Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mrcos » 16 říj. 2016, 19:20

"...není už kam dál stoupat v síle" :rofl:
A ty pražce sedí spíš na černý lano (SG Black XX třeba). Hnědý lano, černý lano, Dark plug - to jsou silný kalibry (co do nikotinu). Hlavně se nebát a zkoušet.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Cmunda » 16 říj. 2016, 20:47

Pan trafikant má očividné mezery ve vzdělání :D Jak jednou propadneš kouzlu latakie, není cesty zpět. Naštěstí na trhu je plno různorodých a kvalitních směsí, tak je stále co objevovat :smoke5:
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod beda » 17 říj. 2016, 07:45

On pan trafikant taky možná pamatuje ještě NC vyráběnej v Irsku, jeden ten současnej dánskej mám v šupleti už snad tři roky a ne a ne ho dorazit, o kvalitě a delikátnosti neni pochyb, ale silou a robustností je to uplně jinde, jak Standart medium, se špetkou Perique.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 18 říj. 2016, 14:09

Mě ten Nightcap taky nějak nezaujal. Já jsem se k němu odvažoval docela dlouho a pak jsem byl zklamán. Silný je, ale robustní mi nepřipadal, periqu je tam taky málo na můj vkus. Takže si myslím, že je stale co objevovat :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Cago89 » 09 lis. 2016, 23:55

Za sebe mohu říct, že jsem byl rád, že můj první tabák byla lidová klasika - Krakonošova směs... Slabý a levný :D Často člověk sáhne prvně k něčemu aromatickému jako třešnička apod. Ono ruku na srdce, né každému by zachutnala první dýmka nacpaná třeba Early morning pipe, ikdyž tenhle tabák doporučuje Milan Dúrina do začátků, mě by v něm obsažená latakie asi odradila. Teď se ke Krakonošovi občas vracím, ale to už jen čistě z nostalgie :wink:
Uživatelský avatar
Cago89
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 34
Registrován: 07 lis. 2016, 13:38
Bydliště: Olomouc

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mizantrop » 13 lis. 2016, 19:11

Prosim vas, neviem kam smerovat dotaz, tak skusim sem (prosim o presmerovanie v pripade nevhodnosti).
Chcel by som mensiu dymku, taku trictvrtehodinovku, az hodinovku (beznych 20 x 40 fajcievam ku dvom hodinam),
dymku kupim lahko (mam vybrane), no neviem si predstavit, co by som do nej nacpal... Idealne nieco tensieho rezu :?: , aspon tak nad tym uvazujem :smoke3: .
Prosim vas, s akym tabakom mate dobre skusenosti do briarovych malych kotlikov? Nech nejdem naslepo... Nemam druh tabaku, ktory by som nenavidel, takze prijmem akekolvek rady ci tipy.
Diky :puffy:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Vejr » 13 lis. 2016, 19:20

nacpi do ní co ti chutná, na řezu zas až tak nezáleží, zrovna jsem dobafal z kónickýho kotlíku 19 x 22 Univerzity flake na otýpku a taky to jde. Jelikož kouřím většinou v autě tak taky upřednostňuji menší dýmky
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Snoopy » 14 lis. 2016, 17:25

Z malej hlavičky mi stačia siláci ako Dark Plug od GH, laná alebo silne aromatizované (mydláky). Ale napríklad aj lisované virgínie od SG (FVF, Kendal Plug...), pri tých by som vo veľkom kotli po 2,5 hodinách zaspal... :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod manwe » 26 lis. 2016, 23:31

Zdravim.
Uplny novacek - dymku bych si chtel davat tak jednou tydne (nemam v planu kourit kazdy den).

Vyzkousel jsem zatim MB Vanilla (zkousel jsem 2x, byl hnusny, ale nemel jsem po tom zadnou pachut v puse). Pak jsem si koupil MB Cherry a tu pachut jsem citil v puse jeste 2 dny (me to trochu odradilo od dalsich pokusu) tak ted nevim.

Doutniky jsem mel asi v zivote jen 3, z toho 2x http://www.etabak.com/balmoral/1020balm ... 92468.html a ten mi vylozene chutnal. Pokud bych sehnal neco takoveho do dymky tak bych byl spokojeny.

Nejake tipy? Zda se ze aromatika neni pro me (kour voni hezky, ale chut mi nejak nejede). Nevim proc, ale ten doutnik mi prisel strasne jemny, prijemny. Ty 2 tabaky co jsem zkousel mi prisly takove divne, proste spis neprijemne v puse.

Taky - asi neexistuji nejake "testovaci" tabaky, ze? Davat 270,- za baleni, ze ktereho si dam 1-2x a pak to odlozim mi prijde silenost :(
manwe
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis. 2016, 10:53

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Yetenek » 27 lis. 2016, 12:57

manwe píše:...Taky - asi neexistuji nejake "testovaci" tabaky, ze?...

Existují :smoke5:
Jsou to 10g balení, tak na 3 dýmky...
Pro začátek zkus třeba Hal nebo Old Gowrie. Přírodní, dobré a i dobře hoří.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1737
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod manwe » 27 lis. 2016, 15:53

Super! Diky moc.
manwe
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis. 2016, 10:53

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Xcriss » 29 lis. 2016, 00:42

Panove, mam takovy zelenacsky dotaz. Posledni dobou bylo koureni trochu vopruz, tak jsem uvazoval, co delam spatne a dosel jsem k nazoru, ze to nezhavim moc, ale malo :think: Respektive - vzdycky mi vyhorel takovy tunel nekam do haje, ten zpusobil spalenou chut a pak to moc nechtelo kourit a misto toho jsem tahal takovou pripalenou pachut... Zacal jsem to trochu vic hajcovat a paradoxne z toho jde studenejsi a neprepaleny dym a dnes se mi dokonce povedlo dat dymku bez jedineho pripaleni :pray:

Ma nekdo s necim podobnym zkusenosti? Je to uplna kravina? :think:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mrcos » 29 lis. 2016, 01:34

Pokud se ti propaluje tunel, tak bych tipnul, že cpeš moc nalehko. Kravina to není, jenom to je (podle mě) moc volný a pak to blbě hoří a tím pádem nechutná.
Zásadní otázka - jakej tabák? :puffy:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Xcriss » 29 lis. 2016, 01:41

No, různej :mrgreen: Moc nalehko to je mozna taky, trochu jsem to zhutnil a asi to taky pomohlo. Tak snad to ted je z tech 2 extremu na nejake dobre zlate stredni. :cool: Uvidime pri dalsim bafani :smoke6:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Jíra » 29 lis. 2016, 17:25

Souhlas s mrcosem. Pokud nekouříš nějaké nehořlavé lupení, tak bude potíž v nacpání. Pomůže z tabáku vyházet klacky, rozmělnit nebo roztrhat velké kusy, zejména pokud cpeš do malých kotlíků a necpat moc nalehko, jinak máš v kotli "bubliny" vzduchu a fajfka hoří nerovnoměrně a chcípá. To samozřejmě vede k tomu, že víc taháš a tím to zase hoří blbějc. Je to takový začarovaný kruh. Ale myslím, podle toho, co píšeš, že jsi tenhle recept už objevil sám. Já vím, o čem mluvím. Jsem na plnění fajfky dost lajdák, vždycky naházím tabák do kotle jak to padne, trochu uplácnu a už jedu. Nic moc způsob. :)
Jo, a ještě jedna drobnost - když mi hoří fajfka nějak moc našišato, ani nečekám, než to bůh ví kdy samo zhasne, nerozpakuji se, uhladím popel na spálené části a tu nehořící klidně připálím znova. Tož tak.
A když už se stane, že fajfka hoří fakt mizerně a začne blbě chutnat, kašli na dokuřování, vysypej to a nacpi si (lépe jinou fajfku) znova. Kouříme pro radost, čistota stylu přijde časem sama. Chladný dým! :smoke5:
Uživatelský avatar
Jíra
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 160
Věk: 56
Registrován: 12 led. 2015, 02:10
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


cron