Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 09 led. 2019, 21:29

basa333 píše:
dokonce to pokládám za vysoce pravděpodobné. zatím jsem nepoznal nikoho, kdo by začal krakonošem a zůstal u něj na dlouho :shock: také jsem s ním začínal (spolu se scottish mixture od mb) a nebyl úplně zlý, ale jakmile jsem ochutnal trochu lepší tabáky, nebylo cesty zpět.


Hele, můj řecký kolega si to u nás oblíbil a vždycky mu Krakonoše do Athén vozím.
Obrázek

Není to špatný tabák, po létech jsem to od něj ochutnal a připomíná Skandinavik Regular, což byl můj docela oblíbený, lehce aromatisovaný tabák.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 10 led. 2019, 11:42

vždyť říkám, že nebyl úplně zlý, ale nějak mě to k němu zpátky netáhne. imho to není tabák na nějakou velkou sentimentalitu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 10 led. 2019, 12:10

No pokud tím myslíš pocity, které námi cloumají ve vztahu k Dunhillům, tak to opravdu není srovnatelné. :smoke4:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 10 led. 2019, 13:03

nemusí to být ani dunhill, ale prostě jej nemám jako bůhvíjakou vzpomínku. to už na celou řadu tabáků od mb vzpomínám radostněji.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 10 led. 2019, 14:02

Na ja, tak Mac Baren Plumcake, to je zrovna pro mne bezdiskusní No. 1.
... a velká většina zdejšího osazenstva na něj také nedá dopustit. :ok:
(dokonce nedávno se rozběhla taková samospádní nenápadná nátlakovka na Jakuba, jestli by se Plumcake zase nezačal vozit).

Bareny lze zpochybňovat těžko, pokud se bavíme o klasice v pikslách typu Dark Twist, Solent Mixture, Club Blend nebo Virginia No.1. To jsou prostě perfektně namíchané směsi na každodenní kouření, které mají především skvělé kuřácké vlastnosti, bezproblémovější tabák než Plumcake prostě neznám. ¨
:ok: Čili třeba pro začátečníky, když už jsme v tomhle vlákně, jsou po ryze "technické stránce" ideální: snadno se nacpávají, jsou v piksle vlhké tak akorát, moc nevysychají, nehicují, nehořknou, nemočkují.

Jiná věc je, že jsou vlastně dnes takové starosvětské v té své nenápadnosti - člověk musí vykouřit půlku stogramovky, aby měl představu o jejich charakteru. Takové alldaysmoke tabáky, což ale dneska nikoho moc nenadchne: Buďto se čeká chuťová pecka aromatu na první dobrou, nebo naopak okázalé retro ve steampunk stylu typu hajdalácké fláky SG. A navíc dnes se kouří neskonale méně, takže chceš instantní fajfkařinu za jeden večer nebo dokonce koncentrovanou do jedné, dvou fajek. Ty klasické Mac Bareny mají přesně opačnou charakteristiku ... jsou stavěny, aby ti nezevšedněly, když si je dáváš 2x denně 6 dní v týdnu.

Čili dneska těmhle tabákům trochu začíná ujíždět vlak (viz nějaká moje diskuse v jiném vlákně o tom, jestli fajfkaření může a má být COOL). Mac Bareny ze své podstaty nikdy nebudou cool. Což třeba starý Night Cap by se dal při troše představivosti za cool tabák označit.
Proto bohužel Mac Baren stále víc tlačí na pilu s těmi moderními míšeninkami, které stojí za starou belu jedna jak druhá. Sváteční kuřák si je totiž koupí a to je většinový vzorek kupujících po trafikách. Jsem zvědavý, jak se udrží Three Nuns, to rozhodně není většinový vkus.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 10 led. 2019, 14:09

souhlas, plumcake je opravdu výborný tabák. vozím jej vždy z cesty mimo EU, na letišti vždy mívají jako dýmkové tabáky mb navy nebo mb plumcake (někdy dokonce obojí), 100 g za 12 €. už se těším na léto, kdy zase jednu plechovku otevřu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pepapipe » 20 led. 2019, 22:32

Ahojte, je to asi 2 mesiace som čom začal s fajkou, no niečo asi robím zle a odrádza ma to od tohto super stráveného času.
Problém je v tom že som si na začiatku kúpil z etrafiky nejaku BPK mini bezfiltrovu fajku a s ňou som fajčil Sherlocka. Zo začiatku trošku štípal jazyk, no postupne to bolo lepšie. Mal som aj vzorku BLACK C od McLintock, no mi nejak nechutil. Čo sa ale zmenilo keď som si zaobstaral kukuričku Meerchaum. Ten tabak z nej bol úžasný. Chutil krásne sladko, cítil som tam aj tabákovú chuť, no to Cherry som cítil ešte pol dňa na jazyku a strašne som sa tešil ako si to zapálim znovu. No na druhý deň, som tam cítil iba trošičku toho Cherry (hovoril som si že to je asi tým že som predtým jedol a pil niečo iné) no na ďalší krát ma už výrazne štípal na jazyku (nie stále ale skoro po každom potiahnutí) no po Cherry ani zmienka. Robil som to presne tak isto ako prvý krát, no neviem dosiahnuť to prvé fajčenie, prosím poraďte čo robím zle.
pepapipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24 pro. 2018, 10:47

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 21 led. 2019, 09:14

Jestl to kouříš z kukuřičky, tak i tu je potřeba nechat řádně vyvětrat. Myslím si, že jestli tě štípe na jazyku, tak kouříš moc rychle. Jakmile si spálíš jazyk, tak chvíli trvá než se pořádně zahojí a ty nemusíš cítit chuť na 100 %. Huba si spíš musí zvyknout v tvém případě. Zkus příště pomaleji a uvidíš.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pepapipe » 21 led. 2019, 11:08

Kukuricka bola určite odvetrana, fajcim Max 1 x za den. Ešte som si dnes vsimol ze tabak je ovela suchsi ako ked prisiel, môže to byť aj tým? Určite skúsim pomalšie fajčiť.
pepapipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24 pro. 2018, 10:47

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 21 led. 2019, 15:27

Ano může. Vlhost tabáku ovlivňuje chuť tabáku a o aromatických tabácích to bude platit obzvlášť. A také opravdu platí, že je třeba kouřit pomalu, aby se tabák nespařil. Jakmile zpaříš takto aromatizovaný tabák, tak aroma je rázem fuč a akorát si popílíš pusu. A jestli byl problém způsobený přílišným taháním, tak bude třeba nechat dýmky odvětra i déle, protože se bude tvořit víc močky. Odvětrání dýmky pouze jeden den platí v případě, že se dýmka kouří optimálně. Jestliže příliš močkuje, je třeba jí nechat odpočinout déle. Jestli je dýmka řádně odvětraná nebo ne poznám snadným "čuchometrickým" testem - pokud kotlík dýmky příjemně voní, je možné z ní znovu kouřit. Pokud ne, nech jí ještě odpočívat.
Držím palce.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod klasik51 » 21 led. 2019, 17:04

pepapipe píše: som si zaobstaral kukuričku Meerchaum.

Prosim co je to za dýmku? Kukuřička s vložkou? :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Krutista » 23 led. 2019, 16:00

Zdravím jsem tu krátce a jdu si pro radu

Cmunda píše:Nejspíš proto, že jeho příspěvky mají hlavu i patu. S výše uvedeným plně souhlasím, však jsem také psal, že latakie je ze začátku vhodná jen v případě, že dotyčný už má nějakou zkušenost s kouřením. Myslím, že pro účely tohoto vlákna by bylo vhodné, aby dotazující se začátečníci uvedli minimálně:
a) zda a jakou zkušenost mají s tabákem,
b) co od dýmky očekávají,
c) jaké chutě preferují.
Podle toho by pak šlo přece jenom snáze doporučit tabák, který by začátečníkovi alespoň trochu chutnal a který by zároveň byl natolik uživatelský přívětivý, aby odpustil běžné začátečnické chyby. Existuje samozřejmě ještě druhý přístup, který vychází ze zásady, že chybami se člověk učí a jako začátečnicky vhodné by pak byly tabáky, které žádné chyby neodpouštějí :twisted: , ovšem takoví masochisté mezi začínajícími zájemci o dýmku asi nejsou.


Dle tvíše uvedeného :
a,jsem bývalí kuřák cigaret a to ke konci 1/2 krabičky deně
b,požitek z chuti - po delším uvažování o dýmce jsem o vánocích ochutnal ze zapůjčené a totálně jsem tomu propadl
c,tady je to těžké odpovědět ale dle předchozích příspěvku mohu říct že patřím mezi milovníky whisky Ardbeg a talisker, rád si zapálím dobrý doutník či doutníček ( cohiba , villiger, apod )

Co jsem tu vyčetl asi by tomu odpovídal Peterson Old Dublin

a než jsem vás objevil měl jsem v merku Samuel Gawith Celtic Talisman

Omluvte mou češtinu je strašná
Krutista
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led. 2019, 14:58

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pepapipe » 23 led. 2019, 21:52

Missouri Meerschaum kukuricka. Diky za radu, skusim pomalicky fajcit, fajcil som to v tedy aj s filtrom ktory bol v nej
pepapipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24 pro. 2018, 10:47

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 24 led. 2019, 11:28

Ten "filr" co je v kukuřičkách od MM je jen rulička z kartonu, která když jí tam necháš, tak akorát zasmrádne a dýmka pak bude hnusná. Tak si myslím, že jsme našli, kde je jádro pudla. Honem jí vyhoď a zkus to normálně a uvidíš tu změnu.
A jestli chceš kouřit s filrem, musíš najít nějaké 6mm filtry, které musíš pokaždém kouření měnit.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod klasik51 » 24 led. 2019, 16:38

Jak je to jednoduché :ok:
Já jsem holt kukuřičku nikdy neměl a nikdy mít nebudu, tak se v nich nevyznám. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 13 návštevníků