Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod klasik51 » 04 dub. 2017, 11:40

Resuah píše: Začnu tím, že využiju nabídku JaNa a stavím se na ochutnávku.

:ok: lépe jsi se rozhodnout nemohl. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Nostra » 14 dub. 2017, 08:51

Zdravím jsem nováček a chtěl sem se zeptat jestli byste mi neporadili s nějakým dobrým sladkým tabáčkem mám tu ještě kousek Flying Fingru a ten je výborný tak něco podobného moc děkuji za případné návrhy :)
Nostra
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 38
Registrován: 13 dub. 2017, 16:31

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 15 dub. 2017, 10:14

Tak Tě tu vítám,pokud bys uvedl do profilu odkud jsi,bylo by možno ochutnat více vzorků při návštěvě nějaké místní buňky.Těžko se radí,pokud kouříš jen jeden druh tabáku,ale poradím Ti z etrafiky vzorky po 10gr
http://www.etrafika.cz/podrobnehledani? ... ieces%5D=0 Mě dost chutná od GH Kentucky Nugát,jinak si zkus najít ten svůj zde http://www.tabaky.cz/
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Nostra » 17 dub. 2017, 19:36

Děkuji za uvítání :) jsem z Mělníku nějaké vzorky už sem si obědnal tak zkouším dám na doporučení :D
Nostra
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 38
Registrován: 13 dub. 2017, 16:31

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Peval » 17 kvě. 2017, 22:03

Ahoj. Zkus Gawith Hoggarth Bobs Ch Flake (Chocolate), Samuel Gawith Grousemoor :yum:
Peval
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 63
Registrován: 11 úno. 2017, 19:34
Bydliště: Mariánské Lázně

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Plachtař » 15 čer. 2017, 09:50

Peval píše:Ahoj. Zkus Gawith Hoggarth Bobs Ch Flake (Chocolate), Samuel Gawith Grousemoor :yum:

Promiň, že se do toho míchám, ale vhodnější čokoška pro začátečníka mi přijde SG Choco flake. Není tak silná, je lehčí v chuti a přijde mi blbuvzdornější.
Tady je sice recenze na plug, ale přijde mi to podobné, i když plug se musí umět zpracovat http://tabaky.cz/tabak/grousemoor-plug , ale měl jsem plechovku a souhlasím s tímto: "Co se týká aromatizace použité v tabáku jedná se opravdu o velmi "explozivní" materiál, dovedu si představit, že v některých osobách by mohl vyvolat až zděšení." (žel bohu můj případ, zbytek plechovky jsem věnoval kamarádovi a "rozhodně to není tabak pro začátečníka nebo svátečního dýmkaře..je to už vyšší chlapecká.". Amen
IMHO říkám SG Choco flake, nebo čistá latakie DTM Old ironside :yum: (tady je na místě poděkovat Littlebullovi za zasvěcení mne do tajů Latakie). V době kdy jsem měl hlouběji do kapsy určitě musím vypíchnout London mixture od Stanislawa povedená latakie, klidně i pro začátečníka za málo penízků.
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bel » 02 srp. 2017, 17:35

Ľudia, poraďte prosím..

Idem si objednať kukuričku (asi TÚTO) zo smokingpipes.com, k tomu chcel pribaliť aj nejaký ten tabak, ktorý neštípe :) (potrebujem sa zmestiť do 22€ kvôli DPH).

Chcem radšej niečo slabšie, keďže cigarety som naposledy fajčil asi pred 5-6 rokmi. Slabšie, ale dobré s plnou chuťou. Ako som sa tak pozeral, zaujal ma "Frog Morton on the Town 50g" (keď ho všetci youtuberi tak vychvaľujú)

Budem rád za všetky dobré nápady :)

EDIT: Ako som sa tak dočítal, je ešte vôbec možné objednávať tabak zo smokingpipes bez platenia dph/Cla?
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod jetam » 04 srp. 2017, 14:42

No kdyz ho vychvalujou "jutuberi", tak to musi bejt dobrej, to da preci rozum :twisted:

A ted vazne, Froga klidne vezmi, tim rozhodne nic nezkazis.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 04 srp. 2017, 15:37

Bel: a na etrafice https://www.etrafika.cz/ tě nic neoslovilo? nebo je nějaký problém s dodávkou? frog je přeci jen amerika přes 50 g...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 04 srp. 2017, 15:45

Přes 50g není, ale to na situaci nic nemění. ;-)
I když kdo ví, kolega je z Prešova, tak mu to třeba nechytí, jako nám všechno v Praze... Nevím, jaká je tam situace.
Možná ňákej jůtjůber bude vědět. :mryellow: :twisted: :plaster:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Snoopy » 04 srp. 2017, 18:40

Bel píše:Budem rád za všetky dobré nápady


Neexistuje univerzálne platná definitívna pravda, takže len moje výsostne subjektívne návrhy:
1. Preštuduj si toto vlákno, vrátane starých príspevkov
3. Ak Ti ide o recesiu a vyskúšanie niečoho nového za minimum peňazí, potom kukurička plus Frog Morton je dobrá voľba
4. V prípade, že to s fajkou zamýšľaš trochu vážnejšie, rozpočet 22 Eur je málo. S jednou fajkou - tobôž kukuričkou - nevystačíš, budeš potrebovať čističe, dusátko, možno filtre...
5. Neviem, ako je to aktuálne so zásielkami tabaku z USA na Slovensko. Možno Ti to prejde bez problémov, daj vedieť.
6. Ako alternatívu by som Ti odporučil low-endovú briárku z etrafiky (napr. Stanislawku, alebo radšej rovno dve) plus 10 gramové vzorky tabakov - aromatik, virgíniu, latakiu.

V každom prípade Ti držím palce :ok:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bear » 04 srp. 2017, 19:00

Nevymyslej blbosti. Kup si obycejne Czech Pipe Tool za 15 Kc, pytlik cisticu za 30 Kc, obycejnou Jirsovku za 700 Kc, filtry a nejaky dobry tabacek v tomto vlaknu doporucovany a spokojene bafej. Froga si nech, az budes mit vyuzenou hubu a vypestovanou chut, abys ho patricne docenil.

Idealne se poohledni po nejakem dymkari v okoli, ktery by te do zacatku podporil radami, vzorky tabaku a motivacnim pokecem :joy:
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bel » 04 srp. 2017, 19:13

Vďaka všetkým, zatiaľ mám z Ameriky objednané 2 kukuričky (+ čističe), tabak nebudem riskovať. S tunajšou colnicou nemám dobré skúsenosti a ak robia problémy, škoda pokúšať..

Objednal som si Sherlocka, k tomu plánujem nejakú lacnú briarku, prípadne hruštičku od Mr.Broga (na zahraničných fórach sú dosť vychvaľované, dajú sa zohnať okolo 20€.. menšie briarky od neho okolo 25-30€). Do začiatku myslím stačí.. snáď v okolí nájdem nejakého dobrého kolegu, čo poradí :)
Uživatelský avatar
Bel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 33
Registrován: 31 črc. 2017, 23:04
Bydliště: Prešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 05 srp. 2017, 04:43

kukuřičky z ameriky? já asi něco nechápu...jsem líný to porovnávat, jsou v usa lacinější?

https://www.etrafika.cz/detail/3238/kuk ... pipes_bent
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 05 srp. 2017, 10:23

https://www.smokingpipes.com/pipes/new/ ... _id=109739
Cena dýmky 4,75 usd = 106 Kč.
Pošta na Slovensko - 1,86 usd = 41 Kč
https://www.etrafika.cz/detail/3238/kuk ... pipes_bent
Cena dýmky - 330,- Kč (se slevou 307,- Kč)
Pošta na Slovensko - 149,- Kč
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


cron