Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 01 bře. 2019, 15:00

v tvém případě bych koupil 50 g a po vykouření další. on to není úplně každodenní chleba a pokud by ti přestal chutnat, může být 100 g docela dost. až půjdeš najisto, kup ho klidně třeba kilo.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 01 bře. 2019, 15:03

Začínajícímu kuřákovi bych doporučil kupovat spíše po menších baleních. Můžeš koupit paklík 40g a ten hned celý vykouřit, jak radí Tapinek. Tobolky nejsou ovšem vhodné na dlouhodobější skladování, na to jsou nejlepší plechové krabičky, které jsou vzduchotěsné, v těch vydrží tabák roky.
Větší balení než 100g začni kupovat až tehdy, když zjistíš, jaké tabáky ti opravdu chutnají. Což bude tak za cca dva roky. Kupovat 100g nečeho co neznám je pro začínajícího kuřáka pitomost.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Vejr » 01 bře. 2019, 18:30

jo přesně. Taky jsem v začátku zkusil paklík, faj tak hned koupil další 4. No a v tu ránu mi to přestalo chutnat. Takže něco jsem ze ztrátou rozprodal a něco se válí v archivu, třeba mi někdy zachutná .... Nejmíň rok trvalo než jsem si ustálil chutě.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 02 bře. 2019, 22:58

Mno,

ono je to těžké ... nejdřív mu radíte, aby nějakou dobu kouřil furt to samé, a když si toho tedy chce nakoupit vagón, tak mu zas jiný dobrák radí, aby kouřil každou tobolku jinou. :palm:

No, prostě ze začátku jsou trochu trable. :lol:

... nejhorší na tom totiž je, že ti radí všichni dobře. :smoke1:

Na jednu stranu je vhodné vykouřit aspoň tu celou tobolku, na druhou stranu je začátečník absolutně nepředvídatelný co do chutí a stylů. Co ti přijde chutné nebo i hezké, to bude do roka ouplně jinak! :!: :!: :!:
Budou se ti líbit úplně jiné dýmky, než teď, přejdeš nejspíš na jiné tabáky, než jaké ti chutnaly při prvním druhém vykouřeném paklíku.
(to vše za předpokladu, že se do toho pustíš a budeš kouřit aspoň 3 fajfky týdně).

Takže určitě si jako začátečník uděláš představu o nějakém tabáku až tak po jednom celém vykouřeném paklíku toho tabáku, a především aspoń ten první paklík v životě ti bude trvat, než to nějak aspoň trošičku zklidníš a ukočíruješ na rozumný počet připálení, snesitelné nacpání, přijatelný špunt dole ... :wink:

Zkrátka připrav se na neustálé hledání vhodného tabáku, protože ...

:idea: ... žádný vhodný pro tebe vlastně během prvního období vlastně není! :idea:

Budeš se posouvat každým vykouřeným paklíkem o kousek dál, čili po každém paklíku už bude nejvhodnější tabák jiný, než před tím paklíkem. A bohužel ti můžeme poradit jen velmi rámcově, ten pravý (ale pokaždé znova :!: :!: :!: po dalším paklíku) musíš najít jen ty sám.

Čili mnohé tabáky budou velkým zklamáním ... proto je vhodné si najít nějakou fajfkařskou společnost, kde můžeš soustavně ochutnávat vzorky z tabáků, jaké má kdo zrovna rozkouřené. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod klasik51 » 03 bře. 2019, 11:10

BATRACHOS píše:

... nejhorší na tom totiž je, že ti radí všichni dobře. :smoke1:


:ok: Tímhle si mě profesore fakt dostal. :clamp: každý něco jiného a všichni dobře :rofl: je to přesné :ok:
A jinak celkově +1 :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Haluziak » 12 bře. 2019, 18:49

Tak kolegové, dnes jsem si byl pro tobolku Palace Gate a nedalo mi to tak jsem vzal vzorek toho Squadron Leadera, hned jsem ji vyzkoušel a musím říct, že mi to možná chutnalo víc než ty palácový gatě :D možná tím, že je výraznější. Trochu hůř se zapaloval, ale po první cca 1/5 dýmky se mi povedlo ho rozpálit po celé ploše, dýmka začala produkovat hustý dým, do ruky nehřála ale stejně močkovala. Nu ale bylo to fakt dobrý, akorát jsem se asi trošku odpálil - motá se mi hlava, ale možná to bude tím, že jsem na dnešek spal cca 3 hodiny. Každopádně :ok:
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Jack.Grave » 12 bře. 2019, 20:36

:arrow: Haluziak A jsi ztracen, nastoupil jsi cestu odkud není návratu. Jinak Vůdce Poletuch od Sama gawitha je slušnej tabák s pomalu stoletou tradicí.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 bře. 2019, 00:19

Dobře míněná rada:
SG tabáky standardně bývají při čerstvém otevření přespříliš vlhké ... výrobce prostě počítá s tím, že postupně budou schnout a snaží se předejít úplnému vyschnutí. Vždy je pro znalého kuřáka snazší nechat proschnout, než dosušovat troud, to většinou nějak zacvičí s chutí.

:idea: Proto: nech množství tabáku cca na jedno nacpání 10 minut "vydýchat" na talířku a teprve pak nacpi. Může to být i půlhodinka, pokud je hodně vlhký.
Uvidíš, že tabák na vzduchu dost rychle prosychá.

Čím více ho rozestřeš do šířky a bude tenčí vrstva, tím to půjde rychleji. :ok:

Jinak jestli ti zachutnal Squadron, tak má pravdu Jack ... právě jsi minul "point of no return", už nemá cenu brzdit ... tak zaber za knipl! :smoke5:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Haluziak » 14 bře. 2019, 19:20

Tak druhy kotel Vůdce poletuch :D Asi budu muset zapracovat na nacpávání, dnes to hořelo trochu divně občas to pálilo na jazyku a chuť někam utekla. Nu co chybama se člověk i hovado jako jsem já učí, ještě tam mám na jeden kotlík tak si to dám asi v pondělí pak načnu tu tobolku Palácových gatí a až půjdu kolem IBC tak koupím plechovku SqL :)
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 15 bře. 2019, 08:32

nevím, jestli bych na tvém místě před koupí sql ještě nezkusil early morning od dunhilla. imho by ti mohl chutnat a stál by tě méně námahy.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Cmunda » 15 bře. 2019, 22:21

Ale měl bys si pospíšit, Dunhill jaksi končí...
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 16 bře. 2019, 08:35

možná bych zkusil i 965, ale v tom je ve srovnání s sql méně orientálů. na druhou stranu je v tomto směru dost z čeho vybírat, můžeš zkusit i sg skiff
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Haluziak » 22 bře. 2019, 16:53

Tak dnes bylo venku krásně, uvařil jsem si kafe (do velikonoc si nemůžu dát panáka) nabil jsem palácový gatě a docela si to užil. Pro tentokrát to hořelo docela horce a močky bylo i na rozdávání ale zas to dnes docela dobře chutnalo. Předevčírem jsem dostal vzorek Sir Walther Raleigh - čistý burley a to chutnalo fakt zajímavě, ale ta dýmka byla nekonečná, kouřil jsem kolem třičtvrtě na osm a málem jsem na tom balkóně, kde jsem byl teď v krátkým triku, umrzl.

Díky za doporučení Dunhillu ale jelikož končí tak bych se nerad namlsal něčím co pak bude nedostatkové zboží :D

PS: Tyhle naše rozhovory by už mohli být v jiném vlákně, prosím orga o přesunutí a poslání mi zprávy kam mám tyhle začátečnické zážitky sdílet :)

PPS: Na zítra/pozítří tu mám vzorek Presbyterianu tak uvidíme. A jestli ještě někdy pojedu do USA tak mi byl doporučen Pirate Kake, nebo Mississippi River prý jsou opravdu povedené.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod greenhornmarsmyk18 » 27 srp. 2019, 16:55

Nazdar pánové a dámy, chtěl bych se zeptat jestli jsem neudělal blbost když jsem začal na aromatikách a pak přešel na tabáky síly Irish Flake?
greenhornmarsmyk18
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27 srp. 2019, 16:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod MBO » 29 srp. 2019, 07:35

Je jenom na Tobě, jaký tabák nacpeš do dýmky. Každý má rád něco jiného co do chuti i síly. Někdo chce silný tabák, jiný se spokojí s něčím lehčím, ale to neznamená, že je něco špatně. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků