Switch to full style
Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.
Odeslat odpověď

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

26 lis. 2017, 10:42

Zdravím páni a dámy.... Nemáte niekto skúsenosť s McConnell Maduro? Vďaka.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

27 čer. 2018, 07:42

Maduro -Celkom fajn zo zaciatku trosku lepkavy treba ho pred naplnenim trosku nechat odstat ja tam vnimam ako keby hrozienka nalozene v rume mozno preto je lepkavy ,treba ho ale fajcit dost pomaly,dym ale hutny ku koncu citit Perique,Dufam ze mas Maduro lebo ma aj Mature

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

27 čer. 2018, 07:56

McConnell Red Virginia Pipe tobacco Mne osobne sadol hlavne tento cisty jemny tabak a budem ho este objednavat tak daj info

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

06 lis. 2018, 12:10

Zdravím přátele, koukám, že poslední příspěvky sem přistály 2017. Předpokládám, že se trh s tabákem nijak extrémně neobměnil, ale i přesto bych vás rad požádal o nějaké typy na tabaky k zakoureni dýmky a i poznání určitých druhu. Alespoň jeden tabák druhu, který bude co nejvíce Virginie a další Latakie bez toho, aniž by byly nějak zbytečně moc cítit, chutnat, obsahovat další příměsi. Chci zkratka nejprve poznat chuť základních druhů než začnu nějak víc experimentovat. Zatím jsem koukal tak různě po videích TOP5 :) a nejlépe hodnocené jsou Peterson Sherlock, Dunhill Morning Pipe a NightCap z čehož jsem usoudil ze Sherlock by mohl být čistá virginie snad ne moc šmrnclá orientem, MP směska všeho kterou bych si nechal na později :D vzhledem k jejímu kladnému hodnocení a NC by snad mohla by být co nejvíce Latakii. Mýlím se, mám špatné úvahy? Co byste doporučili vy?

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

06 lis. 2018, 13:09

Ahoj,
myslim si, ze pokud si prectes cely tohle vlakno, tak zjistits, ze se to zde resi stale dokola. ;-)

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

06 lis. 2018, 14:18

Viržínie - sladká chuť, třeba Mac Baren Virginia No. 1
Latakie - používá se v tabákových směsích jako koření. Většina "uzených" anglických směsí obsahuje latakii, třeba zmiňovaný EMP nebo Nightcap. Latakiových směsí je hrozně moc.
Burley - kakaovo-čokoládová chuť, třeba Mac Baren Navy Flake.
Aromatiky - těch je taky moc, od vanilky až po rum apod.
Doporučuju nečíst tolik recenze a jít si vlastní cestou. Tohle ber s humorem. :smile: Jinak složení tabáku najdeš třeba na http://www.tobaccoreviews.com/.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

06 lis. 2018, 22:09

Nyiziel píše:Zdravím přátele, koukám, že poslední příspěvky sem přistály 2017. Předpokládám, že se trh s tabákem nijak extrémně neobměnil, ale i přesto bych vás rad požádal o nějaké typy na tabaky k zakoureni dýmky a i poznání určitých druhu. Alespoň jeden tabák druhu, který bude co nejvíce Virginie a další Latakie bez toho, aniž by byly nějak zbytečně moc cítit, chutnat, obsahovat další příměsi. Chci zkratka nejprve poznat chuť základních druhů než začnu nějak víc experimentovat. Zatím jsem koukal tak různě po videích TOP5 :) a nejlépe hodnocené jsou Peterson Sherlock, Dunhill Morning Pipe a NightCap z čehož jsem usoudil ze Sherlock by mohl být čistá virginie snad ne moc šmrnclá orientem, MP směska všeho kterou bych si nechal na později :D vzhledem k jejímu kladnému hodnocení a NC by snad mohla by být co nejvíce Latakii. Mýlím se, mám špatné úvahy? Co byste doporučili vy?


Ne, ani jeden z těch tabáků není typickým zástupcem základních směrů složení směsí.

Navíc Night cap je silný tabák a Dunhilly obecně končí.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 09:50

pro:Nyiziel

Mrkni zde: https://www.etrafika.cz/index.php/podrobnehledani?items[type]=2
Nebo v angličtině: https://www.smokingpipes.com/search/the ... ocator.cfm
a zadej svoje priority.

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 13:25

Díky borci za ochotu.. mrknu na to ;) se silnějším tabákem bych snad nemusel mít problém.. občas si dam doutník a pravidelně vstřebávám nikotin z nejsilnějšího zvykaciho tabáku v ČR dostupného

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 14:16

no ale pak se asi nemusíš zaměřovat na tabáky pro začátečníky a rovnou koukni na tabáky pro pokročilé. vítej v náruči dunhill, sg, gh, peterson. pokud ti chutnají doutníky, mohly by ti chutnat vapery, třeba st. james sg, jemné latakie od sg jako bothy flake, příp. university nebo irish od petersonů. od dunhillu dark flake nebo jachty.- v tomhle segmentu se asi někde nakonec budeš pohybovat. no a pokud do toho chceš vletět rovnýma nohama, etrafika dodá motaný materiál. v nejhorším případě si nech poslat i zavařovací gumy, poradím ti pak, co s nimi :D

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 15:10

basa333 píše:no ale pak se asi nemusíš zaměřovat na tabáky pro začátečníky a rovnou koukni na tabáky pro pokročilé. vítej v náruči dunhill, sg, gh, peterson. pokud ti chutnají doutníky, mohly by ti chutnat vapery, třeba st. james sg, jemné latakie od sg jako bothy flake, příp. university nebo irish od petersonů. od dunhillu dark flake nebo jachty.- v tomhle segmentu se asi někde nakonec budeš pohybovat. no a pokud do toho chceš vletět rovnýma nohama, etrafika dodá motaný materiál. v nejhorším případě si nech poslat i zavařovací gumy, poradím ti pak, co s nimi :D


Tak na tuto radu si počkám i já, jelikož vůbec nemám tucha co to taková "zavařovací guma" může být a nerad bych si cokoliv domýšlel :)

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 16:18

:arrow: Basa. :mryellow: :palm: :palm:

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 16:30

basa333 píše: v nejhorším případě si nech poslat i zavařovací gumy, poradím ti pak, co s nimi :D

:twisted: :palm: :lol: zdá se, že má dostatečnou toleranci na nikotin tak snad nebudou třeba :smoke5:

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 17:20

Nooo... Běžně silné tabáky kouřím, ale při nehořlavý 1792 by se mi onehdá šikly... ;-)

Re: Tabák pro začátečníka - návrhy III.

07 lis. 2018, 17:39

Nooo... Mě Basíno jednou radil a pamatuju si to do dneška. :smoke2:
Ale je to podobné, jako když ti bude radit Vodnickej, nebo Vorža, či Jakub. :plaster:
Odeslat odpověď