Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 12 kvě. 2021, 07:29

pby-pipe píše:chcel by som sa informovat aky tabak by ste mi poradili na zafajcovanie fajky.. idealne cista virginia, rez a vlhkost na zafajcovanie (neskor bude fajceny tabak BBF alebo FVF) s flake od SG sa zafajcovat neodporuca a este sa aj priznam ze nejake 100% spravne fajcenie flake od SG som sa zatail nenaucil :smoke3:


a kde jsi to četl? vezmi klidně flake od sg, natrhej jej na drobné kousíčky, nacpi a jedeme z kopce. čemu by to mělo vadit? myslíš, že ten briár pozná, jaký tabák v něm kouříš? nedělej z toho vědu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Stanley64 » 12 kvě. 2021, 13:06

Presne tak, zafajcuj tabakom ktorý poznáš ako sa správa budeš mat lepšiu kontrolu nad fajkov, často mam dojem ze robíte z toho obrovskú vedu a treba vystudovat aspoň 2az 3VS kým si zapalite
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Haga » 13 kvě. 2021, 09:22

Jak to tu tak sleduji, jakou z toho někteří dělají raketovou vědu, než se vůbec odváží si zapálit, tak jsem móóóc rád, že moje začátky s dýmkou jsem si odbyl v dobách, kdy nikdo neměl internet a musel si tu cestičku prošlápnout sám, maximálně se dala sehnat nějaká ta tenká kniha s obecnými radami. :mryellow: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod MBO » 13 kvě. 2021, 09:31

To máš pravdu, protože přehršel informací může být i na škodu.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Tapinek » 13 kvě. 2021, 10:03

Jj... Cim vic vis, tim vetsi muzes mit pochybnosti (Scio me nihil scire). ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod mihra » 13 kvě. 2021, 13:00

To jsou někdy starosti. Já začínal v létech padesátých minulého století, v trafikách byl jeden kouřitelný tabák (Kapitán), Tarase a Baču nepočítám, Amphora přišla později. O dostupnosti informací se nedalo mluvit, kouřil jsem stylem pokus - omyl. Po sametové přišla dlouhá řada náhle dostupných tabáků, v současnosti mám 4 oblíbené, občas zkusím něco jiného, když chutná vyměním za oblíbený. Tabáky po otevření hned přesypám do skleněnách dóz, prakticky při mé frekvenci kouření dovlhčovat netřeba. Když jsem někdy narazil na něco co mi nejelo, nevyhodil jsem to, přece jen při mém důchodu jsem uložil a postupně po troškách přidával nebo míchal směs Cat and Dog.
Odpovědi na stále do omrzení kladené dotazy "jak, co a proč" si musí každý vyzkoušet sám, jak se říká každý kouří na vlastní hubu.
Nějak jsem se rozkecal.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod PoKlaT » 14 kvě. 2021, 07:05

Ale dobře ses Milane rozkecal :ok: Počátkem sedmdesátých let když jsem začínal už to bylo veselejší a přes tu spoustu tabáků jsem se dopracoval k několika stálicím jako je Golden sliced, Troost slices a Bestoval. Proto už léta nepřispívám do vlákna Top five. Mám tu dobré tabáčky od mnoha výrobců ale chuť jen na několik, naštěstí syn zatoužil po zdravějším způsobu konzumace nikotinu tak jsem mu věnoval k narozeninám čtyři dýmky, nadchlo ho to a teď skupuje dýmky jak svého času Vlado Breer :lol: . Pokud ty tabáky nevykouřím já tak snad syn, jako začátečník má před sebou ještě dlouhou cestu :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 17 kvě. 2021, 05:38

No tak to ze flake nesu vhodne obzvlast od SG som cital uz davnejsie tu na fore a tiez sa tato info nachadza vo videach od niektorych ceskych fajkovych youtuberov.. Dovod bol ze flake sa tazsie fajcia, nehoria su vlhke, casto krat sa pripaluje, silnejsie taha a to su vsetko veci kotre su nevhodne na zafajcovanie, kedy treba pomaly, kludne a chladno fajcit.. Ako som pisal vyssie sam o sebe ma problem spravne fajcit flake a nie to skusat s nim zafajcovat fajku, tak preto sa pytam.
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 17 kvě. 2021, 11:15

no tak když to píší fajkoví youtubeři, tak to je jiná. raději už nic nepíšu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Pepřek » 17 kvě. 2021, 13:04

No já souhlasím, že není třeba s tím dělat nějakou velkou vědu, ale každý máme jiné spektrum pohledu.

Starý mazák kterému je jedno jestli kouří dýmku na vrcholu Sněžky, na motorce nebo v hospodě to vidí jinak, než někdo kdo poprvé dokouřil dýmku do konce a dýmka mu konečně chutnala.

Já jsem třeba dost matla a tak když můžu, snažím se eliminovat překážky předem. Takže na zakuřování volím tabák, který znám, vím že mi hlavně rovnoměrně prohořívá a nejde chuťově úplně do protivky s tím co pak hodlám kouřit (aromatik/latakie) Na jemné chuťové nuance zatím nemám hubu.

V současné době mi tohle splňuje MacBaren Virginia No. Když ji pořádně promnu, hoří vzorně, chutná a je to neutrál. Teď s ní zakuřuji svoji "novou" Hodulovku, která ležela 12 let netknutá.
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod baron Tom » 18 kvě. 2021, 06:52

koukám jak puk. Něco proti youtuberum? já vím minimálně o dvou lidech co se díky nim začli o fajfky zajímat. a Jeden už do toho nastrkal i dost kaček (čehož nelituji)
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 18 kvě. 2021, 07:29

jo, mám něco proti youtuberům. minimálně od té doby, kdy jeden "znalec" natáčel video o kouření doutníků, kde řekl, že vlastně neví, co od toho má čekat, ale že je to dobré. další jeho videa ani jiná raději nesleduji, abych si uchránil duševní pohodu. komu tahle moudra něco dají, nechť se kouká, na co chce, mně je to samozřejmě jedno. a do toho samého debilního ranku pro mě spadá i rada o tom, že flakeovým tabákem se dýmky nezakuřují.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod baron Tom » 18 kvě. 2021, 09:45

je to jako s každou informací... začátečník slepě následuje, odborník se divý. Já se považuji za začátečníka. dokážu si připravit lano, dokážu vykouřit flejk. Ale pamatuji si že když jsem to zkoušel poprvé dost jsem se s tim pral. Na otýpku mi to nešlo kloudně zapálit. takže jsem kupoval vzorky už připravené. ty videa sou fajn minimálně to ukáže škálu tabáků, množství pipemakerů, na co se vybodnout a co nedělat (mazání medem, namáčení do rumu) totiš ono to dýmkaření je pro mladé kluky zajímavé je to způsob jak se odlišit a je to opředeno jistým tajemstvím rituálu. suma sumárum já bych flejk taky jako první tabák nedoporučoval.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 18 kvě. 2021, 09:48

:mryellow: :mryellow: naprv sa pytate kde som to pocul / cital a ked napisem hadate sa na tom.. :mryellow:
OK zaznelo ze netreba robit vedu s tabakom pri zafajcovani a cital som a pocul ze Flake od SG radsej nie :smoke5: takze stale som na tom istom ako pred polozenim otazky :D Dobre skusim takto: poradite nejaku neutralnu cistu virginiu v loose cut ktorou by som zafajcil fajku a mohol v nej bez zmeny chuty nasledne fajcit Best Brown Flake prip v druhej zafajcene fajke Full Virginia Flake? :puffy: :puffy:
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 18 kvě. 2021, 10:12

vezmi klidně barení Va No. 1. budeš to muset na BBF a FVF stejně překouřit, protože baren je (nakolik si jej pamatuji) trochu navoněný, ale budiž. jinak ti chválím oddělené dýmky na BBF a FVF, protože jsou to oboje asi nejlepší VA na českém trhu a skutečně vynikající tabáky. nejsou ale úplně pro začátečníky, BBF je skvostný, ale velmi chuťově jemný a při neopatrném kouření má někdy sklon pálit na jazyku a FVF má zase někdy trochu problémy s hořením. osobně bych je natrhal na velmi jemno a klidně s nimi zakuřoval, ušetříš si práci s přeškolováním dýmek a zároveň se s nimi skamarádíš. jinak BBF i FVF jsou na e-trafice i v plugové verzi, která nemá chybu.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků