TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 01 pro. 2020, 21:59

Mám to stejně, bez dýmky jsem rychlý chodec. Právě proto je pro mě loudání se s dýmkou něco docela nového. Jako bych se učil znova chodit. Možná to zní hloupě, ale dřív jsem nedokázal kouřit za chůze, abych si to užil. Lítal jsem s dýmkou v zubech, motala se mi hlava, jak jsem se nahltal kouře, zpotil jsem se rychlou chůzí, abych něco ušel atd. – asi to znáte. Přitom kouzlo je v tom zpomalení. OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 03 pro. 2020, 08:37

Včera zase tři dýmky venku: Žluté jeptišky, Squadron Leader a červená Amphora. Dneska, jak tak koukám z okna, spíš než kouřit půjdu hledat lyže. :think: Pro angličtináře je na webu briarreport.org čtená knížka The Art of Pipe Smoking od J. L. Browna. Videa se jmenují Artful Codger Show. Pěkně se u toho usíná. Neangličtináře to možná uspí ještě rychleji, ale aspoň se potěší starými ilustracemi, protože předčitatel v knížce současně listuje. :D
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 03 pro. 2020, 11:25

proboha, to chodíš nějakých 5 hodin venku s dýmkou? kéž bych měl tolik času... :pray:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 03 pro. 2020, 12:19

Ale ne, jedna dýmka zhruba 3/4 hodiny - necpu úplně plnou. Taky musím pracovat. :smile: Dnes na balkoně Jeptišky a Squadron Leader. Možná než lyže spíš budu potřebovat na ven holínky. Nakonec jsem dal i tu Amphoru. :smoke1:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Pavel V. » 04 pro. 2020, 10:32

Přispěji svou troškou do mlýna také. Dnes Dan Tobacco Sweet Vanilla Honeydew při ranních povinnostech. Přítelkyně podporuje kouření v bytě :pray: , ideálně aromatiky ale i to se počítá. Odpoledne to vidím při procházce do Etrafiky na červenou Amforu do Petersonky 301, standard system. Přeji pohodový nástup víkendu :puffy:
Pavel V.
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 34
Registrován: 21 črc. 2020, 11:06
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 05 pro. 2020, 16:24

Včera Grousemoor. Až budu v březnu nebo dubnu unavený ze zimy a budu se těšit na jaro, dám si Grousemoor, jestli na to do té doby nezapomenu. Dnes dopoledne Velitel letky a odpoledne SG Perfection ze vzorku. Toulal jsem se po holešovské zámecké zahradě a nacpal si ho hned třikrát – tak mi chutnal. Podzimní sluníčko ohřálo vzduch na 9 stupňů. V tuhle dobu úplné tropy...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 pro. 2020, 00:21

zacal jsem po obede, kdy jsem si dal Former Flake, nasledovany DTM Blue Note a premierove Amphora Burley a jako rikam, ze NE. To Kentucky alespon v mem chutovem rozsahu to uplne zabiji, jako bych kouril Mac Baren Old Dark Fired s mensim podilem Kentucky. Horeni velevzorne, ale za me Kentucky couha natolik, ze uplne zabiji zemitost Burley. Na me a mou hubu to meo byt nazvano Kentucky Burley blend a pak ok, ale chut Burley byla pro me podilem Kentucky uplne degradovana.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 06 pro. 2020, 01:30

Měl jsem dneska dvakrát a za mne pecka, mám druhou tobolku a budu kupovat dál. Hlavně kvůli ceně, kvalitní konzum. Ale máš recht, že to z toho trčí celkem dost. Pak byl Malcolm Flake a Balkan Mixture, dnešní top. Ale dohromady s ženiným doutníkem jsme návštěvu drobet zaskočili. Celej den cejlon s mlíkem a večer tonik.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 06 pro. 2020, 03:33

Odpoledne se vzácnou návštěvou Fayyum kake. Bohužel návštěva kouří cigarety (už léta slibuje přechod k dýmce), takže jsem dýmku kouřil natřikrát a poslední třetina už nebyla nic moc, možná protože nebylo ještě naraženo. Večer už naraženo bylo, takže 2 x Port Latakia a 2 x Fayyum kake. Také s různými přestávkami, zejména stran čepování , ale tentokrát dobroty až do konce. U mě fajfka s půllitrem piva tvoří nerozlučnou dvojici. Proto bez čepovaného kouřím málokdy a do hospod jsem před třemi léty přestal chodit, kvůli zákazu kouření. Oboje lze zatím naštěstí provozovat doma, což často a s radostí činím. A nepolevím, kdoví, jak dlouho to ještě bude možné, pro tvůrce lepších zítřků už není kam šlápnout...
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 06 pro. 2020, 09:30

G. H. Curly Cut DELUXE. Veľmi dobrý tabacik, sladká lahodná virginia, treba ju nechať preschnut a potom trosku pevnejšie naložiť do fajky potom vás poteší sladkostou trosku tam cítim nejaké citrusy, treba fajčiť veľmi pomaly inak štípe, ku koncu prejde k typickej tabakovej chuti, ďalší favorit na 2-3kg archív
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 06 pro. 2020, 09:59

:arrow: Brandy, asi čas začít šlapat po nich :mryellow: Momentálně Cannon :puffy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 06 pro. 2020, 12:38

Dnes k snídani SG 1792. Ten kumarin nedělá každému dobře, ale mně jo.
Na fotce je nezvaný host ve sklepě, který to s kumarinem trochu přehnal.

Obrázek
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 06 pro. 2020, 13:11

1792 k snídani? raději se neptám, cos měl k večeři :pray: :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 06 pro. 2020, 16:33

Já myslím, že totéž co ty. BXX. Během oběda jsem připravoval objednávku ne etrafice. Zcela vyděšen nejen nejasným nárůstem spotřební daně na tabák, ale hlavně zcela jasným tvrdým brexitem. Nakonec objednávka tabáků SG a GH za nějakých jedenáct tisíc. Ale pořád mi to přijde málo. Asi letos není poslední.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 pro. 2020, 20:14

@swede. taky jsem premyslel,ze jeste neco doobjednam, ale mam celkove SG a GH celkem 20 175 g, a myslim, ze jsem saturovan. maximalne koupim neco malo, "aby se nereklo". ujizdim ted na F&T Vintage a tam zatlacim na pilu. Jinak abych nebyl OT tak dneska Former Flake po obede a ted HU Haddes Best Irish, dokuruju 100 gramovku a je to vynikajici tabak. Ze zacatku jsem z neho byl trochu rozpacity, ale ted jsem nadseny, takovy aromatik nearomatik, podil Kentucky tak akorat pro korenitost, Burley, Perique co vice si clovek muze prat.
edit: ted SG Bothy Flake. Vyborna zalezitost, pro me jedna z nejrafinovaneji vybalancovanych Latakii (spolu se SG Chocolate Flake).
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron