TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 22 zář. 2018, 18:13

Rano na lacno (nesnidam nikdy) Peterson 5P archovni, zapomenuty ve vzduchotesne doze, narezal jsem temer na shag, horel velevzorne, akoral jsem uz zapomnel, ze je to pomerne velky silak, a tak mi trochu rozhoupal zaludek. Nasledoval St. Bernard, po obede MB Vanila Cream a ted odpoledne u grilovani Durbar, jez horel jak papir - zajimavy stav - nerozpaloval se, krasny husty dym, chutove vyborny, akorat byl behem 30 minut pryc - zajimave :) No a ted vecer me ceka z Hodulovky Dark Birds Eye a pred spanim mala BPK s Mellow Mallard.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Rog » 22 zář. 2018, 23:17

Chápem, že je víkend, ale 5x denne faja, to je pekný výkon :ok: . Závidím. To nedávam ani za dva - tri týždne. Chápem teda Tvoje obavy o množstvo zásob a nové méty v syslení, ktoré si prezentoval v zásobičke... :mryellow:
Dnes sa aj mne zadarilo v parku 1x Bayou Morning.
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 23 zář. 2018, 11:29

Taky jsem to několikrát přepočítával a nemohl uvěřit, že zvládneš tolik dýmek za den. Já většinou jenom jednu večer a těším se na ni celý den. Včera jsem dokouřil Hala. Padesátigramovka mi vydržela akorát měsíc, ale já jsem „propadl“ mezi konzumenty.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod AtTheGreenDragon » 23 zář. 2018, 14:34

Vezmu to trochu ze široka, tak odpusťte možný podíl off-topic.

V pátek jsem po práci udělal takovou tu klasickou "chybu" a navštívil Etrafiku... :mryellow:
Za pultem vládnoucí Vorža otevřel konverzaci tím, že by byl radši, kdyby si dnes vybírala má přítelkyně, která mě doprovázela, načež jí pochválil tetování až se zarděla. Potěšilo jí to natolik, že cestou domů si pochvalovala jací jsou dýmkaři galantní gentlemani a tak podobně. Well done. :ok:

Konverzace u nákupu byla o převážně o latakiích a Vorža se smál, když si vybavil, jak mi před rokem a půl vymlouval nákup aromatiků.. :D :clamp:
Následně jsme prolétli konec McClelland a Dunhilla co dál,, skvělost Pirate Kake a jiných ještě přeživších US pokladů atd..
Do mého nákupu taky vklínil Bill Bailey´s Balkan Blend a já musím uznat, že jsem s tímhle tabákem včera strávil dva kotlíky a je to taková jemná ale stále pořádně latakiová ňamka! :puffy:

Dnes se chystám na "námořní" odpoledne s Old Ironsides a Skiff Mixture v kombinací s knížkou od Patricka O´Briana a jak nacpávám tak musím říct, že ačkoliv tady mnozí nostalgicky vzpomínají na to, jak to tu bývávalo lepší a hořekují nad tím, jak to tady jde do kopru, mě jako začátečníkovi tohle forum a jeho členové a pár kontaktů v rámci Pražské buňky a jejích pondělků hrozně pomohlo! A nebýt něj asi bych měl doma stále jednu dvě dýmky a jednou za týden bych v nich točil něco jako Pergamon a Sherlock Holmes pořád dokola dokud by mě to nepřestalo bavit. A to asi i rychle přestalo. Takže moc děkuju, že jste!

( Když už jsem byl už skoro ve dveřích Vorža podotknul, že až si pořídím tu Dunhillku, musím určitě mít i Ser Jacopo, to je přece jasný! a pokynul k regálu. Ale ustál jsem to! :cool: Myslím, že málokdo má tak příjemný pocit z návštevy "svého" hobby shopu jako my, co můžeme chodit k Voržovi a Jakubovi do Blanické... :wink: )
Uživatelský avatar
AtTheGreenDragon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 190
Věk: 34
Registrován: 02 říj. 2017, 16:55
Bydliště: Praha, Nové Město

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 23 zář. 2018, 17:15

Panove, myslim ze 5 dymek za den je uplne ok zvlaste o vikendu :) jsem zvykly pracovat na zahrade s dymkou v zubech, tj. kourim i kdyz pracuji. Mimo to plusem bylo, ze manzelka odjela se synem na baseballovy turnaj do Hluboke (tri dny slameneho vdovstvi :ok: ), ja zustal s dcerou a tedy nikdo neremcal nad tim, ze jsem si uvnitr zapalil vice jak jednu dymku. Jinak i pres to, ze pres tyden nekourim az do vecera, zvladnu obvykle kazdy vecer 2-3 dymky.
ale abych nebyl OT - po ranu GH Dark Birds Eye- je zajimave, ze mi pres delkarovanou silu nedelaji po ranu nic (na rozdil od jinych jako je 5P, Royal Yacht aj.). Po obede St. Bernard Flake a ted rezu 5P.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod radim1243 » 23 zář. 2018, 17:58

taky mívám vikend výživný. Ráno ke kávě SH, potom venku pri treninku mých dvou chlapců hokejistů Directors cut, pak dvě hodinky na kole a při návratu Ch flake od SG
Teď v podvečer Sunset od HU
Pekny zbytek neděle všem
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mihra » 23 zář. 2018, 19:09

Na vykouření 4-5 dýmek nepotřebuji víkend, každý den 1. po snídani, 2. dopoledne, 3. po obědě, 4. odpolední procházka (když neprší) a 5. po večeři :smoke5: Pokud ovšem chodíš do práce to bude asi jinak. Za mě se v práci ještě kouřívalo :mryellow:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Baskervil » 24 zář. 2018, 06:59

Mám to stejné jako ️mihra. Navíc když nemohu usnout, tak ještě něco hodně silného. My nikotiňáci to tak prostě máme. Dnes začínám Ilsted Own virginia plug.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 26 zář. 2018, 17:50

Dneska na balkóně s kávičkou Peterson Irish Whiskey. Chutnalo mi.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 26 zář. 2018, 18:34

Po prichodu z prace pri strihani bobkovisni presuseny (10 let stary od Daniela ze Synjeco), ale delikatesni SG FVF nasledovany MB Navy Flake zapomenuty v doze stary mozna 6-7 roku, buh vi, taky by snesl krapet vice vlhkosti, ale jinak delikatesa. Tim, ze oba tabaky byly presusene tak horely rychle, ale je to kvalitni listi, takze zadne rozpalovani dymky atd. a behem slabe hodky a pul bylo hotovo.
Jo a jeste jsem zapomnel, po obede jsem v praci serval nejake lidi a s pocitem ze se muzu vysr... na vsechno jsem si zajel na takovou peknou vyhlidku a tam si dal v klidu GH Dark Birds Eye (v praci sice nekourim, ale nabidou tymku vzdycky vezu s sebou, clovek nevi kdy se bude hodit). Ted se valim u notasu, dodelava veci do prace a potahuju MB Vanilla Cream.....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod radim1243 » 26 zář. 2018, 18:49

mě prišel od dýmkařského kolegy ze Slovenska tabak, který jsem vyhrál na YouTube, Bentley oriental amber. Po práci jsem ho okoštoval, a teď večer ke kávičce poslední zbytek Directors cut od Hu. Stogramovka zmizela velmi rychle
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 26 zář. 2018, 18:56

to radim1243. Directors cut je lahudka neskutecna. Muj favorit z dilny pana Hanse - stejne jako Edward G - kdyby se me nekdo ptal ktery je lepsi rekl bych vzdycky ten ktery jsem prave dokouril.....ten Hans je generacni blender - kam se na nej hrabe GL Pease....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod radim1243 » 26 zář. 2018, 18:59

jj máš pravdu. Teď jsem rozdelal Nyala a neskutečná lahůdka
radim1243
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 119
Registrován: 18 bře. 2018, 20:52

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Baskervil » 27 zář. 2018, 06:30

Orlik brown sliced. Před pár roky jsem ho, co by už nevyráběný, koupil a nechápu, proč takovou dobrotu přestali vyrábět.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 27 zář. 2018, 21:35

Mellow Mallard. Opakovane. Mam tenhle tabak nesmirne rad. Se zacatecnikem nevypece a i zkusenejsi kurak bude uspokojen. Cista, sladka virginie postradajici jemnejsi chutove finesy, trochu plocha a jednostranna, idealni jako pracovni tabak, kdy se clovek soustredi na neco jineho ale chce aby mu neco coudilo pod nosem. Pokud nekdo hleda virginii ve stylu "ve druhe osmine kotle nastupuje chut horkych sicilskych citronu ktera v pate osmine ustupuje chuti bergamontu" tak o tom tahle virginka skutecne neni. No a ted Directors Cut :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků