Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod itrnda » 25 kvě. 2020, 17:27

Já to mám zatím naopak, večer končím s aromatem Connoisseurs Choice ve své nejoblíbenější dýmce (SH Lestrade). Chutná mi tak, že to zatím měnit nehodlám a spíše plánují nákup zásob ;-)
Předtím si dávám Old Gowrie ve své druhé Petersonce (Rhodéska Donegal Rocky 80s). To jsou zatím mé nejoblíbenější dýmky a tabáky. K Old Gowrie jsem přešel z MB Virginia No1, OG mi chutná daleko víc. Koupil jsem 10g Hal o´the Wynd, v této dýmce pro virginie se na něj těším v sobotu.
O víkendu zkoušívám odpoledne mýdla v Savinelli Oscar Tiger, ale žádné mne zatím moc nechytlo, ještěže eTrafika prodává 10g vzorky. Testoval jsem zatím Ennerdale Mixture, Louisiana Bridge a Tower Bridge (ten prý by měl nahradit ten PCC, ale za mne ani omylem).
Poslední dýmku (BPK Buldoček) mám na Latakie, ale zkoušel jsem zatím jen Black Mallory, a ten mi moc nechutnal.
Ale vím, že se člověk k těmto tabákům musí asi prokouřit.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 26 kvě. 2020, 07:13

má první latakie byl chock flake od sg, ten bych si dovolil doporučit. dodnes mi velmi chutná, není to ovšem typicky latakický tabák. mé další stálice jsou bothy flake a navy flake od sg, které mají příchuť whisky, resp. rumu. latakické koule typu balkan flake úplně nemusím.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod itrnda » 26 kvě. 2020, 16:56

Děkuji za tip. :ok: Tu čokoládu jsem koupil odpoledne v Modřicích při vyzvedávání jiných vzorků. Na víkendové testování už mám těch nových vzorků několik. Vím, že zkušení píšou, že těch 10g je na vyzkoušení málo, ale mně to zatím vyhovuje. I když mi ten tabák nejede, tak ty tři dýmky se snažím vykouřit (druhé kouření může sednout jinak atd.), trápit se ale 15 dýmek s tabákem, který mi nechutná, se mi nechce.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Marvin » 15 črc. 2020, 12:23

Ke své první dýmce jsem dostal Sans Souci a Kentucky Bird. Ty byly opravdu první. Teď je to taky aromatik, nějak jsem na nich ulítnul - Peterson Connoisseurs Choice, ale řežu ho na radu někoho zde z fóra Amphorou Full či Amphorou Rich v poměru 1:1 (doporučovaný mix byl v trochu jiném poměru) a jsem spokojen
Uživatelský avatar
Marvin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Věk: 56
Registrován: 10 čer. 2016, 15:34
Bydliště: Karlínské Emiráty

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Asu » 18 črc. 2020, 10:59

Dobrý den,
rád bych se vyhnul omylu při volbě neutrálu a "šáhnul" po dvou až třech tabácích, které budu ochutnávat a uvidíme.
Můžu si rovnou koupit od SG full virginia flake, ale je to správná volba cesty k neutrálům? Dýmku užívám bez filtru.
Nyní mám otevřené a většinou téměř dokouřené 50g tyto balení tabáků:
Peterson Connoisseur's Choice a De luxe Mixture, tabáky k ranní kávě. De Luxe Mixture už kupovat nebudu a Connoisseur's Choice bych trošku naředil neutrálním tabákem, ale kdo já jsem, abych měnil receptury :-) (přidám Amphoru viz. forum)
Samuel Gawith Fire Dance a Chocolate flake, tabáky k druhé polední kávě. Více mě baví Firedance, ale není to pro mě to pravé.
Samuel Gawith Grousemoor, tabák na večer a opravdová radost, kterou neumím moc popsat.
Neotevřené tabáky (zakoupeno před lety) Peterson University flake, Peterson 3P, Peterson Old Dublin, Peterson Holliday Season 2015, Samuel Gawith Black cherry a Dunhill de luxe navy rolls.
Po třiceti letech jsem zahodil cigaretový tabák, poslední roky Pueblo. Tabák mi chybí. Moc.

Děkuji za vaše doporučení. Za pár měsíců se zde objeví zase dotaz ode mě. Něco ve smyslu, kam dále od neutrálů?


Radek
Uživatelský avatar
Asu
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 43
Věk: 51
Registrován: 26 dub. 2015, 18:49
Bydliště: Nusle

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 18 črc. 2020, 12:36

klidně si otevři 3P a jsi v neutrálech také. jen budeš místo fláku krájet na jemno kostku. 3P je výborný neutrál, stejně jako FVF
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Yetenek » 18 črc. 2020, 21:50

Asu píše:... a Connoisseur's Choice bych trošku naředil neutrálním tabákem, -- (přidám Amphoru viz. forum)...

Právě pro podobné ředění tabáků (třeba na můj vkus příliš aromatických) používám virginii, kterou mám vždycky mezi otevřenými tabáky - typicky MB No1, nebo Amphoru, ale žlutou.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Asu » 29 črc. 2020, 17:30

Děkuji za odpovědi.
Vyzkoušel jsem tři tabáky. Tři různé typy řezu.
Dunhill ye olde signe - Přívětivý tabák pro dýmkaře. Sladký kouř. Krásně hoří.
Dunhill deluxe navy rolls - Fajn, nic co by mi vadilo, ale nenadchlo. Nuda. Hoří ukázněně.
SF Black XX - poctivě jsem tabák nachystal, kotlík byl na více než dvě hodiny. Tabák mě šokoval. A chutnal. Hoří a pak zase nehoří, náročnější udržování kotlíku a hledání, jak na něj. Tohle není na každý den.
Zakoupím si Mac baren Virginie no.1, abych postupným mícháni snížil zásobu aromatiků na jednu až dvě plechovky. The Jolly Joker a Peterson de luxe mixture mi začali vyloženě vadit.
A je potřeba doplnit dýmky :-)
Hezký den,

AS
Uživatelský avatar
Asu
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 43
Věk: 51
Registrován: 26 dub. 2015, 18:49
Bydliště: Nusle

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod itrnda » 29 črc. 2020, 18:31

Ahoj :arrow: Asu, máš dobré postřehy. Taky mne po prvním okouzlení z De Luxe Mixture vyléčila hned na první plechovce ta čím dál víc vtíravějši vanilka. Druhá plechovka zůstane v archivu a napřesrok ji zkusím hodně naředit nějakou silnější viržinií, uvidíme. Connoisseurs Choice mi chutná pořád, nejlíp ve směsi s Amphorou Full Aroma.
Ten Black XX mne čeká příští týden o dovolené. Poradil mi jej basa33 a doporučil k tomu dvě zavařovací gumy. Bohužel už neuvedl, co s nimi. Předpokládám, že až na to přijde, něco už mne napadne.
Momentálně si hraju s flaky, to je taky úžasná disciplína, protože každý flák se chová jinak. :smoke6:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Syky » 29 črc. 2020, 21:31

Poradil mi jej basa33 a doporučil k tomu dvě zavařovací gumy. Bohužel už neuvedl, co s nimi. Předpokládám, že až na to přijde, něco už mne napadne.


Jestli to nebude na podvázání nohavic. V létě, když má člověk kraťasy, to bude nejspíš problém. :mryellow:

Co se mixů týče, tak já teď míchám Ratrray’s Bagpiper’s dream s Amphora full a je to příjemné kouření. Samotný dudák je na mne síla, co se aromatizace týče a ta Amphora to hezky stáhne. Pořád to hezky voní a celkem i chutná. Žádná močka, studený kouř a celkově dost přijatelné.
Zkoušel jsem ještě zbytek Ratrray’s Macbeth (používal jsem ho na zakuřování, protože “neghostuje” dýmky a hoří ukázněně) s Amphorou full a nebylo to nic moc a proto tenhle mix nedoporučuju. Samotný mi ale nejprve chutnal, později se stal spíše nudným tabákem. Záleží na kuřákovi, jestli nevadí burley, který je tam docela cítit a hlavně v místnosti, kde to pak je jak po krabičce cigaret. :| Jinak můžu říct, že pro začátečníka nenáročný tabák, který odvede práci vlastně sám.
Peterson CC byl můj první aromatik a začal chutnat až tak po půlce pixly, kdy jsem se to i naučil nacpat (řez by se měl jmenovat “random cut”). Chuť docela v pohodě a nevtíravá za mne. Začátečníkovi bych spíš nedoporučil, ale to je můj pocit.
Co si ještě vybavuji je SG FVF, sladká virginie, i když jsem s ní měl problém, co se nacpání týče, ale to jsou ty začátky s flaky. Když se rozcupuje a nechá vyvětrat, hoří ukázkově a pro milovníky přírodních tabáků nutnost zkusit.
Co se mi jako začínajícímu kuřákovi dýmky hodně líbilo byl EMP a NC (dřív Dunhill, nyní Peterson). Jsou to sice latakie, ale žádná extra síla to není, krásná chuť celý kotlík, nemočkuje, hoří parádně a nejsou s nimi žádné problémy. Nyní jsou to moje oblíbené tabáky.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 30 črc. 2020, 07:17

Syky píše: Jestli to nebude na podvázání nohavic. V létě, když má člověk kraťasy, to bude nejspíš problém. :mryellow:


touché! naopak, právě s kraťasy to bude ta správná legrace. podvázané kraťasy ve tvém okolí nenechají jediné oko suché :lol: a pojedeš krásně na jistotu! pokud budeš sám, možná bych přibral i inkontinenční plenu, člověk nikdy neví.... :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod Syky » 30 črc. 2020, 14:47

Já si teda myslím, že to tak strašný nebude. Asi ten Black XX taky koupím, ať mám nějakou životní zkušenost :mryellow:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 30 črc. 2020, 15:14

tady jsou recenze, zkuste si to trochu probrat
http://tabaky.cz/tabak/samuel-gawith-black-xx
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod basa333 » 30 črc. 2020, 15:28

ale tak vážně, je to prostě v oleji a melase nebo tak něco pečený tabák, velmi zajímavé připečené až grilované chutě s trochou příchutě z výfuku (jasně že v tabákových mantinelech :wink: ). v průběhu kouření se tam ale objevuje spousta nuancí, které stojí za to zkoumat - lékořice, mentol, živočišné uhlí, spálený olej po grilování, studený gril, spálené maso v kuchyni, to vše v proměnlivých polohách. v každém případě stojí za zkoušku, ale je to asi love/hate, není to úplně tabák pro každého.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

Příspěvekod itrnda » 30 črc. 2020, 18:08

:arrow: Baso33: Moje těšení se na to, až tu krabičku otevřu a nařežu, po tvém takřka epickém popisu kulminuje. Vůně studeného grilu, spáleného oleje a masa, navíc s příchutí výfuku, už začínám chápat význam těch zavařovacích gum! Ale snad to nebude tak zlé, když je tam i živočišné uhlí, které váže střevní plyny! :ok:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků