Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod pby-pipe » 18 kvě. 2021, 10:21

no tak ja to asi skusim s tymi dvoma flake ako pises natrham na jemno trocha odvetram a pojdem do toho takto :puffy:
k tym plugom.. su chotovo lepsie ako flake? pozeral som po nich, ze si skusim objednat..
a tie dve oddelene fajky na bbf a fvf musia byt :joy: nejprv mi fvf az tak nesadol, bbf ano, ale potom som skusil par krat este fvf a uz mam 2 top tabaky :D s tym ze urcite aj z moho pohladu by mali mat kazdy svoju fajku :smoke1: potom je to top
pby-pipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02 úno. 2021, 12:28

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 18 kvě. 2021, 11:27

srovnání bbf a fvf-flake vs. plug bych raději přenechal jiným, já už řadu let kouřím jen plugy. oba jsou výborné, ale v plugu je s tím holt trochu jiná práce. zato si je můžeš nařezat dle tvého požadavku. chápu ale také, že ne každý si bude kupovat hned cihlu 250 g. když už ale víš, že ti oba šmakují, tak nic lepšího asi nenajdeš, navíc to vyjde finančně o něco výhodněji.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Stanley64 » 18 kvě. 2021, 13:11

Veru tak Basa ma pravdu
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod MBO » 18 kvě. 2021, 16:36

Pokud bych měl toho plugu (jednoho nebo druhého) hodně nakouřeného, klidně bych s ním zakuřoval novou dýmku, ale pokud je vůbec neznám, raději bych volil tabák, který už znám a s plugem bych experimentoval později - můj názor.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 19 kvě. 2021, 05:51

absolutní souhlas.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod meduard » 20 kvě. 2021, 22:05

pby-pipe píše::mryellow: :mryellow: naprv sa pytate kde som to pocul / cital a ked napisem hadate sa na tom.. :mryellow:
OK zaznelo ze netreba robit vedu s tabakom pri zafajcovani a cital som a pocul ze Flake od SG radsej nie :smoke5: takze stale som na tom istom ako pred polozenim otazky :D Dobre skusim takto: poradite nejaku neutralnu cistu virginiu v loose cut ktorou by som zafajcil fajku a mohol v nej bez zmeny chuty nasledne fajcit Best Brown Flake prip v druhej zafajcene fajke Full Virginia Flake? :puffy: :puffy:


pokojne zafajci s BBF alebo FVF, akurat si ho dobre rozmrv....BBF sa droli lahsie, ten flake uz je taky nalamany....FVF je chutovo vyraznejsi aspon pre mna, taky sladsi....ale ked ho dobre nachystas, bude jeden aj druhy horiet pekne, mne oba idu na jedno dve zapalenia od zaciatku do konca, pri zafajcovani treba jemnejsie, takze mozno na viac siriek....nebal by som sa toho, su to velmi fajnove tabacky
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Breer » 21 kvě. 2021, 06:13

PoKlaT píše:Mám tu dobré tabáčky od mnoha výrobců ale chuť jen na několik, naštěstí syn zatoužil po zdravějším způsobu konzumace nikotinu tak jsem mu věnoval k narozeninám čtyři dýmky, nadchlo ho to a teď skupuje dýmky jak svého času Vlado Breer :lol: . Pokud ty tabáky nevykouřím já tak snad syn, jako začátečník má před sebou ještě dlouhou cestu :smoke5:


:ok: , bejvávalo...teraz ked kúpim jednu za rok tak mám z toho vianoce :puffy:

ale k téme, pár mesiacov som nefajčil, nejak nebol čas ani chuť a včera bol deň keby to znova išlo. Tak som si napchal najprv archívny 8-ročný Sweet Maple Twist a k tomu ryňák z Limbachu, velmi dobrá kombinácia, no a kedže este víno bolo a fajka prázdna tak som z "čirého nerozumu" do basovky napchal DF plug od Ilsteda. Po desiatich minutach som sa cítil ako 6-ročný školak po svojej prvej vyšlukovanej cigarete :mryellow: , tak ma to zatlačilo do kresla, že som to hodinu rozdýchaval a zle mi bolo ešte ďalšie dve :palm: :smoke1:...takže budem opäť bafkať pravidelne a nezanedbávať to :rofl:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Bentley » 28 čer. 2021, 12:29

Pozdě, ale přece. Někdo se tu ptal na pohodovou čistou Virginii. Za poslední dobu jsem si oblíbil dvě:
DTM Bulldog Golden Flake. Je to takový natrhaný flake, snadno se zpracovává a v dýmce se chová vzorně, takřka vůbec nemočkuje. Lehký, jemný, mám ho jako odpočinkový, zakuřovací i na zakuřování huby po delší přestávce v kouření.
Podobně mám rád DTM Torben Dansk Virginia Mysore 1,6 Ta je o něco málo silnější a sladší ( od přirození, není aromatizovaná) a v dýmce mi hoří stejně pohodově.
Svého svátečního Bulldoga od Peťáka jsem zajížděl na Rattray´s Hall ´o The Wynd což taky patřilo ke svátečním zážitkům se vším všudy, dýmka i tabák.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Ferd » 29 čer. 2021, 09:20

Virginia Mysore je výtečná. Nevím, nevím jestli mi ode dneška nezhořkne po tvém popisu. Při představě, že "je silnější a sladší od přirození".... :D
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 29 čer. 2021, 10:03

skoro už jsem o mysore začal uvažovat, ale na tobaccoreviews má tenhle tabák dost odrazující hodnocení směrem k aromatikům, takže to asi pro mě nebude...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Ferd » 29 čer. 2021, 10:26

Není to nějaký omyl nebo přehlédnutí? Nemusíš mít obavy, DTM Virginia Mysore (řez 1,6) nemá s aromatizací nic společného. Jedinou vadu, kterou jsem zaznamenal, bylo když dorazila v rezaté plechovce.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 29 čer. 2021, 10:57

aha, tak to je jiný tabák, ty myslíš tenhle, viď?
https://www.etrafika.cz/dymkove-tabaky/ ... e-no-2-50/
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod BATRACHOS » 29 čer. 2021, 19:01

Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Ferd » 29 čer. 2021, 19:13

to basa333: jo, přesně ten. Případně ještě ve verzi ready rubbed flake: http://vitek-novy.blogspot.com/2018/08/dtm-torben-dansk-virginia-mysore-ready.html. Opravdu čistá Va.Výtečná, snad jen trošku nudná. :smoke5:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Michal Kindl » 08 zář. 2021, 09:04

mihra píše:To jsou někdy starosti. Já začínal v létech padesátých minulého století, v trafikách byl jeden kouřitelný tabák (Kapitán), Tarase a Baču nepočítám, Amphora přišla později. O dostupnosti informací se nedalo mluvit, kouřil jsem stylem pokus - omyl. Po sametové přišla dlouhá řada náhle dostupných tabáků, v současnosti mám 4 oblíbené, občas zkusím něco jiného, když chutná vyměním za oblíbený. Tabáky po otevření hned přesypám do skleněnách dóz, prakticky při mé frekvenci kouření dovlhčovat netřeba. Když jsem někdy narazil na něco co mi nejelo, nevyhodil jsem to, přece jen při mém důchodu jsem uložil a postupně po troškách přidával nebo míchal směs Cat and Dog.
Odpovědi na stále do omrzení kladené dotazy "jak, co a proč" si musí každý vyzkoušet sám, jak se říká každý kouří na vlastní hubu.
Nějak jsem se rozkecal.

Koukám, že jsme začínali podobným stylem, tak bych se rád optal...po těch letech, jaké jsou to ty čtyři oblíbené? :-)
Michal Kindl
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 50
Registrován: 21 čer. 2019, 11:51
Bydliště: Praha 1

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 10 návštevníků