KTERY "MB" kouris?

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Alter Egon » 12 kvě. 2020, 09:17

Včera jsem se na to koukal. Ten co to zkoušel říkal, že je to silné srovnatelně s lanama, ale že je ten blend pěkně udělanej a ž ta chuť je unikátní. Za zkoušku by to rozhodně stálo
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Sobpeta » 06 kvě. 2021, 04:20

Novinka na etrafice. Nezkoušel jste už někdo? Na zkoušku jsem jeden objednal....
https://www.etrafika.cz/dymkove-tabaky/ ... rubbed-50/
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod jorgos » 06 kvě. 2021, 19:43

Také jsem se na něj díval :think: . Až ho ochutnáš, tak prosím napiš, jak Tě zaujal.
Podle obalu by mohl pocházet ze starých směsí :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Sobpeta » 07 kvě. 2021, 02:38

Taky jsem si říkal, že nebude asi špatný. Až dorazí tak ho hned vyzkouším. :smoke5:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Sobpeta » 07 kvě. 2021, 22:25

Tak novinka od MB Scotch Skaret mile překvapila. Samozřejmě na nějaké soudy je ještě po první dymce brzy, ale podle prvního dojmu....
Tabak je tmavší barvy, zcela přírodní vůně, v popisu je uvedeno aroma whisky, osobně z něj nic takového necítím. Podle mého soudu je to zcela přírodní vůně, dokonce cítím jakousi chlebovitost jako třeba u rattrayu, ale je to cele takove temnější. Po zapálení další překvapení. Pro odpůrce této značky...nepoznáte, ze kourite tabak MB. Tím myslím, že necítím ani náznak jejich typické aromatizace. V popisu se uvádí, že tabak je lehce aromatizovaný, nevím, ale nebal bych se ho kourit z dymky na ciste Va, nic do ni podle mě nezavlece. Chuť je ale velmi zajímavá, plná, burley opravdu jen stopove. Pokud se více zkoumá, podton whisky je malinko znatelný, ale třeba originál Peterson IW je ji cítit podstatne více.
Takže dovoluji si doporučit jako velmi dobrý přírodní tabak. Je fajn, ze to u MB takhle namíchali a pokud je to opravdu jen limitovaná edice, tak je to možná skoda.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod jorgos » 08 kvě. 2021, 10:11

Děkuji Ti za pěknou recenzi :ok: . Určitě ho co nejdřív vyzkouším, když je limitován :smoke5:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Sobpeta » 08 kvě. 2021, 11:34

Rado se stalo. :smoke5:
Neodolal jsem a večer nacpal ještě jednou. Fakt je dobry, perfektně a chladne hoří. Po chutove stránce jen doplním...je to taková nesladka Virginie, ale zajímavá.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod Sobpeta » 08 kvě. 2021, 18:40

Dneska jsem procházel webem dan pipe a nasel toto...https://www.danpipe.de/de/Pfeifentabak/ ... -Dose_5721.
Bareni vanilka jako roll cake :think:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod MBO » 09 kvě. 2021, 08:21

Sobpeta píše:Tak novinka od MB Scotch Skaret mile překvapila. Samozřejmě na nějaké soudy je ještě po první dymce brzy, ale podle prvního dojmu....
Tabak je tmavší barvy, zcela přírodní vůně, v popisu je uvedeno aroma whisky, osobně z něj nic takového necítím. Podle mého soudu je to zcela přírodní vůně, dokonce cítím jakousi chlebovitost jako třeba u rattrayu, ale je to cele takove temnější. Po zapálení další překvapení. Pro odpůrce této značky...nepoznáte, ze kourite tabak MB. Tím myslím, že necítím ani náznak jejich typické aromatizace. V popisu se uvádí, že tabak je lehce aromatizovaný, nevím, ale nebal bych se ho kourit z dymky na ciste Va, nic do ni podle mě nezavlece. Chuť je ale velmi zajímavá, plná, burley opravdu jen stopove. Pokud se více zkoumá, podton whisky je malinko znatelný, ale třeba originál Peterson IW je ji cítit podstatne více.
Takže dovoluji si doporučit jako velmi dobrý přírodní tabak. Je fajn, ze to u MB takhle namíchali a pokud je to opravdu jen limitovaná edice, tak je to možná skoda.


Nejde mi do hlavy, že na webu výrobce o něm není ani zmínka. :think:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: KTERY "MB" kouris?

Příspěvekod vitous » 21 srp. 2022, 17:15

Hej, Pražáci! Objednává někdo na zahraničních shopech, kde se dá sehnat MB Harmony a Golden Blend? Rád se podělím o poštu a přidám dárek: Ručně malovaný obrázek s věnováním a projevem díků.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků