Rumové tabáky

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Leoš » 08 říj. 2015, 19:08

Zdravím , můžete někdo doporučit nějaký rumový aromatik? Bafám převážně přírodní tabáčky ale nepohrdnu dobrým jemnějším aromatikem, kolega mi dal ochutnat z piksličky aromatik s rumíkem a docela se mi zamlouval , ale má ho už dýl a nehodil si k nemu lísteček a už neví co to bylo za tabáček. Díky všem. Leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod burdadom » 09 říj. 2015, 09:02

Leoš píše:Zdravím , můžete někdo doporučit nějaký rumový aromatik? Bafám převážně přírodní tabáčky ale nepohrdnu dobrým jemnějším aromatikem, kolega mi dal ochutnat z piksličky aromatik s rumíkem a docela se mi zamlouval , ale má ho už dýl a nehodil si k nemu lísteček a už neví co to bylo za tabáček. Díky všem. Leoš


Zkus TOTO :wink:
Uživatelský avatar
burdadom
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 265
Věk: 33
Registrován: 15 dub. 2012, 20:55
Bydliště: Čelákovice

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Leoš » 13 říj. 2015, 08:21

Díky moc ale v tabáku je poměrně dost latakie a já si furt ne a ne na ni zvyknout , mám latakiové tabáky 3 , občas si bafnu jestli se třeba něco nezměnilo a stále nejsme kamarádi :( .
Jinak moc děkuju . Zdar a sílu. Leoš .
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Sobpeta » 13 říj. 2015, 08:24

V Rum Flake žádná latakie není, ten popis je úplně blbě. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod tibino » 13 říj. 2015, 09:32

Keď som to pár dní dozadu pozeral, bolo to už zrejme v poriadku, o latakii tam nie je ani zmienka.
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Leoš » 13 říj. 2015, 09:33

Tak díky , mně se to zdálo z podstaty věci divný , že by v flake s rumem byla latakie. Už samo oi sobě tohle spojení asi moc k sobě nejde , ale nechtěl jsem to zpochybňovat , páč co je psaný to je daný. Díky.
Zdar a sílu. leoš
současný popis tabáku :
tředně silnou směs lisovaných tabáků Burley a Virginie charakterizuje vůně javorového sirupu. Celé směsi dominuje štědrá porce přírodně sladkých tabákových listů, které se sušily na slunci a tvoří přes 40% základu. Sílu směsi dodává porce uzených tabáků a celkový dojem dotváří jemná esence rumu. Tabák zanechává mírné aroma a příjemný pocit na patře.
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Bob76 » 13 říj. 2015, 10:54

Leoš píše: . Sílu směsi dodává porce uzených tabáků a celkový dojem dotváří jemná esence rumu. Tabák zanechává mírné aroma a příjemný pocit na patře.

Spíš bych řekl,že jsou tam Dark fired tabáky,uzené mi to nějak nepřipadá :think:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod vintage » 13 říj. 2015, 12:01

Leos: a co navy flake? To je rum a latakie a jde to k sobe bajecne ;-)
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod Leoš » 13 říj. 2015, 12:09

To právě teď bafám :joy: ale rum tam necejtim ani omylem ,ani v náznaku a to ani když tabák rozemnu ( možná mám něco s čichem :( ), vše přebíjí právě charakteristická vůně a chuť latakie , prostě latakie asi nebude moje kamarádka , chtěl jsem spíše nějakej lehkej rumovej aromatik . Díky. Zdar a sílu . Leoš
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod JanniV » 13 říj. 2015, 12:16

Latakie taky nebyla moje kámoška a voila... Dávám si jí do chobotu každej den. :-) Jen nechápu že mi jede ta černá od Stanislawa, Balkan Latakia s Bf. 109B... :-O
Uživatelský avatar
JanniV
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 50
Registrován: 28 zář. 2014, 16:25
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod tibino » 13 říj. 2015, 12:33

Možno skúsiť popozerať tu http://www.tobaccoreviews.com/search?Flavors=Rum a vybrať niečo, čo sa dá v našich končinách zohnať.
Uživatelský avatar
tibino
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Věk: 46
Registrován: 31 kvě. 2014, 08:57
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Etrafika Praha

Příspěvekod basa333 » 14 říj. 2015, 05:59

Leoš píše:To právě teď bafám :joy: ale rum tam necejtim ani omylem ,ani v náznaku a to ani když tabák rozemnu ( možná mám něco s čichem :( ), vše přebíjí právě charakteristická vůně a chuť latakie , prostě latakie asi nebude moje kamarádka , chtěl jsem spíše nějakej lehkej rumovej aromatik . Díky. Zdar a sílu . Leoš


... tak si do jiné dýmky nacpi jinou latakii a uvidíš, on to v navy není tuzemák, ale bílý rum. je to spíš jakási sladkost.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rumové tabáky

Příspěvekod Leoš » 14 říj. 2015, 06:10

No zkoušel jsem ještě Old Dublin od Petersona a ještě jednu latakii už nevim jak se jmenoval a prostě nic , je to typ tabáku , kterej je vesměs strašně vychvalován a furt doufám , že mi latakie taky časem zachutná a nic takového se stále nekoná :( . No prostě budu se tím muset naučit žít :D . Jinak Navy Flake si občas dám , ne že by byl špatnej, pěkně pomalu hoří, je dost vlhkej tak ho rozemnu a nechám ještě trochu odvětrat , ale prostě ho neřadim k těm tabákům na které by jsem se až tak těšil . Díky všem. Zdar a sílu. Leoš .
Uživatelský avatar
Leoš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 108
Věk: 56
Registrován: 21 srp. 2013, 13:16
Bydliště: Praha 4

Re: Rumové tabáky

Příspěvekod PoKlaT » 14 říj. 2015, 07:07

A co si objednat tuhle lahůdku a nebo :wink:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Rumové tabáky

Příspěvekod Bukinist » 14 říj. 2015, 09:35

:arrow: Přesně tyto dva mám v hledáčku :-) Jaké jsou? u Haddo's D. se píše, že by měl aspoň tři roky ležet...

Jinak díky za toto vlákno, měl jsem v úmyslu založit vlákno Navy tabáky. Pokud by šel název vlákna upravit třeba na "Rumové, navy ap. tabáky", byl by to problém? protože ne vždy je navy tabák rumový... :ok:
Uživatelský avatar
Bukinist
Účet zrušen
 
Příspěvky: 718
Věk: 41
Registrován: 09 dub. 2012, 15:23
Bydliště: Praha 10 - Vršovice

Další

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků