Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Xcriss » 29 lis. 2016, 18:19

Panove :ok: Diky za uklidneni a ujisteni. Jeste na tom maknu a snad se mi podari navzdy odstranit tenhle (jeden :lol: ) zacatecnicky neduh. Budiz to zde ke sluzbe budoucim zacatecnickym citatelum :puffy:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod ttygr » 03 pro. 2016, 11:26

Jíra píše:Jo, a ještě jedna drobnost - když mi hoří fajfka nějak moc našišato, ani nečekám, než to bůh ví kdy samo zhasne, nerozpakuji se, uhladím popel na spálené části a tu nehořící klidně připálím znova. Tož tak.

dělám to dost podobně- srovnat a zapálit znova :-)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod miki » 13 pro. 2016, 19:26

Prvý tabak bol-Mac Baren cherry ambrosia-fajčený vo fajke z hrušky.Natlačený nedokonale,neustále zhasenajúci tabak tejto značky však ostal v mojom užívaní-niekedy si vďaka nemu zaspomínam na prvé skúsenosti s fajkou.... :smoke4:
Uživatelský avatar
miki
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 62
Registrován: 27 zář. 2016, 16:42
Bydliště: Košice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mizantrop » 05 bře. 2017, 03:39

Neviem,kam smerovať tento dotaz. Poprosím o pripadne presmerovanie.
V jednej trafike na Slovensku som objavil tabak mc connell glen piper. 100 g plechovka. vek cca 10 rokov. Má význam tabak kupovať? Totiž ani vyhľadávanie tu mi nepomohlo a zatiaľ som ho nikdy nikde nevidel.
Skôr ako zaujímavosť a hlavne kvôli veku. Ďakujem za názory :ok:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 05 bře. 2017, 05:40

http://www.tobaccoreviews.com/blend/972 ... glen-piper

asi bych to viděl takhle: více méně klasický aromatik, většina recenzentů se shodla na vůni a chuti po sušeném ovoci, hezké aroma v místnosti, pro někoho dokonce vynikající aromatik. jaký ovšem bude po 10 letech... :roll:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 05 bře. 2017, 10:51

Tabáky od McConnella mám rád. Aromatiky nevyjímaje.
I ty deset let staré.
Je v plechovce, bude v pořádku a ba naopak lepší, než čerstvý.

http://www.tabakversand.de/mc-connell-glen-piper.html
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod beda » 06 bře. 2017, 07:59

Ten se sem kdysi taky vozil, pamatuju ho ale v hranatejch padesátkách. Taková nekontrastní tmavě hnědá jemněji řezaná uleželá směska, aroma jak píše basa ovocný, do těžka, možná nějakej bergamot, má to jakoby našláplo na mejdlák, ale jen nepatrně. Zkrátka arouš v britskym střihu. Něco jako řezaný 3P v konzumnějšim provedení. Hezký aroma v místnosti asi jak pro koho, poslední třetina kotle moc ohlasu asi nesklidí, jakkoliv je to arouš, tak pořád dost tabákovej.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod RottenFox » 06 bře. 2017, 13:21

Bedo v padesátkách to dělají pořád taky, v hranatých ještě nedávno, ale teď mi koncem února nová várka přišla už v kulatých - stejně jako Dunhill Flake, atd, nově v kulatý, kvůli tomu předpisovýmu parte.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod beda » 06 bře. 2017, 14:58

Ten řez už možná bude taky hrubší, jemnost tehdejšího ready rubbed si pamatuju nejvíc. Bylo to jak St. Bruno. Za mne takovej divnej arouš, ale asi jsem to tehdá neuměl kouřit. Vidět dnes starou plechovku klidně ho zas koupim. Je to fakt docela tabákový, zrát to asi bude. Takovej cupovanej Erinflák, bez těch veselejch ovocnejch vůní, místo nich nějaký švestky, portský, podzimní nálada.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Hanz.jt » 07 bře. 2017, 00:33

RottenFox píše:Bedo v padesátkách to dělají pořád taky, v hranatých ještě nedávno, ale teď mi koncem února nová várka přišla už v kulatých - stejně jako Dunhill Flake, atd, nově v kulatý, kvůli tomu předpisovýmu parte.


Jsem začínající dymkar a po Mac Baren Virginia No1 jsem na doporučení kamaráda přešel na Dunhill Flake a naprostá spokojenost. Musím říct ze je to můj druhy tabák Mám ještě co ochutnávat :)
Hanz.jt
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 bře. 2017, 21:03

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Resuah » 03 dub. 2017, 23:13

Dobrý večír,

nejsem úplně začátečník, ale dotaz směřuje do začátečnických končin. Fakta:
- nekouřil jsem nikdy cigarety a nepotřebuju N
- dýmku bafám cca dva roky, v zimě skoro vůbec (není kde), na jaře a v létě obden.
- nemám rád mýdlo, vzorků jsem zkusil tři pr*** a většinou mi ty tabáky přijdou strašný! (Holger Danske, kouří to sakra někdo???!!!!) Jo a nesnáším vanilku :D
- kouřím ale aromatika a mám rád: Petersona CCh, Luxury Blend, Sunset Breeze. Rattray's Exotic Orange (upalte mě, ale to je podle mého fakt super tabák...). Opustil jsem Cube, Melange, DaVinci, a tady ty začátečnické legrácky.
- Mám 6 dýmek, 3 na uhlík filtr, 2 na balzu, 1 na nic a ta mě kope, protože je to P-Lip.
- Rád ochutnávám nové tabáky ...
- Už mi ale ty přívoně a příchutě lezou nepatrně krkem a chci zkusit něco klasičtějšího.

ALE, vždycky narazím podle recenzí na TR na to, že to budou silné tabáky. Mám v hledáčku třeba Dunhill My mixture 965, Peterson Old Dublin a Balkan Delight a Scottish Bland od MB (ten už jsem kdysi vyloučil, ale to jsem nevěděl ani ň.), ale u všech mám z recenzí a popisů dojem, že jakožto nekuřákovi mi to ustřelí hlavu.

Můj skromný požadavek je: Najít "tabákovější tabák", ze kterého nebudu dělat kotrmelce při chůzi (aneb s menším obsahem N), nebude to mýdlo a bude ještě méně "mýdlo", než moje oblíbené aromatiky a bude to dobrý tabák na každodenní pokouření člověkem, co má rád dobré pivo, začuzenou single maltku a suché dobré víno.

Díky za tipy!
Uživatelský avatar
Resuah
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 črc. 2014, 19:37
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod JaN » 04 dub. 2017, 07:31

:arrow: Resuah

Na to je nejjednodušší rada. Stav se někdy v úterý po 17:00 u Dřevěného vlka. Dáme Ti s klukama očuchat i ochutnat spoustu tabáků. Ne všichni kouříme ustřelhlavy :). Záleží na tom, jestli chceš vyzkoušet latakii, tam by mohl být z Tvého výčtu o něco silnější ten Dunhill, ovšem s uhlíkovým filtrem, který používáš, bych se nebál ani toho.

Pokud bys chtěl jít spíš cestou virginie, doporučil bych Dunhiil Flake nebo Orlik Golden Sliced. Oba tyto tabáky kouříme téměř všichni, není proto problém dostat vzorek.

A aromatiků máme taky dost :).
Uživatelský avatar
JaN
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 40
Registrován: 01 čer. 2010, 11:51
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 04 dub. 2017, 07:32

Resuah píše:...Mám v hledáčku třeba Dunhill My mixture 965, Peterson Old Dublin a Balkan Delight a Scottish Bland od MB (ten už jsem kdysi vyloučil, ale to jsem nevěděl ani ň.),


no tak tyhle ti rozhodně hlavu neustřelí. já bych klidně zvážil veškeré tabákovější mc bareny (třeba navy, gold blend atd.) a mixtury od sg, třeba něco jako skiff, perfection, celtic, atd.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Xcriss » 04 dub. 2017, 08:49

No, z toho, co pises, to vypada, ze je cas na nejakou latakii! :D Ty obecne zas tak silne nejsou, takze bych se toho vubec nebal. Pokud nemas s "uzenacema" problem, pak bych do toho sel po hlave.
Ten 965 zni dobre, za sebe muzu roporucit Presbyterian, je to celkem levny tabak, ale podle me kvalitni a fakt dobry, ted jsem se k nemu oklikou zase vratil zpet. Prijemny je taky Fayyum od HU Tobacco, jestli to nekdo v Brne bafa, muzes vyzkouset.
Perfection mam taky rad, ale jestli ti vylozene vadi vanilka, tak bych ho vynechal, je tam trosku citit (i kdyz asi jinak, nez jsi zvykly z aromatiku).
Bafani zdar :puffy:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Resuah » 04 dub. 2017, 09:45

Pánové, díky za názory. Začnu tím, že využiju nabídku JaNa a stavím se na ochutnávku.

Na jazyku cítím, že je čas přeskočit na jinou kolej a objevit nové horizonty :smoke5:
Uživatelský avatar
Resuah
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 črc. 2014, 19:37
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


cron