Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Petronil » 11 zář. 2023, 20:55

Bafám dýmky zatím velice krátce, první byl tabák Kentucky Bird. Není špatný, ale Savinelli 1876 Leonardo je pro mě lahůdka. Z přírodních tabáků mě chutná Rattrays Old Gowrie. V zásobě čeká Mac Baren Original, Rattrays Marlin Flake a zkušební Latakie. Přeji chladný kouř a více srazů dýmkařů :-)
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2023, 20:08

MB Original Choice ti asi po Old Gowrie nebude chutnat. Možná zkusit nějaký mýdlák (Ennerdale) nebo GH Kentucky Nougat.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Petronil » 12 zář. 2023, 23:07

O GH Kentucky Nougat jsem už četl, uvádí, že je skvělý. Určitě si nechám od Tebe rád poradit a koupím :wink: Mac Baren Original Choise jsem kupoval hned na začátku, budu se s ním muset popasovat.
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Milan B. » 21 zář. 2023, 07:42

Ahoj, jsem začátečník a myslím, že tak jak to popsal Batrachos je to nejlepší. Na začátku jsem si na e-trafice nakoupil asi 20 různých vzorků a v první kukuřičce jsem zkoušel a zkoušel.
Za sebe jsem došel k tomu, že ideální pro mé začátky jsou aromatické tabáky (Stanwell Sungold; Savinelli Aroma), teď po téměř roce už jsem přišel postupně na chuť čistým přírodním tabákům (Capstan, MB Dark Twist)
a už se začínám poohlížet po prvních mírných kombinací s Latakií, které jsem na začátkku prostě nepřišel na chuť - takže dalším tabákem ve výhledu je MB Plumcake, který aspoň podle recenzí
spojuje všechny tabáky a jemně právě i zatím pro mě nezkoušenou Latakii... uvidíme :D . Protože od nás ze vsi je to všude trošku dál, tak jsem přímé setkání nahradil internetem a e-trafikou a za mě dobrý :ok:
Všem chladný kouř! Milan
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Milan B. » 28 pro. 2023, 17:14

Ahoj, teď jako začátečník experimentuji s Latakií (se kterou mi nos nedovolil začít) a mohu doporučit k prvním kroků Mc Baren Plumcake. Je to loose cut s docela jemnou vůní a výbornou chutí. Milan
Uživatelský avatar
Milan B.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 51
Registrován: 12 led. 2023, 12:25
Bydliště: Kařez

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


cron