TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 24 črc. 2021, 15:11

MBO =svätá pravda, dnes lano xx +Palace Gate pomer 1=1 paráda
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 25 črc. 2021, 10:44

Otevřel jsem plechovku MB Plumcake a ačkoliv jsem špetku na dýmku nedočkavě nenechal trochu proschnout a nacpal to dost vlhké, první dojem byl více než dobrý. Taky mu asi prospěly tři roky v archivu.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 25 črc. 2021, 11:07

Určitě ano. Já dnes po ránu OG. Zvykl jsem si na ten tabák docela dost.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 25 črc. 2021, 11:52

Já teď pořád jedu ty moje mejdla. Dnes ovšem na balkoně ke kávičce jsem vydýmal dva kotlíky Davidoff Scottish Mixture. Sedlo mi to velice.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 26 črc. 2021, 17:48

MBO píše:... jsou dokonce ošklivé jako Falcon ... ale zase se z nich výborně kouří.


Tak to je ale jiná.
Pokud se ti z toho duralu vážně kouří líp, než z poctivého briáru, tak není o čem dumat.
Proti přístupu "je to industriální ústupek dobrému vkusu, ale kouří se mi z toho lépe, než z klasiky" nelze nic namítnout a já tomu plně rozumím (byť pro mne to zcela jistě neplatí).

Já mám (překvapivě) nacpán Plucake. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 27 črc. 2021, 09:28

tak s "Plucake" jsi mě oproti očekávání dost překvapil - co je to prosím tě za tabák? :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 27 črc. 2021, 11:24

BATRACHOS píše:
Tak to je ale jiná.
Pokud se ti z toho duralu vážně kouří líp, než z poctivého briáru, tak není o čem dumat.
Proti přístupu "je to industriální ústupek dobrému vkusu, ale kouří se mi z toho lépe, než z klasiky" nelze nic namítnout a já tomu plně rozumím (byť pro mne to zcela jistě neplatí).

Já mám (překvapivě) nacpán Plucake. :smoke1:


Pozor, z duralu se nekouří, kouří se z briárové hlavičky. Dural pouze vede kouř – a chladí ho účinněji než ebonit, jak se snadno přesvědčíš. Nejsem žádný advokát Falconů apod. Mám jich jenom pár a dvakrát se mi nelíbí, ale je potřeba si uvědomit, že to je technologická špička v oblasti kouření tabáku. Dál už vývoj nedošel. Nic lepšího už potom (ze zřejmých důvodů) nikdo nevymyslel. Dnes už se tím ani nikdo nebude zabývat, vždyť kouření škodí zdraví, takže raději investujeme miliony do odvykacího byznysu. Dunhill zkoušel trubičky do kouřovodů - podobný nápad. Jsme asi mimo téma... Nebo vlastně ano, jsou tu elektronické cigarety, icos nebo jak se to jmenuje, vaporizéry, takže neříkám pravdu, když tvrdím, že se vývoj zastavil. Myslel jsem dýmky.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod baron Tom » 27 črc. 2021, 12:20

jsem OT ale máš porovnání třeba s kalabaškou? chladí taky.... Falcon je věc vkusu. funkce je jasná a vlastnit jej nejni na škodu.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 27 črc. 2021, 15:33

Kalabašku bohužel nemám, ale kouřit se z ní bude určitě chladně. Jestli můžeš porovnávat, tak poreferuj. Falcon právě myslím není o vkusu, to je, jak bych to řekl, průmyslová revoluce, design ve službách funkčnosti, moderna. Kdo chce krásu, Falcona si nekoupí. Já pořád kouřím OG, ať nás moderátoři nevyhodí jinam.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 27 črc. 2021, 22:35

basa333 píše:tak s "Plucake" jsi mě oproti očekávání dost překvapil - co je to prosím tě za tabák? :lol:


To je Plumcake nacpaný jen do 3/4 kotle... :lol:
Dnes tedy opět Plumcake.

:arrow: MBO ad Falcon
Já vím, že to má být (a snad i je) technologická špička. To ale neznamená, že se z toho každému lépe kouří, než z klasické dýmky. :idea:
Znám lidi, co se bezkonkurenčně nejlépe vyspí pod hvězdami. A přitom už pár tisíc let se za technologickou špičku pokládá ložnice. :wink: Totéž třeba boty - můžeš mít sebelepší kosmické materiály, já prostě mám nejlepší zkušenosti s kůží. JENOM kůží, žádná membrána. Prostě dobře natřená kůže. Nebo lukostřelba: ano, dává se karbonová vrstva ... ale mně se lépe střílí jen se dřevem, karbon se chová jinak a nevyhovuje mi to tolik...
To je jako s těmi automaty na kávu, s kapslemi nebo integrovaným mlýnkem ... Arabové už několik tisíc let dávají džezvu do horkého písku a podle mnoha lidí lépe kafe připravit nelze.

Krom toho ve Falconu samozřejmě není prostor pro 9mm uhlíkový filtr Vauen a s čímkoliv jiným to nebude tak dobré (zrovna pro mne). Čili s technologiemi opatrně - abychom nedopadli jako Scottova výprava, co měla na svou dobu technologickou špičku, kdežto Amundsen šel v kožešinách a se psy, jak to dělali Eskymáci staletí.
Na Falconu vidím jedinou technologickou inovaci ... chlazení. A já nekouřím horce... nepotřebuji chladnější kouř, než mám v briárce. Naopak, musel bych tomu přizpůsobovat vlhkost tabáku a nacpání, protože kondenzase tam musí být jiná etc. Z vodnice je kouř také mnohem chladnější a nechutná mi to. Kalabaška je také chladnější a není to ani zdaleka ono.

Zkrátka a dobře: nemyslím,si, že se dá (pro můj styl kouření) vymyslet něco lepšího, než je tvar Liverpool nebo Canadian při použití letitého briáru.
... a od namíchání Plumcaku nic lepšího do toho nejde nacpat. :rofl:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 28 črc. 2021, 07:19

Včera ráno GH Rum & Maple a večer GH Dark Flake Aromatic. Obojí na balkoně a obojí s kávičkou. Mám teď dva týdny dovolené a tak je trávím četbou a procházkama po okolí. Dneska půjdu do hospody na pravidelné středeční posezení s klucíma. Mějte fajn den, chlapci.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 28 črc. 2021, 12:35

:arrow: Batrachos
Jasně, nikomu to nenutím. Sám jsem se ještě donedávna Falconům vyhýbal obloukem. Navíc když jsi zvyklý kouřit s uhlíkovým filtrem, bude filtrový kroužek z čističe ve Falconu asi chabá náhražka. A dnes si dám Plumcake.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 28 črc. 2021, 18:25

MBO píše::arrow: Batrachos
A dnes si dám Plumcake.


Výborná volba! :ok:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Jinak dnes jsem nacpal, co jsem minulý týden objevil v kapse starého kabátu - prastarý tabák Sunday´s Fantasy od Pöschlů (řada Thomas Radford´s), měl to hrozně rád jeden kamarád, tak jsem si to asi před 20 lety koupil a tehdy mi to nechutnalo.
Inu zvlhčil jsem ... a odvolávám, že kouřím chladně a suše ... :lol:
No, zkrátím to, abych dodržel dekórum: dnes také nechutnalo.
Půjde ke kamarádovi, aspoň někdo z toho bude mít radost.

(To je tedy fakt nadělení! Už jsem skoro zapomněl, že jsou bez zbrojáku prodejné tyto mučící přípravky! :pray: )
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 30 črc. 2021, 14:05

Jj občas se zadaří, což nás ale neodradí, abychom to nezkoušeli znovu. OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 31 črc. 2021, 09:11

Dnešné ráno Rattrays Brown Clunee veľmi dobrý tabacik, zdá sa ze čisté prírodná zmes, príjemné sladká, zaradim ju do svojho archívu.
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


cron