TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jorgos » 01 říj. 2018, 17:15

Po delší době jsem se dostal k dýmce, tak jsem nacpal MB navy flake a do sklenky francouzský Syrah. Dobře se to doplňuje.... :puffy:
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 01 říj. 2018, 18:12

Pri podvecerni praci na zahrade zbytek Durbaru a pak DTM Gordon Pym. Durbar vynikajici, Gordon Pym spatny, nechutnalo mi to a mel jsem problem to dokourit. Ted se rozhoduju mezi Schippers a Clanem....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod radim1243 » 02 říj. 2018, 18:14

tak dnes Nyala, potom při čekání na kluka až mu skončí trenink, Sunset a ted doma v klidu St.James flake
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 02 říj. 2018, 18:48

Z prace do monterek a na zahradu, do Dejmalovky MB Solent a pak v nahlem zachvatu odvahy jsem vytahl tak 8 let stary bezpecne azbestovy McClelland Dark Navy Flake. Otevrel jsem sklenici a konalo se prvni prekvapeni z mnoha prekvapeni, jez mi tento tabak dneska uchystal - urcita octovitost (nekdo to nazyva kecupovitost) byla ta tam a pri pricichnuti jsem citel jen sladkou vuni virginie. idealni vlhkost zustala zachovana, flaky byly jako vzdy, kozovite az gumove. Flake nejde rozebrat, je mozne jej jen rozdrolit na pruznou drt. Cernocernou drt jsem nasypal do dymky a prekvapeni c. 2 bylona svete - flake SEL zapalit. Nebutu tvrdit, ze to horelo jak FVF ale po pripalu, udusani a opetovnem pripalu proste tabak HOREL. Byl jsem z toho natolik konsternovan, ze jsem okamzite prestal pracovat a zacal vklece hlasite chvalit Hospodina :) tretim zazrakem v poradi byla chut - bez prehaneni tabak krasne vyzral arozvinul se - zpocatku velmi sladky, postupne se sladkost koriguje a je citit neco co mi pripomina horky grapefruit, alespon v nekterych potazenich. vyborny tabak, ktery casen jen ziskava - ale abych jen nechvalil. Doporucuji mit zapalovac pri ruce, na jeden pripal to kourit nedokaze asi nikdo, a i pri pomalem koureni ma tendenci mockovat....image_id: 26707
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 03 říj. 2018, 15:46

Dneska po práci rychlovka Rum & Maple Blend no.53, v tobolce voní krásně po hořké čokoládě, špiritusu a možná i trochu po povidlech. Řez ribbon, převážně burley + cavendish + trochu virginie. Chuť nasládlá, drží se po celou dobu kouření. Hoří vzorově na jednu sirku až do šedého popela. Při rychlejším bafání trošku štípe. Celkem příjemnej tabáček od Planty, který není přeslazenej jako jiný jejich produkty. Za mě tak 3,5 z 5 hvězdiček.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 03 říj. 2018, 17:52

Pracoval jsem dnesla z domu, takze po ranu MB Highland Blend - dnes ji z nevyrabeny, dostal jsem 25 gr. vzorek pri jedne objednavce ze Smokingpipes. Valel se mi doma x let, samozrejme tim, ze to byla tobolka, byl jiz ponekud mumifikovan. Nechal jsem dovlhcit prasackou metodou, tedy kousek namoceneho papiroveho kapesniku do sklenky a za tri dny bylo dovlhceno. Kdyz sem ho zapalil od zacatku byla whisky pritomna a to dost vyrazne a zustala tam az do konce. Podle me je MB HH HB proste jen Solent s Whisky misto s Rumem. Pravou ruku bych na to nevsadil, ale po prvnim kotli mi to prijde jako uplne totozna smes jen s jinou aromatizaci. Po MB nasledoval dalsi MB a to Vanilla Cream, pak Mellow Mallard a nakonec MB Solent. Den zakoncim MB Amphora Reserva nr. 8 a pravdepodobne i Dunhill Elizabethan.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod RottenFox » 03 říj. 2018, 18:28

Robert McConnell Night Club
Obrázek
> viewtopic.php?p=431524#p431524
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jelen76 » 03 říj. 2018, 21:36

Při poslechu nově zakoupených jazz vinylů, čokoflák od SG. Pohoda džez na obou frontách :D :smoke3:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 04 říj. 2018, 19:15

HU Makhuwa, SG Firedance Flake, MB Vanilla Cream a ted HU Nashville.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 říj. 2018, 17:46

Rano Autumn Evening - jak jsem byl z tohodle tabaku nadseny tak cim dele ho kourim, tim vice jsem k nemu skepticky. Prijde mi, ze ta javorovo sirupova, rumovo - vanilkova esence uplne zabiji charakter tabakoveho zakladu tehle smesi. Mozna je to dano technologii, je to jeden z mala aromatiku, kde se casing aplikuje do horkeho tabaku, v podstate se horky tabak infuzuje casingem. No nevim jak to dopadne s timhle tabakem v me rotaci - no treba si od nej jen potrebuju odpocinout :( po obede HU Edward G. a ted Amphora reserva nr. 8. Miloval jsem cervenou, ale jak mam MB rad, tak tim jak prevzal vyrobu uplne tuhle smes dojeb.l...je to jiny tabak - nerikam, ze spatny, ale jiny a proste se nedokazu ubranit srovnani se starou Amphorou, jez jsem mel tak rad....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod radim1243 » 06 říj. 2018, 18:16

dnes Haymaker a ted večer Sunset.
Shelton, tu Amphoru no.8 jsem fakt nedal. Letela do koše. Šílený aromatik. Ale možná jsem na ni nemel tu spravnou konstelaci.
Jinak ti preju hezky vecer
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 06 říj. 2018, 18:40

to radim. me tak silena neprijde, to tropicke ovoce se mi zda celkem decentni - prijde mi, ze nezabiji chut tabaku a to burly co tam je mi prijde moc fajn, ze to neni takova cukrarna, mam rad ten "cigaretovy" podton z toho burley, ktery tam citim ve druhe polovine kotle. za me fajn blend, krome zlute Virginky jedina Amphora co koupim znova....(z tech co jsou na trhu a co jsem ochutnal)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 07 říj. 2018, 01:28

Bill Bailey's Balkan a Star Of The East u ponocování s tímhle úžasným interview:
https://www.youtube.com/watch?v=ycPr5-27vSI :smoke5:
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 07 říj. 2018, 17:15

Ke snidani kafe a Mellow Mallard. Po obede HU Directors Cut (kvuli komplexnosti tohodle blendu a kombinaci rezu tabaku doporucuji vetsi kotel a cpat jak to prijde pod ruku - pak je to naprosto jedinecny zazitek), zbytek MB Solent (mel jsem toho na neco mezi 5-7 dymkami, ze zacatku super, ted uz jsem rad, ze uz jsem to dokouril) no a ted opet Mellow Mallard - vim, ze MM tady adoruju casto, ale tenhle tabak je vazne super. Neni v podstate mozne ho zku.vit, hori velevzorne, pokud clovek netaha jak sileny tak nema tendenci ani se rozpalovat ani mockovat - konstantne sladky od pocatku do konce, ale zadna takova ta sladkost kdy je tabak navaleny cukrem a na konci kotle mate pocit, ze si potrebujete pichnout inzulin. Kdo nezkusil, mel by tak ucinit, pro milovniky virginii povinnost - zadna velka komplexnost, proste jen dobre pokoureni. No a ted se rozhoduju mezi Peterson PPP a McClelland Dark Navy Flake.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jelen76 » 07 říj. 2018, 20:46

G.L. PEASE Sextant v křesílku u krbu s knihou Josefa Formáneka Mluviti pravdu. Oboje skvostné :clamp: :clamp:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků