TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 10 zář. 2020, 16:41

Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 10 zář. 2020, 17:55

Za sebe - Amphory se Mac Baren povedly, nejvíc mi ale jede žlutá Virginie.
Teď bafám Old Gowrie (zásoby), ale v posledních týdnech spíš syslím tu žlutou Amphoru. Prokládám pravidelně s Burley/Kentucky tabáky a občas dám úlet v podobě BlackXX, Grousemoor, či nějaký ten aromat.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 10 zář. 2020, 18:47

to proger: už jsem na ni na internetu narazil. Vzhledem k tomu, že modrá Amphora byl můj úplně první tabák před 26 lety, tak se mi líbí i to balení. A asi to bude i v supermarketech. Možná ochutnám, ale nevěřím, že to bude něco jako lana. A k firmě Mac Baren mám silnou nedůvěru. Black Ambrosia, Original Choice a pamětníci pamatují i na průser jménem Only tabacco. Fuj.
A k tématu. Právě popírám svou nelásku k tabákům cavendish a bafám třešňový SG ( který se mezitím taky přejmenoval) a trochu jsem si ho vylepšil GH perique.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 10 zář. 2020, 19:07

BlackBlend (SG Black Cherry Cavendish + Kendal Kentucky 50/50), to je pokouřeníčko! Vymyslel to :arrow:Jack.Grave a je to moc dobré!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 10 zář. 2020, 19:53

Zdravím všetkých, dávam do pozornosti tento tabacik Amsterdamer Hollandische Rooktabak Pipe tobacco, ľahký na celodenné bafkanie, super cena a mne osobne celkom chutí
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 10 zář. 2020, 21:27

Swede: chtěl jsi ochutnat nějakou Dark Fired tak jsem zmínil novou Amphoru. Mně opravdu moc chutná, pro mě osobně je lepší než HH Old Dark Fired. Co se lan týče, nemůžu sloužit, nikdy jsem neochutnal. Co se MB týče, jejich arouše vyjma Vanilla mi moc nejedou, ale třeba jejich St, Bruno je moc dobrý. Mám tuhle značku celkem v oblibě a kvůli pár špatnejm aromatikům ji nemíním odepsat.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 11 zář. 2020, 08:39

Přidávám se k Progerovi - ta Amphora Kentucky se opravdu hodně povedla. Pokud máš v oblibě lana, tak Amphoru Kentucky bys mohl mít jako "all-day smoke"
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 14 zář. 2020, 18:22

Posledních pár dní si dávám buď SG Grousemoor nebo GH Bosun Cut Plug. Obojí mi vyhovuje.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 14 zář. 2020, 21:46

Ráno Kentucky Bird, odpo Cannon a večer Balkan Mixture. K MB mám zvláštní vztah, momentálně od nich mám jen jepťuchy, jsem zvědav co nadělaj z Planty. Jepťuchy super, ale neznám ty Made in England. Z Amphory udělali takovou euro značku, trochu ztrácí ten holandskej charakter, červená a zelená jsou takový voňavější Golden Blendy a ty novinky jsou taková typická ostrovní klasika v dánskym střihu. S holandskym cavendishem to drobet ztrácí spojitost. Prostě tu značku vytěžily. Měl jsem Latakia Flake i Bold Kentucky a je to prostě jiné. V porovnání s originální ostrovní produkcí jsou MB takový neosobní, není v tom ta britská odvaha a suchost.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 15 zář. 2020, 05:22

Včera o5 červená Amphora. Mně MB Golden Blend nepřipomíná. Jsem prostě rád, že se pořád ještě vyrábí a můžu si ji kupovat.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 15 zář. 2020, 18:40

Miro, zkus tu žlutou Amphoru Virginii, je fakt povedená. Tu teď točím vždy s BlackBlendem (recept od dnešního oslavence Jacka), Kentucky je prostě taky dobroučká! A když chci něco zvláštního, mám rozdělaný Grousemoor a nařezaný BlackXX! Takže teď na oslavu Jacka bafám ten Kendal Kentucky s Black Cherry a popíjím k tomu lehce Calvados...
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 16 zář. 2020, 20:07

Zkusím, ale mě ta červená prostě baví. Už jsem si na ni zvykl (teď jsem dokouřil večerní dýmku), a nechce se mi měnit za jiný tabák. Asi nějaká věrnost nebo co? Včera jsem ji špatně nacpal a hned mi to nandala. Dopadl jsem jako zelenáč. Ale dneska jsem byl při ládování pozornější a chutnala výborně.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mihra » 17 zář. 2020, 13:46

Nesmutni, nejsi sám. Můj kamarád má cca 90 dýmek, ale stejně kouří jen jeden tabák. Když mu dám ochutnat některý ze svých tabáků, třeba i pochválí, ale když chce na mě tabák objednat na Etrafice (nemá internet), stejně si poručí zase svůj MB Mixture Scotish blend. Ono to dřív bylo zcela normální, naši otcové kouřili každý ten svůj, Třeba náš vrátný, pan K. během týdne kouřil Novou směs jen ve svátek si zapálil viržinko. Vlastně ani těch tabáků tolik nebylo. Já svoji podpultovou Amphoru často míchal s Kapitánem, aby toho bylo trochu víc. Vždyť ta amphora stála nekřesťanských 12 Kčs :!: :palm: To střídání tabáků a hledání svatého grálu přišlo až po revoluci, když se rozšířil trh s tabákem.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 17 zář. 2020, 13:48

já vám nějak nevím, vy jíte pořád jen jedno stejné jídlo?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 17 zář. 2020, 14:29

To ani né. Občas si dám latakii, občas virginii, občas něco ochutnám od kolegů, ale v 95 % případů sáhnu po té červené Amphoře. OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron