TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 17 zář. 2021, 14:01

Stanley: bassa má vždycky pravdu ... :lol:

A abych nebyl :offtopic1: , tak poslední dobou točím tři pro mě výborné tabáky: od GH Flying Finger a od Rattraysů Brown Clunee a Hal o´the Wind :yum: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 20 zář. 2021, 11:33

Jak se ochladilo, začal mi chutnat MB Solent. Celé léto mi nesedl, ale teď jsem rád, že ho mám.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MartanJ » 28 zář. 2021, 14:15

Bagpipers Dream, Red Lion :smoke1:
MartanJ
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 28 zář. 2021, 11:24

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 06 říj. 2021, 09:39

Včera na srazu PC Zlín výborná směs sesypaných tabáků od Pavla (sám neví, co v ní je, ale je fakt dobrá) a pak Old Gowrie. Ráno při probuzení mi napadla dýmka, která by měla čtvercový kotel. Dovedete si představit biliárd se čtvercovým kotlem ? Nemyslím vnější tvar hlavičky, ten by byl standardní, ale vnitřní tvar kotle...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 06 říj. 2021, 10:32

Já si to dovedu představit. Jen by se asi blbě vyráběla a taky nevím, jak by se z ní kouřilo.

Jinak já včera opět Skiff. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Hardslimer » 06 říj. 2021, 11:34

Nasel jsem video, ze jde vyvrtat i ctverec:
https://m.youtube.com/watch?v=ktL_aGhIlcw
:-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 06 říj. 2021, 11:58

Odborník žasne, laik se diví :think: :lol: Zajímavé video, to zase jo.
Jen u dýmky se obávám, že v rozích by se asi tabák hůře zpopelňoval, asi by se i blbě do těch rohů nacpával tak, aby to bylo rovnoměrné a netáhl tamtudy falešný luft ...
Takže MBO: jako myšlenkové cvičení je ta představa zajímavá, představit si tu čtvercovou díru taky umím, ale praktický přínos v tom nevidím :wink:
To už jsou lepší čtvercová vejce nebo melouny, které by se daly ideálně naskládat do lednice :lol: :smoke5:

A abych se držel zadání vlákna, tak včera večer jsem mlsal dým z Halu od Rattraysů
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 06 říj. 2021, 12:16

Jasně, z praktického hlediska je to blbost, i když jak se dívám na to video, technicky asi proveditelná. Lis na hranatá vejce - natvrdo - byl v časopisu Pif, když jsem byl malý. OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 06 říj. 2021, 22:19

Osobně raději setrvám u dýmek s kotlíky o kruhovém průřezu. :D
Dnes v tom deštivém počasí jsem měl děsnou chuť na latakii, ale nemám teď žádnou v rotaci a novou plechovku zatím otvírat nechci. Nevím, jestli to bylo tím natěšením nebo počasím, ale ta chuť latakie mi dnes aspoň hezky vyčnívala z MB Plumcake. Tenhle tabák mě čím dál tím víc baví. :puffy:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 07 říj. 2021, 08:51

MBO: přestože jsme stejně staří, tak lis na vejce mi unikl :lol: Ale myslím, že hranatá vejce vyráběl Trikatel ve filmu Křidýlko nebo stehýnko (s L. de Funesem) :mryellow:
Já jsem kdysi zase viděl v nějakém časopisu (možná 100+1) melouny, pěstované snad v plexisklových krychlích, aby pak měly také tvar krychle :palm:

No a abych nebyl OT, tak včera večer jsem zamlsal St. James flake :yum: :smoke1:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 07 říj. 2021, 09:46

Včera jsem si po delší době dal oblíbenou červenou Amphoru. Chutě se mi mění jak počasí. Ještě ke hranatému kotli dýmky: Syn mi den předtím večer vyprávěl, jak ve škole počítají obsahy různých těles. Mluvil o válcích, kvádrech, kuželech... Asi se mi to nějak slilo dohromady a vznikl ten nápad se čtverhraným kotlem v kulaté dýmce. Takhle někdy vznikají zajímavé nápady - nebo blbosti jako v mém případě. :puffy: Jinak hranaté melouny budou ošklivé, ale velice praktické. Napadají mi desítky dalších plodů, kterým by při uskladnění prospěla hranatost, ale připadám si jak náprstek Pichpic z Makové panenky a motýla Emanuela.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Snoopy » 10 říj. 2021, 18:50

Po dlhej dobe som dnes zapálil fajku. Dal som si archívny sweet rum twist, toto je tabak, ktorého som vyfajčil asi najviac v krásnych časoch fajkárskeho očarenia a nadšenia. :puffy:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 11 říj. 2021, 13:39

Snoopy ... a ... ??? Ještě jsem čekal tu pointu :wink: Jako jestli byl stále tak dobrý, jak si ho pamatuješ? :wink: :smoke5:
Já přes víkend střídal St. James flake a Hal o´the wind. Bohužel ne archivní ... nějak se mi ty tabáky nedaří zestařit, proletěj dýmkou dříve než zarchivovatěj :palm:
No, prostě jsem to v mládí podcenil a nesyslil - rozuměj nearchivoval :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 říj. 2021, 07:23

Haga píše:...No, prostě jsem to v mládí podcenil a nesyslil - rozuměj nearchivoval :mryellow:


nikdy není pozdě začít. tabák je třeba kupovat, když je k dostání, ne když na něj máš chuť. archiv ti nevznikne tak, že budeš říkat, že jsi to podcenil. také je potřeba je kupovat raději rovnou po dvou krabkách, prostě myslet na budoucnost. jasně, že to chvíli trvá, ale jednou si budeš blahořečit. klidně mi věř, začal jsem v roce 2006 a od té doby cena stoupla z cca 220,- na cca 350,-. můj honorář rozhodně neroste ve stejném tempu :( :shock:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 12 říj. 2021, 09:01

To máš baso svatou pravdu. Bohužel dýmky nejsou jediným koníčkem a úložištěm peněz, které mám ... :palm: :mryellow: To by člověk nevěřil, kolik peněz sežere focení (přeci jen je potřeba občas obměnit tělo a někdy dokoupit nějaký ten objektiv), školy a sporty dětiček a v neposlední řadě postavit na starý kolena barák ... :smoke6: :palm:
Samozřejmě to není omluva pro to, že nebuduji archiv, jen prostě ty prachy jsou potřeba i jinde. A navíc jak říkáš - Tvůj honorář ani moje mzda nerostou zdaleka tak rychle jako ceny všeho, na co se dnes podíváš :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


cron