovářskej » 16 říj. 2017, 12:54

Na jaře nacpeš do fajky a půjdeš do skleníku bánit :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Zásobička II

Příspěvekod jetam » 16 říj. 2017, 14:01

RottenFox píše:
No zbyla mi tu jedna neotevřená lakovaná plechovka Night Capu a furt nevím co s ní. Asi jí věnuji nějakému odvážlivci.
:-P :-D


Cece, tak toho Night Capu te klidne zbavim :mryellow:

Jinak takovej 7 letej Skiff bo 5 lety Yachty jsou fakt zradlo :yum:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Zásobička II

Příspěvekod PoKlaT » 16 říj. 2017, 18:57

RottenFox píše:No zbyla mi tu jedna neotevřená lakovaná plechovka Night Capu a furt nevím co s ní. Asi jí věnuji nějakému odvážlivci.
Načatej Balkan Sobranie neřeším, s tím na jaře vykouřim skleník.
Už je to starý, tak co s tím.
:-P :-D

:D ty jsi ale provokatér :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zásobička II

Příspěvekod RottenFox » 17 říj. 2017, 06:57

> kovářskej: Hele to je fakt, i bych si z toho mohl udělat kšeft - nabízet tuhle službu okolním zahrádkářům. :smoke1:

> PoKlaT: To si mě s někým pleteš. :-)

> Matěji, píšu SZ.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Zásobička II

Příspěvekod PoKlaT » 10 pro. 2017, 08:39

Bel píše:AK sa už bavíte o tej archivácii..

Niekomu už to určite napadlo, nedalo by sa o kúpe a archivácii uvažovať z hľadiska investície? Dajú sa vôbec 10+ ročné tabaky predať za vyššiu cenu?

Kdysi jsme tu tohle téma rozebírali, jen díky trvale se zvyšující spotřební dani máš takový zisk který ti žádná banka nezaručí,
za deset let 100% nárust. Když máš tabák který přestali vyrábět např.Balkan sobranie tak jsi vysmátý (prodával se za 140,- kč). V případě finanční krize se tabák směňuje a dělí mnohem snadněji než zlato a není lepší zboží než to na ktrém mají lidé závislost. :smoke1:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zásobička II

Příspěvekod klasik51 » 10 pro. 2017, 09:58

PoKlaT :ok:
Souhlas, asi to napadlo kde koho, otázka je, kdo to realizoval. :think:
Já zhruba před 4 - 5 lety, za nemalý peníz. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zásobička II

Příspěvekod Baskervil » 10 pro. 2017, 11:11

klasik51 píše:PoKlaT :ok:
Souhlas, asi to napadlo kde koho, otázka je, kdo to realizoval. :think:
Já zhruba před 4 - 5 lety, za nemalý peníz. :smoke1:

Já asi také tak.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Zásobička II

Příspěvekod jetam » 10 pro. 2017, 14:06

Kdysi jsem objevil stranku jednoho chlapika ve statech, co kseftuje s archivnim tabakem a ceny jsou uplne v pohode, rozdil v cene proti novym tabakum nijak zasadni. Dokonce tam mel nekolik 8oz Bohemian scandal a piksla vychazela na cca 2000Kc, coz je velmi slusna cena.
Kde se tabak prodava za nesmysl, a rozhodne to mnohdy nema s odlezelym archivnim tabakem nic moc spolecneho, je Ebay. Tam jdou 50g plechovky i za nekolik tisic korun. To, co tam ma cenu jsou samozrejme starsi plechovky jeste v laku, ale to je fakt spis pro sberatele, neb ty jdou kolikrat za nesmysl i kdyz jsou prazdne.
Krome toho amika a par vyjimek na zahranicnich forech, vetsinou kdyz se nekdo z nejakeho zasadniho duvodu zbavuje svych zasob, jsem neobjevil nikoho, kdo by s tim cilene kseftoval. Nehlede na to, ze fajfkari jsou stejne ve vetsine pripadu sberatele ( = hamouni), takze to malokdo pusti dal :think: Takze uz vas fakt vidim, jak to za par let prodavate kvuli zisku :lol:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Zásobička II

Příspěvekod jetam » 10 pro. 2017, 15:04

No a abych se tady zas jen neposkleboval Klasikovi (coz ovsem neni povazovano za :offtopic1: ), tak doplnim aktualni stav archivu po debordelizaci.

V plechovkach mam jeste dost tabaku na vyzkouseni, vicemene vse, co je tam jen jednou. Radeji jsem to komplet vytridil a dal bokem, at nemusim lezt do krabic vzdycky, kdyz chci nejakej novej tabak.

image_id: 25990

Dalsi cast zasob od Hanse. Ani nevim, kolik toho tabaku od nej mam, ale porad mi pripada, ze to nebude dost :think:

image_id: 25992

Amerika (jeste tak kilo je na ceste :smoke1: )

image_id: 25991

A pohromade s bulky

image_id: 25996

Cimz mam predsevzeti z minuleho roku splneno. Z 5 Kg jsem se chtel dostat minimalne na 10 Kg, takze tech aktualnich 15 Kg mi prijde ok. Ale ze to byla tvrda drina :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Zásobička II

Příspěvekod jorgos » 10 pro. 2017, 17:16

Jestli se chystáš na vánoční trhy, rád si stoupnu do fronty.... :mryellow:
Jinak gratulace veliká :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Zásobička II

Příspěvekod klasik51 » 10 pro. 2017, 20:07

jetam píše: Takze uz vas fakt vidim, jak to za par let prodavate kvuli zisku :lol:

Samozřejmě jsi to co se týká mě jako vždy vyhodnotil špatně, někoho mi připomínáš :think: Taky ví všechno naprosto přesně a správně. :(
Já neinvestoval za účelem zbohatnutí, ale za účelem dobrého uložení peněz. Považuji tuto investici za lepší krok,
jak uložení do banky. Tam jsou peníze moc zranitelné za jedno a já jsem prostě peníze vlastnit nechtěl a nechci, tak šli do tabáku a dalšího.
Nechávám si jen to, co musim mít.
A že neprodělávám, když jdu pro tabák, který jsem koupil před 5 lety, do archivu, místo do trafiky, je tady
asi všem ostatním jasné. A pro jistotu ještě jednou, nenakoupil jsem, abych zbohatl, to fakt nepotřebuju.
Také to beru jako zabezpečení rodiny, až tady jednou nebudu.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Zásobička II

Příspěvekod petr459 » 10 pro. 2017, 21:32

jetam píše:No a abych se tady zas jen neposkleboval Klasikovi (coz ovsem neni povazovano za :offtopic1: ), tak doplnim aktualni stav archivu po debordelizaci.

V plechovkach mam jeste dost tabaku na vyzkouseni, vicemene vse, co je tam jen jednou. Radeji jsem to komplet vytridil a dal bokem, at nemusim lezt do krabic vzdycky, kdyz chci nejakej novej tabak.

image_id: 25990

Dalsi cast zasob od Hanse. Ani nevim, kolik toho tabaku od nej mam, ale porad mi pripada, ze to nebude dost :think:

image_id: 25992

Amerika (jeste tak kilo je na ceste :smoke1: )

image_id: 25991

A pohromade s bulky

image_id: 25996

Cimz mam predsevzeti z minuleho roku splneno. Z 5 Kg jsem se chtel dostat minimalne na 10 Kg, takze tech aktualnich 15 Kg mi prijde ok. Ale ze to byla tvrda drina :mryellow:

Ty jsi sysel :mryellow:
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Zásobička II

Příspěvekod petr459 » 10 pro. 2017, 21:34

To já všechno co koupím, vykouřím :D
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: Zásobička II

Příspěvekod jetam » 10 pro. 2017, 22:11

klasik51 píše:Samozřejmě jsi to co se týká mě jako vždy vyhodnotil špatně, někoho mi připomínáš :think: Taky ví všechno naprosto přesně a správně. :(
Já neinvestoval za účelem zbohatnutí, ale za účelem dobrého uložení peněz. Považuji tuto investici za lepší krok,
jak uložení do banky. Tam jsou peníze moc zranitelné za jedno a já jsem prostě peníze vlastnit nechtěl a nechci, tak šli do tabáku a dalšího.
Nechávám si jen to, co musim mít.
A že neprodělávám, když jdu pro tabák, který jsem koupil před 5 lety, do archivu, místo do trafiky, je tady
asi všem ostatním jasné. A pro jistotu ještě jednou, nenakoupil jsem, abych zbohatl, to fakt nepotřebuju.
Také to beru jako zabezpečení rodiny, až tady jednou nebudu.


No jo, strecu, clovek si z tebe udela prcu a ty hned tak vazne. Se tak se nedurdi, na tomhle foru si hamouneni tabaku fakt obhajovat nemusis :mryellow: A stejne jsem mel pravdu, protoze to vsechno nakonec zhulis :lol:

:arrow: Petr - se nediv, kdyz hulis minimalne 5 fajfek za den, ze ti nic nezustane :mryellow:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Zásobička II

Příspěvekod klasik51 » 11 pro. 2017, 05:52

jetam píše: No jo, strecu, clovek si z tebe udela prcu a ty hned tak vazne. Se tak se nedurdi, na tomhle foru si hamouneni tabaku fakt obhajovat nemusis :mryellow: A stejne jsem mel pravdu, protoze to vsechno nakonec zhulis :lol:


:ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků