Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 01 zář. 2015, 09:43

Já věřím, že k tomu také jednou dojdu, nicméně zatím jsem možná stále ve fázi hledání těch "správných" tabáků. :wink:
A to s tím "pomalým střídáním" si myslím, že může být cesta pro začátečníka.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod ttygr » 01 zář. 2015, 11:09

souhlasím, nejdřív se totiž musíš rozhodnout, že ti nějaký tabák chutná tolik, že ho budeš kouřit "pořád" a to u začátečníka imho nehrozí... tedy možná na nějakou čestnou vyjímku
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod petula » 01 zář. 2015, 12:16

Alter Egon píše:Můj názor je, že střídání je bez problémů, ale pouze typově podobné tabáky a nestřídat je jako fusekle. Já kouřím většinou jeden tabák tak dlouho, dokud nevykouřím plechovku a pak teprve vystřídám něčím jiným.


A neosizujes se tim, ze kouris jen jednu plechovku urciteho tabaku dokud ji nevykouris?
Prijde mi to jako bych mel k obedu merunkove knedliky porad dokola. Ze zacatku skvele, bajecne ale po urcite dobe uz ojezene. Tim samozrejme mas vyreseno skladovani a tak, ale ... (to co pisu jej jen muj uhel pohledu,muj nazor, neni to zadna narazka, mozna to taky tak budu delat, nevim)

Ja mam sice otevrenych vic tabaku ale kazdy tabak se hodi k necemu jinemu ale zas mam problem se skladovanim a dovlhcovanim.
Moje priklady: k whisce se pro me hodi nejvice Hyde Park , k pivu pokud chci neco lehciho tak Chonsiniour Choise jinak Sherlock nebo UF, k uzeni si dam Old Dublin.
Nebo pokud kourim ve skupine, kde je pritomna moje draha polovicka, ktera nekouri, tak volim neco i pro spolecnost a nebudu kourit tabak co sice chutna skvele pro me ale pro okoli aroma nevhodne (treba night cap - ktery me prijde jak bych palil cvicky), tak si dam Black Ambrosia

Tak nevim jestli , pac mam nakoupeno jeste dalsi ruzne tabaky, jestli dokourit co mam rozdelano a pak zacit otvirat dalsi nebo se nesidit a testovat.
Mam otevreno: peterson HydePark,Connoisseur´s Choice,Sherlock,UniversityFlake,Old dublin,Irish flake | MacBaren Black Ambrosia, Cherry
Neotevreno: 3G perfect plug, balkan delight
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 47
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mayecek5395 » 01 zář. 2015, 12:47

Ja to jednoducho robím tak, že mám pre každú fajku 1-2 tabaky. V rotácií mám 5 fajok. V jednej fajke fajčím vždy iba podobné blendy. Takže mám cca otvorených 6 tabakov, aj keď po zajtrajšku budem mať krásnu zásobu, ale neotvorím žiadny z nich, pokým jednoducho niektorý z tých šiestich nedofajčím. Je to po prvé praktické, po druhé 6 tabakov mi stačí a viem už po dlhšej dobe, či mi daný tabak chutí alebo nie. Nemám problém s vlhkosťou a ani s uskladnením. :) Čo sa aj zvlhčovania týka, tak niekedy tabak, ktorý sa znovu zvlhčí je naozaj o dosť horší, napríklad u mňa Sherlock Holmes. Je to môj No.1, ale keď som ho zvlhčil, tak :plaster: .. takže sa vyhnem aj takýmto veciam...

Takže záver:
Mať limit tabakov, ktorý bude priamoúmerný mojej frekvencií fajčenia, tak aby som ich stihol sfajčiť do doby, kým nebudú vysušené. Fajčiť v jednej fajke len podobné blendy :)
Uživatelský avatar
mayecek5395
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 225
Věk: 29
Registrován: 17 úno. 2015, 18:28
Bydliště: Crawley, UK

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod ttygr » 01 zář. 2015, 13:09

a kolik máš dýmek na těch 8 otevřených tabáků?
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod petula » 01 zář. 2015, 13:47

Bohuzel jen tri a chystam nakup jeste dvou.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 47
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Durisek » 01 zář. 2015, 13:59

Zavírací sklenice, nalepit filc pod víčko jednou za čas pár kapek destilky a můžeš mít otevřených tabáků pětafufnáct :smoke1:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 01 zář. 2015, 14:25

petula píše:[A neosizujes se tim, ze kouris jen jednu plechovku urciteho tabaku dokud ji nevykouris?
Prijde mi to jako bych mel k obedu merunkove knedliky porad dokola. Ze zacatku skvele, bajecne ale po urcite dobe uz ojezene.


Neošizuji se, ale právě tím zjistím, jestli se ke mě ten tabák hodí nebo ne :) Když jsem začínal, tak mi stačilo pár kotlíků na to, abych zjistil, že jsem určitého tabáku už "přejedený". Když ale vydržím kouřit konstatně celou plechovku, tabák se pěkně v dýmce rozvine a já vím, že můžu v klidu koupit další plechovku.
Tabák tedy není jídlo. Ale I u potravin mám pár stálic, kterých jsem se nikdy nepřejedl - chléb a pivo. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mrcos » 01 zář. 2015, 15:01

:arrow: petula
Na ty tabáky, co píšeš, mi přijdou 3 fajfky málo. Měl bych docela problém to nějak poskládat do rotace, aby mi to dávalo smysl. Pokud točíš tabáky v dýmkách stylem každé nacpání jiný tabák, i když budeš držet rozdělení neutrál x latakie x aromatik, tak obzvlášť teď v začátku z toho budeš mít takřka zákonitě guláš a spíš si to neužiješ tak, jak bys rád. Zkus si vyhradit jednu dýmku na jeden tabák, který kouříš nějčastěji. Aspoň plus mínus. Třeba na toho Sherlocka, to je takovej evergreen.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod petula » 01 zář. 2015, 21:00

S.hort.Y píše:Podle mě můžeš střídat více tabáků v jedné dýmce, ale musí si být podobné.. Takže nekouřit vanilku z dýmky kde jsi před tím měl např. Oldu nebo Sherlocka (nedejbože Pure latakia :-D).. Na ostatní ti budou muset odpovědět povolanější..
A drobný OT: Jaký je Ratrrays - Hal of the wind? Název mě zaujal.. :-)

Presny nazev je Hal O' The Wynd /napsal jsem spatne/a je podobny chutove jako Old gowrie od stejne znacky ale chutove bohatsi. Pro me je sladky po medu a chlebu a zvazuji dalsi nakup.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 47
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mrcos » 01 zář. 2015, 23:16

To je dobrá volba. Zvlášť, když mu zkusíš vyhradit jednu z těch nových dýmek :ok: (A teď už s tím přestanu otravovat :) )
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod martin725 » 08 zář. 2015, 23:35

Je celkem logicke, ze kdyz budete kourit z jedne dymky jeden tabak, tak to bude smakovat lepe nez..., ale je take dulezite kourit z te dymky pravidelne a ja si treba neumim predstavit kourit porad to same. Mam sve oblibence jako DM965 :), ale predstavte si, ze muzete zkouset ruzne zeny, aniz by zarlila vase hlavni :) Presne takova je to situace. ale vzdy dokourim plechovku a pak dalsi. Ta chut se opravdu prohlubuje a na konci plechovky to je vrchol. A pak dalsi kousek :) Takovy poznatek: da se v jedne fajfce prejit z latakie na aromatic. Chvilku to trva, ale neni to tak, ze by ta dymka byla poznamenana na vzdy. Stare aroma vyprcha a prekouri se novym :)
martin725
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Věk: 38
Registrován: 24 srp. 2015, 07:45
Bydliště: Liberec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Alter Egon » 09 zář. 2015, 12:30

No myslim, že překouřit se dá všechno, je to jen otázka času. V případě že ten aromatik bude nějaký echt chmický, tak by to nemuselo trvat tak dlouho.
Já jsem teda překuřoval jen jednou a to obráceně, z aromatiků na latakie a trvalo to celkem dlouho. Takže určitě jedna plechovka na to padne.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Vendelin1 » 09 zář. 2015, 17:04

Zdravim vas..... doteraz som fajcil len dva tabaky Caledonian-highland cream a teraz mam Samuel Gawith-Scotch Cut Mixture... a poslednu dobu mam dilemu ake dalsie tabaky by som mohol skusit.... doporucte mi nieco.... :puffy:
Vendelin1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář. 2015, 16:34

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod littlebull » 09 zář. 2015, 17:41

Hele to je dost složitá otázka, nevíme co tě chutná, jak to má být silné...
...Řídil jsem Ford Eskort a starší BMW, co byste mi poradili na ježdění teď?
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků