Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mihra » 08 zář. 2021, 12:28

V současnosti tyhle

Orlik Golden sliced
MB Solent
MB Plumcake
MB Golden blend

už se jich ale vystřídalo víc. Snažím se nemít velkou zásobu. archiv nedělám, v mém věku to ani nemá cenu. Z případných dědiců nikdo nekouří.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 09 zář. 2021, 06:57

ale případní dědicové mohou tabák prodat někomu, kdo kouří :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mihra » 09 zář. 2021, 07:56

Manželka má ke kouření takový vztah, že mých cca 150 dýmek a případný tabák půjdou okamžitě do popelnice.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bob76 » 09 zář. 2021, 09:24

Tak to je špatná výchova :? A hlavně je to škoda.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 09 zář. 2021, 11:27

mihra píše:V současnosti tyhle

Orlik Golden sliced
MB Solent
MB Plumcake
MB Golden blend

už se jich ale vystřídalo víc. Snažím se nemít velkou zásobu. archiv nedělám, v mém věku to ani nemá cenu. Z případných dědiců nikdo nekouří.


Tak Plumcake a Solent mám za těch skoro 30 let fajfkaření na stejné posici, to asi stojí za zvážení. :think:
(tedy u mne nejdřív je Plumcake, pak dlouho nic, pak ještě déle nic ... a pak mezi stálicemi je Solent).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Snoopy » 10 zář. 2021, 19:02

mihra píše:Snažím se nemít velkou zásobu. archiv nedělám, v mém věku to ani nemá cenu. Z případných dědiců nikdo nekouří.

Zo srdca Ti prajem, aby si svoje zásoby vyfajčil do poslednej smietky a potom ešte dlhé, predlhé roky musel škemrať :wink: :ok: U mňa sa z Tvojich obľúbených niečo nájde a bolo by mi cťou, keby som Ťa mohol ponúknuť. Ja to mám naopak - zásoba je podstatne väčšia ako "life expectancy"...
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 11 zář. 2021, 08:01

Snoopy píše:... zásoba je podstatne väčšia ako "life expectancy"...


já to mám stejné, přesto občas neodolám a něco dokoupím. hlavně na cestách, kde je tabák lacinější.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Jentozkusim » 08 dub. 2022, 22:09

Dobrý den. V životě jsem nekouřil ani cigaretu. Fajfky mě zaujaly ze všech možných stran. Děda kdysi kouřil doutníky a možná měl i fajku. Rád bych se zeptal zda je možné začít se starým tabákem Bača zavřený v papírové krabičce nebo si mám koupit něco jiného? Četl jsem že tabák je dobrý jen 2 roky a že pak se v něm může vyskytnout plíseň a jiné špatnosti. Je tedy tabák Bača škodlivý?
Uživatelský avatar
Jentozkusim
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 25
Registrován: 08 dub. 2022, 21:47
Bydliště: Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 11 dub. 2022, 13:51

Tabákem Bača bych rozhodně nezačínal, bude vyschlý na troud a nebude to ono. Koukni na http://www.etrafika.cz, prodávají se tam 10g vzorečky. S tím bych začal.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 11 dub. 2022, 19:40

Jentozkusim píše:V životě jsem nekouřil ani cigaretu. ...


Každý je tu vítán. :ok:
... nicméně :roll: je zvykem se představit, když přijde někdo nový do celkem ustálené společnosti, kde se všichni tak nějak znají. Máme k tomu vlákno ZDE: viewtopic.php?f=4&t=2733&start=1815

Nu a potom - rovnou na uvítanou - půjdeme k věci: fajfka je společník na celý život, ze začátku je ale třeba si osvojit pár drobností. Zkušenost ukazuje, že v dnešní - obecně pro kouření velmi nepřívětivé době - se velká část začátečníků bez opory zkušenějšího parťáka buďto potácí někde na úrovni "svátečního kuřáka" (rozuměj někoho, kdo by se fajfkařem strašně rád stal a komu fajfka - když to sedne a má jednou za měsíc šťastný den - ohromně chutná, ale jinak se s tím pere, močkuje mu to, chcípá, na jednu fajfku zařvou dvě krabičky cigaret a následující týden má v puse jak v polepšovně) nebo s tím rovnou skončí.

:idea: Doporučuji se zde poptat a zajít někam na sraz buňky zdejšího klubu a s podporou starého dýmkového kozáka jít vybrat první fajfku, první tabák, čističe, filtry a levný zapalovač. Možná základní stojánek. A pak se s dotyčným občas sejít a učit se (nebo odkoukávat, ptát se a probírat možnosti, to je jinak řečeno totéž). :idea:

Kdo nikdy nevykouřil ani joint, ten potřebuje do začátku oporu. Vyplatí se to! :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Jentozkusim » 11 dub. 2022, 19:48

[quote="BATRACHOS"]

Každý je tu vítán. :ok:
...



Děkuji za odpověď. Hned chybu opravím. Jsem kousek od Ostravy. Viděl jsem nějaké pipe kluby ale poslední příspěvky tam jsou třeba 3-4 roky staré no.
Uživatelský avatar
Jentozkusim
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 25
Registrován: 08 dub. 2022, 21:47
Bydliště: Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 dub. 2022, 12:28

No skvělé, tak ostravská buňka tě určitě výborně provede prvními krůčky. :ok:

Budeme zvědaví na tvé pokroky, pochlub se tady, nebo si postěžuj a zanadávej, když zrovna budeš něco překonávat. :lol:

Kdybys měl cestu do Prahy, tak v Blanické je skvělý kšeft, co vlastní zdejší členové, a v přilehlých prostorách také klub. Schází se v pondělí.
V kšeftě ti dobře poradí z obrovského spektra tabáků, měl bys už ale mít základní představu - jinak ani největší znalec nedokáže poradit dobře. Mají také malé vzorky a něco ti k nim řeknou. Ideálně vyzkoušet pár vzorků od přátel na klubu, jak ti jinde radí Ostraváci. A pak dorazit do kšeftu a zevrubně popsat, co ti chutná a co ti vadí. Neboj se říct, co piješ, jestli jsi typ "drsňák", nebo spíš jemná duše, jestli na sladké, nebo spíš feferonky či ostravskou klobásu. Pak máš velkou šanci, že ti dají tabák, který bude do začátku vhodný.
Ideální nebude. :naughty:
Ten totiž budeš v následujících letech usilovně hledat, nikdo ti v tom nebude moc pomoci a to je jedno z kouzel fajfkaření. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Jentozkusim » 12 dub. 2022, 13:50

Tak já pak zkusím kontaktovat ostravskou buňku. Snad se to povede. Děkuji.
Uživatelský avatar
Jentozkusim
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 25
Registrován: 08 dub. 2022, 21:47
Bydliště: Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod baron Tom » 12 dub. 2022, 18:37

Batrachos.... ámen
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Stass » 12 čer. 2023, 10:47

Po mnoha letech abstinence jsem se v důchodu rozhodl pro dýmku. Nejprve jsem zkusil Mac Baren Virginia Nr.1, ale chutnala mi jen jako cigareta. Dalším pokusem byl Holger Danske B&B, z kterého se mi zvedal žaludek. Už jsem to chtěl vzdát, ale uvědomil jsem si, že jsem nikdy nezkusil Latakii. Tož jsem nacpal Boutique Blend od R.McConell a to mne dostalo. Další Ashton Aristan’s Blend v pohodě. Stanislaw Balkan Latakia už moc. Dnes čistý Rattray’s Old Gowrie a paráda. Závěr? Kvalitní přírodní tabák a jemnou Latakii. Pro oba zvlášť dýmku (a jednu na košt :-)).
Stass
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 led. 2023, 10:52

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 9 návštevníků


cron