Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod RottenFox » 31 led. 2016, 07:23

Já to ani rozvádět nechci, jen jsem oponoval názoru "hlasování pro tabák, kterého vykouřím nejvíc kg".
Už z principu je to blbost, abych si někde celej rok vedl účetnictví, kolik kotlíků čeho jsem vykouřil. :palm:
Jako mám Jirku Čepelákojc rád, ale zas takovej masochista, abych si kvůli jeho anketě každou vykouřenou dýmku zapisoval někam do tabulky, to zas ne. :naughty:
;-) ;-) ;-)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod jcp » 31 led. 2016, 09:23

Pánové, zatahovat do hodnocení to kolik toho kdo vykouří je mírně řečeno blbost.
1/ nebyl by problém to vyhodnotit, máme věci jako váženej průměr, medián a tak .. mě by práce nepřibyla, nejvíc práce je ty numírka někam naklofcovat a pak už se s nima dá dělat skoro cokoliv, je to jen otázka použitejch vzorečků. Zato vám by přibyla práce odškrtávat každej nacpanej kotlík a vykouřenej pakl což by byla slušně řečeno onanie a já souhlasím s Foxem že nejsme masochisti (nebo aspoň většina z nás).
2/ anketa je o nejoblíbenějším tabáku a Pravidla ankety v bodě /2 jsou (podle mě) naprosto jasná:
uvede své tři nejoblíbenější tabáky, které nejraději kouří, .. - nevidím tu žádné nejčastěji, nejvíce nebo v největším množství.
3/ :arrow: ttygr nebo bude chudák jcp za rok hodnotit nejoblíbenější naturál, nejoblíbenější balkán, nejoblíbenější arouš, .. to vyhodnocení máš na tý samý stránce o 13 příspěvků nahoru. Jak už jsem psal vejš, když z toho už jednou uděláš datovej soubor, můžeš s tím provést spoustu věcí
4/ diskutovat můžeme o tom kolik tabáků do ankety nominovat - 3 není zákon, lze to zvýšit, ale na druhou stranu dost lidí víc než ty tři druhy za rok ani nekouří - když nepočítám nějakej ten vzorek od přátel. Zařazovat do nejoblíbenějších něco co jsem dostal na košt a vykouřil toho 2 kotlíky z testovačky považuju za kravinu.
5/ rozhodně si nemyslím, že by se tabáky měly nominovat extra podle typu. Rázem jsme v problému jak kdo ten samej tabák hodnotí. Já, právě proto abych se vyhnul zbytečnejm diskusím, se prostě striktně držím Tobaccoreviews i když s tím taky ne vždy souhlasím (třeba OGS). Ale nechat na každým z (prozatím) více než 80 účastníků aby sám hodnotil jestli je ten tabák virginia based nebo straight virginia v situaci kdy mnohejm dá práci zapsat ten tabák tak aby bylo jasný kterej to je .. to je cesta do pekel ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod littlebull » 31 led. 2016, 09:28

Docela by mi zajímalo, proč ty dohady? Prostě kouřim to na co mám chuť, nějaká statistika a jak si v ní vede zrovna ten můj oblíbenec, je mi vcelku ukradeno. Nebo sklouzneme do blbého FB? To se mi líbí, to se líbí mému křečkovi....mám 150 000 lajků.
Tak jak to jcp dělá, je myslím dobře. Je prostě zajímavé se podívat na přehled oblíbenosti (ať si to někdo zahlasuje dle jednoho vzorku, nebo množství) - přesnost statistiky, jak si sami můžete po sobě přečíst, závisí na přesnosti vyplnění dotazníku jednotlivými respondenty, bude tomu tak vždycky.

a než jsem to během snídaně naklepal napsal jcp příspěvek výše. Přesnej!
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod pitrson » 31 led. 2016, 12:05

Chapu, ze je docela pakarna, preskupit odopovedi z fora do nejakyho datovyho formatu. Jednak timto nabizim sve kapacity (treba v tom, ze to sjedu nezavisle a poskytnu k porovnani rozdilu, to by imo usetrilo hodne prace), ale druhak by mozna stalo za to Pistu nejak motivovat k zavedeni pokrocilejsiho statistickeho nastroje typu anketa rovnou na foru. Moznosti jiste jsou.. :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod ttygr » 31 led. 2016, 21:04

jcp píše: :arrow: ttygr nebo bude chudák jcp za rok hodnotit nejoblíbenější naturál, nejoblíbenější balkán, nejoblíbenější arouš, .. to vyhodnocení máš na tý samý stránce o 13 příspěvků nahoru. Jak už jsem psal vejš, když z toho už jednou uděláš datovej soubor, můžeš s tím provést spoustu věcí

to byla rekce na Foxe, který má nejoblíbenější latkii, kterou do seznamu neuvede, protože jiné typy má radši... imo je blbost to takhle rozvádět, leda že by každý mohl hlasovat, kolik tabáků chce (případně to zvednout na top 5)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod RottenFox » 01 úno. 2016, 06:38

:shock:
Já to nerozvádím, prostě mám některé tabáky radši než jiné, a hlasuje se pro tři, tak prostě vyberu ty tři, které mám nejradši.
A že mezi těmi třemi není latákie je přece úplně jedno. :?:
Já to psal jen v reakci na mihru, když se divil, proč jsem nehlasoval pro mojí nejoblíbenější latákii - prostě proto, že mám před latákií jiné priority. To bylo právě i to, co psal Fire Frog - že Fox nemá latákii na prvním místě.
A vůbec to neřeším ani nerozvádím. :-)
Ve finále bych stejně asi případně na čtvrtý dal GH Kendal Flake a na pátý OGS a ta tvoje latákie by tam zase nebyla. :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Alter Egon » 01 úno. 2016, 15:37

Já už bych to uzavřel s tím, že nejrelevantnější bude počet nominací. Top 3 bych taky rozhoděn nezvedla, protože zrovna já jsem jeden z těch co když začnou kouřit jeden tabák, tak ho kouřej pak dlouho, takže různejch tabáků opravdu tolik neochutnám
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod muf » 01 úno. 2016, 15:53

:oops: :oops: :oops: :plaster:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod jelen76 » 04 zář. 2016, 09:02

Co 2016? bude?
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod jcp » 04 zář. 2016, 17:47

slibuju, že to rozjedu po 18.9., hned jak budeme mít po houbařský výstavě :oops:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod jelen76 » 04 zář. 2016, 20:00

jcp píše:slibuju, že to rozjedu po 18.9., hned jak budeme mít po houbařský výstavě :oops:


Jirko beru tě za slovo :D :clamp:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod kovářskej » 05 zář. 2016, 06:53

Když jsme u těch hub, je nějaká houba co by se dala kouřit jako náhražka tabáku ? :plaster:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Ragaz » 05 zář. 2016, 06:58

Lysohlávka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron