Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Lukas-T » 28 led. 2016, 11:45

:clamp: :clamp: :clamp: Děkuji...
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 41
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod bob » 28 led. 2016, 12:55

:ok: dík
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod jcp » 28 led. 2016, 16:10

Tak ještě jedna tabulka a už s tou anketou přestanu prudit. Setříděno do skupin podle typu směsi, u každé skupiny je uveden nejvýš hodnocený tabák, počet jeho bodů a nominací včetně počtu recenzí, průměrné známky na tobaccoreviews, složení a aromatizace.
image_id: 22322
Těm co ještě hledají "ten svůj" tabák by to mohlo pomoct najít ve skupině která jim vyhovuje to (podle ostatních) nejlepší ..
Jinak pochopitelně postupem času si dáme další kolo a je otázkou, zda skutečně neupravit stávající způsob hodnocení který (podle mého názoru) zvýhodňuje pořadí v kterém byl daný tabák nominován proti tomu, kolikrát byl nominován. Mě osobně, po tom, jak jsem si s čísílky vyhrál, by konvenovalo hodnotit podle počtu nominací a body vzít jako pomocný ukazatel, ale to je otázka do diskuse ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Alter Egon » 29 led. 2016, 15:11

jcp píše:Mě osobně, po tom, jak jsem si s čísílky vyhrál, by konvenovalo hodnotit podle počtu nominací a body vzít jako pomocný ukazatel, ale to je otázka do diskuse ..


S tim souhlasím. Hlasuje se o nejoblíněnější tabák. Tzn. toto ocenění si zaslouží spíše ten tabák, který se v nominacích objeví devětkrát, než ten který se objeví jen jednou, ale zasto s devití body.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod pitrson » 29 led. 2016, 16:04

Taktez souhlas. Prijde mi to logicky. Navic, Jirko tohle tema povazuju uz za tvou domenu, takze i kdybych s necim nesouhlasil, tak je to tak nejak vsechno co s tim nadelam.. :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod muf » 29 led. 2016, 16:05

Já bych to bral na kila čím víc kilo vykouřeného tabáku tím víc bodu. Člověk pochválí tabák kterej si koupí ve vzorku a nebo dostane nějakej vzorek což samozřejmě není možné kouřit furt. Ač finančně nebo proto že určité tabáky nejsou tak jednoduše k sehnání. Aproto každej kuřák by napsal na koncu roka kolik kilo a jakého tabáku vykouřil. Ono určit to co je nej to snad ani nejde. Pouze ta spotřeba množstevní. Pouze názor tak se nezlob. Nadřel sel ses na tom :puffy:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod basa333 » 30 led. 2016, 12:17

aha - takže když někdo pokládá za nejlepší třeba nějaký těžko dostupný tabák (abych byl konkrétní: třeba nějaký z usa atd.) a vykouří jej dvě plechovky ročně, tak to bude nízko hodnocený tabák proti jinému od planty, kterého fanda vonásek vykouří 5 kg?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 13:08

A ještě abych si někde celej rok dělal čárky, kolik paklů čeho jsem vykouřil. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Snoopy » 30 led. 2016, 17:49

Alter Egon píše: Hlasuje se o nejoblíněnější tabák.

No toto! :smoke6: :wink: :ok: :offtopic1:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod mihra » 30 led. 2016, 18:55

basa333 píše:aha - takže když někdo pokládá za nejlepší třeba nějaký těžko dostupný tabák (abych byl konkrétní: třeba nějaký z usa atd.) a vykouří jej dvě plechovky ročně, tak to bude nízko hodnocený tabák proti jinému od planty, kterého fanda vonásek vykouří 5 kg?

No, já si představuji pod pojmem nejoblíbenější tabák ten, který kouřím nejvíce. Takže ta Planta Fandy Vonáska bude asi jeho nejoblíbenějším (čemuž se také divím). Až se bude hlasovat nejlepším, bude to jiná.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 19:02

Za mě právě taky ne...
Strašně mi chutná GLP Westminster, mohu říci, že je to můj nejoblíbenější latákiový tabák, ale rozhodně ho nehulím tak často, jak bych chtěl - šetřím si ho, bo ho tu běžně nekoupím. To právě třeba mnohem častěji kouřím latákie u nás běžně dostupné, i když je nemám zdaleka tak oblíbené, jako právě toho Westa.
Takže třeba nejčastěji kouřím Dunhill Standart, ale zdaleka mi nechutná tak, jako Westminster. Westminster je prostě můj nejoblíbenější. A kdybych ho měl dost v zásobě, tak by pak byl i nejčastěji kouřený. To teď není.
Což by jsi možná nazval tím "nejlepším", ale já to tak nevnímám. :think:
To že něčeho vyhulím z nouze nejvíc, ještě neznamená, že je to moje oblíbené.
Jako třeba nejradši (jak jsi nazval ty "nejlepší") mám svíčkovou, ale taky jí nežeru každej den. Podle téhle rovnice, kdyby se hlasovalo o nejoblíbenější jídlo, tak bych musel hlasovat pro rohlík s plátkovym sejrem, kterej každej den jím, byť to pro mě není chuťová orgie. Narozdíl od mé oblíbené svíčkové.
Takže já bych stejně hlasoval pro svíčkovou, byť jí mám jen jednou, dvakrát do měsíce, než pro ten rohlík, kterej mám každej den.
To že do sebe každej den cpu rohlík ze sejrem ho ještě nedělá oblíbeným.

Tak to vidím já. :)
Takže prostě hlasuju pro tabák, kterej mi nejvíc chutná, a ne pro ten, co kouřím nejčastěji.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod mihra » 30 led. 2016, 20:00

Rozumím, ale je to trochu složitější. Mně např. chutná SG BXX (mimochodem, ty řeči o jeho velké síle jsou přehnané), ale přestal jsem ho kouřit pro jeho nehořlavost, běžně kouřím jiné tabáky na 1-2 zápalky, ale s tímhle si nevím rady. Ještě dotaz, když je West Tvůj nejoblíbenější, proč jsi pro něj nehlasoval?
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod Fire Frog » 30 led. 2016, 20:51

Nechci mluvit za Foxe, ale píše, že je to jeho nejoblíbenější latakiový tabák a jak ho znám, tak má před ním dost nelatakiových tabáků (třeba Pergamon :lol: :plaster: ). Nebo se pletu?

Jinak souhlasím s tím, že není lepší hodnotit tabák podle toho kolik kg ho ko vykouří. Nemá to skoro žádnou hodnotu, někdo může za rok vykouřit 2kg tabáku, někdo vykouří 6kg. Takže by pak tabák toho, kdo kouří méně měl být nějak horší? Je vhodné hlasovat pro svůj oblíbený tabák až poté, co ho člověk vykouří alespoň jednu plechovku, ale to už je na soudnosti každého z hlasujících. Tak, jak je to nastaveno teď je podle mě dostačující a jcp patří velký dík, že si s tím dá tu práci :ok: .
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod RottenFox » 30 led. 2016, 21:05

Jj, jak píše Bejčkojc mladej ( :plaster: ) - psal jsem, že je to můj nejoblíbenější latákiový tabák - a před latákií mám právě naturály a aromatiky, tudíž tahle uzená laskomina by byla na čtvrtém místě. Ale hlasovalo se pro tři tabáky, tak se mi tam latákie nevešla. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Nejoblíbenější tabák roku 2015 *

Příspěvekod ttygr » 30 led. 2016, 23:11

jen to prosimtě nerozváděj, nebo bude chudák jcp za rok hodnotit nejoblíbenější naturál, nejoblíbenější balkán, nejoblíbenější arouš, nejoblíbenější vůbec... aby se toho ještě někdo někdy ujal...
za mě je nové hodnocení rozhodně lepší- počet nominací a při remíze rozhodují body za pořadí (a tady už klidně 1. místo 3 body atd.)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 17 návštevníků