Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 05 srp. 2017, 12:27

ok, díky, mě kukuřičky nikdy nebraly (tedy popravdě jsem je vyzkoušel jen jednou) a byl to hnus, takže to téma jde nějak mimo mě. imho i ta nejlacinější a nejhorší briárka je asi tak 100x lepší než kukuřice (toliko můj subjektivní názor).
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 05 srp. 2017, 15:56

Je zde na kukuřice spešl vlákno, ale když už jsi tu to :ot: načal... ;-)
Já mám kukuřice rád, ale je to úplně jiná liga, než briar. S briarem to vůbec nesrovnávám.
Briar je briar. :ok:
(ostatně už ta cena napovídá, že se od toho nedá čekat to, co od briaru)
Ale mám kukuřice rád. (což ovšem o jejich kvalitě vůbec nic nevypovídá)
Každopádně začátečníkovi bych je rozhodně nedoporučoval, chce to získávat návyky pro správné kouření na briaru, ne na vydlabanym kukuřičnym klasu.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod ttygr » 04 zář. 2017, 11:36

těmito experimenty si projde na začátku každý, někdo je spokojený, imho ale většinu odradí. Nad briar prostě není :-)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 11:05

Ahoj,

mám jednu Petersonku, ve které jsem kouříval arometické Holger Dansky a teď kouřím Pergamon.

Vím, že to není ono a po pročtení fóra a několika dobrých radách jsem se rozhodl vyzkoušet Ashton Artisan's + DMT Ironside + SG Navy Flake.
Budu si do Vánoc pořizovat dvě nové dýmky.

A tak to asi bude:
Petersonka -> aromatické (pokud s nimi nepřestanu úplně, protože jak jsem pochopil nejsou dobré)
2# Virginie
3# Lakatie

Chci se zeptat:
a) jaký je dobrý tabák na přechod od aromatických na ty tři výše uvedené?
b) zda můžu Petersonku používat na tři výše zmíněné dohromady a nemuset si tak hned kupovat dvě nové dýmky a mít Petersonku na Virginie a novou na lakatie? :smoke6:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pitrson » 03 říj. 2017, 11:19

Kur a nemudruj. Stejne si to musis vyzkouset sam :puffy: Hlavne si tu Petersonku nenapal a nechavej ji oddechnout. Pak ji to neublizi.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod proger » 03 říj. 2017, 11:48

AtTheGreenDragon: Člověče, já bych to takhle kategoricky asi netvrdil. Prostě kuř, co Ti chutná. Chutná Ti Pergamon, tak si ho dej a pochutnej si. Zkusíš latakii a nešmakuje Ti, vykašli se na ní. Tady nejde o mistrovství světa v počtu urvanejch tabáků, jde o požitek. :puffy:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod nespor.jenda » 03 říj. 2017, 11:50

Podle mne je hund zakopán v:
AtTheGreenDragon píše:aromatické (pokud s nimi nepřestanu úplně, protože jak jsem pochopil nejsou dobré)

Pokud s nimi nepřestanete, tak bych si tu Petersonku nechal na ně. Z čeho jste vlastně pochopil, že aromatiky nejsou dobré?
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 12:51

nespor.jenda píše:Podle mne je hund zakopán v:

Pokud s nimi nepřestanete, tak bych si tu Petersonku nechal na ně. Z čeho jste vlastně pochopil, že aromatiky nejsou dobré?


Tak jak si tak pročítám fórum pochopil jsem, že se tady na ně kouká s despektem. Ve smyslu, že aroma skrývá nekvalitní tabák ve směsi a ani v těch anketách kdo co kouří jsem si nevšimnul, že by je někdo preferoval.
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod nespor.jenda » 03 říj. 2017, 12:55

AtTheGreenDragon píše:Tak jak si tak pročítám fórum pochopil jsem, že se tady na ně kouká s despektem. Ve smyslu, že aroma skrývá nekvalitní tabák ve směsi a ani v těch anketách kdo co kouří jsem si nevšimnul, že by je někdo preferoval.

Dejme stranou koukání s despektem či bez despektu a výsledky anket. Chutnají Vám ty aromatiky?
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 12:58

nespor.jenda píše:Dejme stranou koukání s despektem či bez despektu a výsledky anket. Chutnají Vám ty aromatiky?


Chutnají.
Musím toho prostě asi prvně více vyzkoušet. Pak začnu dělat rozhodnutí.
Nakonec hádám, že se to jako u spousty jiných věcí, nedá předaným know-how obejít, člověk musí zkusit sám, že?
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod nespor.jenda » 03 říj. 2017, 13:04

AtTheGreenDragon píše:Chutnají.

Tak je kuřte dál a nechte si na ně tu Petersonku, protože z ní už je kouříte. Pokud chcete začít kouřit jednak přírodní tabáky a druhak latakii, budete potřebovat další dvě dýmky. Já osobně bych se nebál jít klidně do něčeho levnějšího. Toliko má skromná rada.
Naposledy upravil nespor.jenda dne 04 říj. 2017, 05:56, celkově upraveno 1
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 13:14

Díkyza rady!
Asi se tak zařídím, zní to rozumně a není kam spěchat.. :joy:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pitrson » 03 říj. 2017, 14:58

Zadnej spech. Da se i vsechno z jedny, jen se holt ty chute budou nejakou dobu prekryvat. To neni nic proti nicemu. Vetsina z nas ma nejakou 'prvni', v ktery horelo kde co a ktera je stejne stale moc dobra. Jak rikam, nehrotit to, proste zkouset a zbytecne nespechat. Vzit na zkousku 4 novy tabaky je imo. az moc. Latakii bych doporucil ochutnat od nekoho, jestli je to opravdu ten smer, kterym chces jit. No a pak bych koupil nejakou virginii (treba Hala). Pak by se videlo. I aromatiky muzou byt kvalitni. Ja treba obcas rad mlsam vajecnak a proto VIM, ze je urcite naramne kvalitni :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 03 říj. 2017, 15:39

pitrson píše:Zadnej spech. Da se i vsechno z jedny, jen se holt ty chute budou nejakou dobu prekryvat. To neni nic proti nicemu. Vetsina z nas ma nejakou 'prvni', v ktery horelo kde co a ktera je stejne stale moc dobra. Jak rikam, nehrotit to, proste zkouset a zbytecne nespechat. Vzit na zkousku 4 novy tabaky je imo. az moc. Latakii bych doporucil ochutnat od nekoho, jestli je to opravdu ten smer, kterym chces jit. No a pak bych koupil nejakou virginii (treba Hala). Pak by se videlo. I aromatiky muzou byt kvalitni. Ja treba obcas rad mlsam vajecnak a proto VIM, ze je urcite naramne kvalitni :wink:


Pokud jsem to správně pochopil tak v Blanické mají tabákový "bar", kde si chci koupit vzorky těch co chci vyzkoušet. Tak bych to prozatím řešil takhle a uvidím co mi zachutná..:) Ten vaječňák taky nezní špatně!
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 04 říj. 2017, 12:19

Na etrafice i v Blanické prodávají 10 g vzorky. Vzorek ti asi neposkytne vyčerpávající informace o chuti tabáku, ale na vyzkoušení, abys zjistil, jestli chutná/nechutná se myslím hodí dokonale.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků