Tabaky McClelland

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 01 zář. 2017, 21:48

V lednu mi přišlo pět plechovek po 100g a teď dvě také po 100g od jiného prodejce. K nějakému zabavování není důvod a nemá nikde oporu v zákoně.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod jetam » 01 zář. 2017, 22:26

Kdyz to rikas, tak to urcite musi byt pravda! A cely vlakna o problematice posilani z US a zakonech s tim spjatych jsou taky uplny kraviny, to da preci rozum! Jeste stesti, ze to konecne nekdo objasnil. Rovnou bych sel dat pres drzku par celnikum, co si to hulvati dovolujou, zabavovat nam tabak, kdyz na to nemaj zadny pravo:)
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod jelen76 » 01 zář. 2017, 22:34

jetam píše:Kdyz to rikas, tak to urcite musi byt pravda! A cely vlakna o problematice posilani z US a zakonech s tim spjatych jsou taky uplny kraviny, to da preci rozum! Jeste stesti, ze to konecne nekdo objasnil. Rovnou bych sel dat pres drzku par celnikum, co si to hulvati dovolujou, zabavovat nam tabak, kdyz na to nemaj zadny pravo:)

:clamp: :clamp: :clamp: lépe bych to neřekl
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 01 zář. 2017, 22:36

Prosím tě a jaké konkrétní zákony a jejich §§ máš na mysli? Já si je před první objednávkou nastudoval a neshledal jsem nic, proč by to nemělo jít. Objednal jsem a vše OK. Nemám žádnou špatnou zkušenost. Pokud se mi přihodí, pochlubím se stejným způsobem, aby si ostatní mohli udělat přehled.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod jetam » 02 zář. 2017, 08:30

Je tady o tom cely vlakno a resilo se to tady asi tak 1000x, vcetne citaci konkretnich casti zakonu a jejich vykladu.
Staci troska aktivity a cist.
Jinak vec se ma takhle: nekdy tabak projde, nekdy ne, je to vec nahody. Cim vic se to tady bude rozmazavat a cim vic budou lidi rozezrany v objednavkach z US, tim driv to zase na celnici nejakej aktivista zarizne a mame po zizalkach vsichni. To uz tady taky bylo.
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 02 zář. 2017, 08:46

Ano, vše jsem četl. Napiš mi konkrétní zákon a §, ze kterého vyplývá právo nebo možnost zabavení. Můžeš použít plné znění paragrafu, není třeba k tomu dávat rozbor nebo nějaký výklad. Jsem právník a myslím si, že tomu dostatečně porozumím. Děkuji.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod PoKlaT » 02 zář. 2017, 09:53

littlebull píše:Smutná zpráva, došlo k zadržení mého 2oz. balíčku na celnici. Přišel mi doporučenej dopis o zadržení, rtg. snímky, asi čtvrt kila potištěných papírů, výsledek je ten, že balíček buď úředně zlikvidují, nebo pošlou zpět. Nesplňuje parametry zákona. Nelze do ČR doručit.

Citace:
V Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí jste byla upozorněn, že pokud zásilka obsahuje tabák nebo neznačené tabákové výrobky - informace o potřebných podkladech k celnímu řízení jsou uvedeny v příloze avíza.
Vaše zásilka podléhá zákazům pro tabákové výrobky
Dle celních předpisů viz níže zásilku nelze propustit do režimu volného oběhu, protože výrobky nejsou označeny českou tabákovou nálepkou viz vysvětlení ze zákona uvedené níže
. Dovoz neznačených tabákových výrobků je dle zákona 353/2003 Sb., přípustný v množství nejvýše do 50 ks cigaret, nebo 25 ks doutníčků (o hmotnosti nejvýše 3g/ks), nebo 10 ks doutníků, nebo 50g tabáku ke kouření, nebo úměrná souprava těchto výrobků (pouze za předpokladu splnění podmínek daných ustanoveními čl. 25 – 27 Nařízení Rady (EHS) č. 1186/2009 - dárkové zásilky).

Zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění, stanovuje povinnost značit tabákové výrobky platnou českou tabákovou nálepkou. Zákon dále stanoví, že tabákové výrobky musí být označeny platnou českou tabákovou nálepkou mj. již v okamžiku jejich vstupu na daňové území České republiky. Tato povinnost se nevztahuje na tabákové výrobky v zásilkách, zasílaných mezi soukromými osobami tzv. dárků, při nichž nedojde k překročení množstevních limitů, což však není tento případ.
Dle § 101 odst. 6 zákona 353/2003 Sb., zákon o spotřebních daních, "tabákem ke kouření se pro účely tohoto zákona rozumí také výrobek, který obsahuje zcela nebo částečně i jiné látky než tabák a který splňuje ostatní podmínky uvedené v odstavci 3 písm. c) s výjimkou výrobků uvedených v odstavci 7, nebo výrobek neuvedený v odstavci 3 písm. c), pokud je možné tento výrobek kouřit a je upravený pro prodej konečnému spotřebiteli".


Tapinek píše:Zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, v platném znění, stanovuje povinnost značit tabákové výrobky platnou českou tabákovou nálepkou. Zákon dále stanoví, že tabákové výrobky musí být označeny platnou českou tabákovou nálepkou mj. již v okamžiku jejich vstupu na daňové území České republiky. Tato povinnost se nevztahuje na tabákové výrobky v zásilkách, zasílaných mezi soukromými osobami tzv. dárků, při nichž nedojde k překročení množstevních limitů.
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod jetam » 02 zář. 2017, 10:14

Jak jsem psal, staci cist. Diky Poklate
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod radovan » 02 zář. 2017, 10:15

Napíšu to zjednodušeně. Pokud na tabáku není český kolek, což by značilo uhrazenou spotřební daň, pak lze tuto spotřební daň + DPH + clo zaplatit při dovozu a tabák je zde legálně. Možná právě v tom "čtvrt kile" papírů byla odpověď. Zásilka pravděpodobně neobsahovala přesnou nebo úplnou deklaraci zboží, což bývá obvykle faktura nebo nějaký jiný doklad o platbě za zboží a za dopravu.
radovan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 11 říj. 2016, 23:43

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod RottenFox » 02 zář. 2017, 10:30

Hoši tohle nemá cenu. Dokud nenarazí na kreténa celníka jako my, bude plkat dál.
Nemá to cenu řešit. Vůbec. Takovejch je plnej Facebook, jak přes kopírák.

Možná to bude řešit i potom, vlastně. :think: Úplně vidím tu scénu, jak jde tomu celníkovi omlátit štos papírů o držku, že na to ku.va nemá žádný právo a zároveň to živě streamuje na YouTube.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Domek » 02 zář. 2017, 10:39

To je jak bumerang! :mryellow:

Ale vážně, Radovan má pravdu.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod RottenFox » 02 zář. 2017, 10:43

Má, no, než narazíš na toho debila.
Jsem clil už čtyřikrát. Padesátku.
Jednou za stovku, jednou za čtyři kila, jednou za litr, jednou posláno zpět, bo to je tabák a ten clít nejde.

Tak si vyber. :lol:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Domek » 02 zář. 2017, 10:51

No jo, ale takhle si ty úředníky nevychováme. A to platí obecně.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod RottenFox » 02 zář. 2017, 10:55

Jj, příště pojedu osobně řvát do Prahy, že znám svý práva. :lol:
https://youtu.be/OY_X7-Heh4A?t=1m21s

Ale vážně, policajt a celník má vždycky pravdu. ;-) Jestli máš zájem je vychovávat, můžeš začít. Já už si hubu při pokusech něco řešit nabil dost. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Tabaky McClelland

Příspěvekod Domek » 02 zář. 2017, 12:19

Pokud úřad ve stejné věci rozhodne čtyřikrát úplně jinak, je celkem evidentní, že minimálně třikrát rozhodl špatně. Ale proč si nenechat srát na hlavu, že jo. Tohle bude trvat ještě alespoň dvě generace než to lidem nepřijde normální.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron