Tabaky McClelland

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Yetenek » 21 kvě. 2016, 12:46

Píšou, že v USA zařídí soukromou adresu, mohlo by by to jít z ní. :think: Jenže když se podíváš na odkaz nejčastější otázky, tak v odstavci "Co nelze přepravit", mimo jiné píší: Cigarety, alkohol, jídlo, cukroví i trvanlivé, potraviny, drogy, návykové látky. Takže s cigaretami se patrně sveze i tabák.
A kromě toho:
littlebull píše: Navíc je tu někde práskač :plaster:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1740
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Mercator » 22 kvě. 2016, 11:01

Na jejich stránkách jsem žádnou zmínku o soukromé adrese nenašel.
Ale poslední douška v Nejčastějších otázkách je dost výmluvná :
" Chceme Vás upozornit na to, že naše služby při přeposílání zásilek končí odesláním zkompletované zásilky z naší pobočky v USA na Vámi určenou adresu v ČR /SR. Případné placení cla /DPH si vyřizuje příjemce balíku na celním úřadě sám a naše společnost nenese žádnou odpovědnost za případné vyměření cla /DPH."
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Plha » 08 říj. 2016, 17:05

Podarilo se mi mimo jine vikend zasvetit ochutnavani vzorku zpoza velke louze. Postestilo se mi, diky obcasnym navstevam tamodsud, sem dostat i pres neprizen uradu nejake plechovkove stalice i nejake vzorky v bulku po jedne unci ze SP. Tri byly premierove, Balkan II jsem ochutnal uz pri navsteve u Dejmala v dilne. Objednaval jsem od oka, podle popisu, slozeni a komentu na SP, na tobaccoreviews jsem se podival az pri koureni. Udelal jsem si takove prekvapko a test. Vysledkem kostovani techto jednouncovych vzorku je nasledujici poradi:
1. McClelland Dark English Full
2. Sutliff Heavy English
3. C&D Super Balkan a Sutliff Balkan II

ad 1) Velmi tmavy, na stedre porci latakie postaveny blend, naramne uzeny a sladky, s orientaly a pecenou virzinii. Prirovnat ho lze treba k Huber English Balkan, ale jemnejsi, v sile slaby, v chuti prijemne plny, v materialu kvalitnejsi, bez black cavendishe. Velmi prijemne venkovni koureni, na dlouhe vychazky, klidne z velkych dymek, pac je fakt slaby.
ad 2) Rozhodne neni Heavy. Je to smes zalozena na orientalech, sladoucke citrusove virzinii se spetkou latakie. Tabak pomerne lehky, prijemne sladky, prim hraji orientaly doprovazene sladkou virzinkou a lehce korenene latakii. Pro mne osobne napriklad klidne nahrada za obcasnou cistou virzinku, kterou pouzivam na odpocinek od latakii jako prvni ranni, ale ktera me moc neba. Tohle me naopak ba moc.
Pokud vyrobci ve slozeni nekecaji, tak klobouk dolu, ze se jim podarily takove prirodni blendy, s prirozenou sladkosti bez pouziti black cavendishe ci dodatecne aromatizace a ochuceni, jako to delaji jini.
ad 3) Tyto dva mi prijdou velice podobne, jsou podobne i Heavy English, avsak s velmi malym mnozstvim one, pro mne velice prijemne sladkosti. Jsou to na orientalech zalozene blendy se spetkou latakie jako koreni (v SB jeste burley a perique), v chuti sussi, stredni sily, lehce kourove, misty lehce nasladle. Ne kazdy ma rad uzeninu sladkou, nekomu vyhovuji spise sussi chuti a toto oboji je dobra volba. Idealni celodenni koureni jak silou nikotinu, tak chuti.
Me vsak pro tentokrat sedly vice prvni dva.
Vsechny tabaky vzorne hori, jsou bezudrzbove a blbovzdorne, jako vetsina americkych blendu. Cena je vzhledem k tuzemskym cenam dymkovych tabaku celkem smesna i pri objednani jen jedne unce, pri vetsim mnozstvi se stava jeste smesnejsi.

Pokud se tedy nekomu postesti moznost si neco obcas privezt ci si nechat neco obcas privezt, snad me minihodnoceni pomuze ve vyberu v tak siroke nabidce bulkovych tabaku na SP. Pokud se mi jeste sance naskytne, budu pokracovat a zase neco ze svych nabytych zkusenosti prihodim, pac je to posusnani a zabava. :smoke5:
Naposledy upravil Plha dne 08 říj. 2016, 19:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Bob76 » 08 říj. 2016, 18:59

Tož dík za zkopírování z druhé strany fóra.
Naposledy upravil Bob76 dne 08 říj. 2016, 19:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Plha » 08 říj. 2016, 19:40

Jo, mas pravdu, nejak mi to nedocvakolo...dik za upozorneni :palm:
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 31 led. 2017, 21:18

Nikdy mi nebylo jasné, proč nejsou tyto tabáky koupit z USA a nepřišel jsem na to. Objednal jsem si tedy 5 plechovek žabáků po 100 g v USA. Asi za 10 dnů dorazily do Prahy na celní poštu, která mě vyzvala k identifikaci a doložení platby. To jsem učinil. Česká pošta má moji plnou moc k zastupování v celním řízení již z dřívějších let. Během asi 3-4 dnů bylo vše vyřízeno a měl jsem balíček doma. V čem je tedy problém?
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod PoKlaT » 01 úno. 2017, 16:56

Hele a není tvé příjmení Sobotka, Kalousek, Zeman nebo Schwarzenberg, či tak nějak ? :think: Protože český úředník je vzorný úředník a ctí předpisy EU tak podobnou zásilku zásadně nepustí. Leda, že by celní správa už chystala Czexit :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod basa333 » 01 úno. 2017, 17:46

radovan: výborně, konečně jsi na to kápnul. příští zásilku objednáváme přes tebe.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Gimli » 01 úno. 2017, 18:33

radovane, ofoť doklad ať víme nakolik tě to vyšlo :mryellow: a je jistota, že to co píšeš nejsou Radovanovy radovánky :wink:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod zdenecek » 01 úno. 2017, 21:11

a na kolik přijde celní poplatek dejme tomu při objednávce do 1kg tabáku z američky?
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Gimli » 01 úno. 2017, 21:33

To se dá odhadnout, 50 g řádně procleného a zdaněného US tabáku vyšlo dle toho papíru co jsem viděl na FB tuším okolo 700-800,- Kč.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod zdenecek » 01 úno. 2017, 21:54

á tak to je velmi nemilé :shock: děkuji za odpoveď
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 01 úno. 2017, 23:01

Na kolik vyjde 1 kg to nevím, mě to proclení půl kg vyšlo i s poplatkem poště za celní služby na 4.507 Kč.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 01 úno. 2017, 23:03

basa333 píše:radovan: výborně, konečně jsi na to kápnul. příští zásilku objednáváme přes tebe.


Budeš to muset zvládnout sám, s tabákem neobchoduji. Mám ho jen pro sebe.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Gimli » 02 úno. 2017, 18:58

radovan píše:Na kolik vyjde 1 kg to nevím, mě to proclení půl kg vyšlo i s poplatkem poště za celní služby na 4.507 Kč.


Děkuju za info a omlouvám se za dělání šoufek a podezření, že si z nás děláš srandu jako výrostek Hugo :wink: . Mj. tím padnul i mýtus že do ČR úřady nepustí tabák bez našeho kolku. No a ten papír bych chtěl vidět jen kvůli tomu, jestli v Praze vyměřují poplatky stejně jako v Brně tzn. aby nebyly zbytečné spekulace. Dík :smoke5:
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků