TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 02 srp. 2019, 10:01

RottenFox: nemůžu sloužit, starou amforu jsem nikdy neměl. A ta dnešní mi šmakuje.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bentley » 02 srp. 2019, 14:00

Dnes to vypadá, že se chvilka na dýmku najde. V rámci mírného odklonu od aromatiků mám nachystanou DTM Midnight Ride. Jsem na Půlnoční rajdu docela zvědavý.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod svaluda » 02 srp. 2019, 16:05

Včera i dnes dopoledne Cock Robin. Po otevření vůně spíše lehce ovocná, snad višeň nebo tak něco. Při kouření jemná chuť lehce latakiová, bezproblémové hoření. Zkámošili jsme se, na dopolední kouření v práci pro mě značka ideál...
Odpoledne pak kotlík GH Balkan Mixture, to je už stálice a večer jsem si naordinoval čoko od Bobíka...
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Ftana » 02 srp. 2019, 21:58

Nacpal jsem do Dymky smetky zpod tabákového stroje v Rimavské Sobotě. Jsou cca z roku 1988. Není to ani ,,Nová zmes '' a ani ,,Taras Bulba'' pro vůni jsem ho jemně fermentoval rumem ,, Lazy Dodo. Vůně je skvělá, chuť taková zemitá ale síla ohromující. Asi zbytek zásob pro pracující lid.
Ftana
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 říj. 2018, 22:03

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bentley » 03 srp. 2019, 00:54

Tak Půlnoční Rajda nezklamala, nacpaná skutečně po půlnoci se sice trochu hůř zapalovala (nově otevřený paklík), ale po první čtvrtině už dostala pravidelný tah, chladný kouř a příjemně pikantní chuť orientálů podpořená stopou latakie vydržela až do dna kotlíku. Spolu s rádiem Beat do sluchátek to byla pohodová půlnoční jízda.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Vietnam » 05 srp. 2019, 09:29

Včera přes den se mi podařilo udělat si hezkou neděli - kotel SG Navy Flake a k tomu kýbl dobrýho černýho čaje. Tentokrát sem Navy Flake nechal proschnout asi hoďku a půl na vzduchu celej flák a pak sem ho nařezal na kostičky. Trochu mě překvapilo, že se mu nechtělo vejít do fajfky :-D No a pak to hořelo dobře, velmi dobře. Dokonce sem musel na konci zanechat a odsypat zbytek, protože už prostě nebyl čas dokouřit pořádně. Ale bylo to moc dobrý.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 05 srp. 2019, 10:55

Dneska jsem si vzal do dýmky na procházku Cabbies. Než jsem vyšel tak jsem chvíli váhal, jestli mám načít z archívu. Pak jsem si řek´hovno! a vytáhl 3 roky starý SG Cabbies. Ať nám bída políbí oprdí! Dobře jsem udělal, chlapci. Bylo to moc dobré :yum:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod svaluda » 06 srp. 2019, 17:47

Dneska dorazili Traja kamaráti od Starého Prešporka. Údajně náhrady (a stejné receptůry) za Sherlocka Holmese a Old Dublin ze Slovenska.
Kamaráti jsou aromatik - středně výrazná vůně za studena mi připomíná ovoce v alkoholu, po zapálení dobré hoření i chuť. Velice slušná záležitost.
Starý Prešporok je anglán se vším všudy - opět dobře hoří a pokud si pamatuji tu vykouřenou pikslu Old Dublinu, hodně jsou si podobné, ne-li srovnatelné. Pro mě výborný tabáček...
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod sleeper » 07 srp. 2019, 19:39

Dnes s kolegou na pivu Plum Pudding v buldočku, který jsem si odnesl z exkurze v BPK. Spokojenost :puffy:
Uživatelský avatar
sleeper
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 42
Registrován: 04 lis. 2017, 16:06
Bydliště: Hronov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 07 srp. 2019, 19:54

Wow, že by příhraniční buňka? Jsme s Harmem kousek, kdyby byla chuť, rádi sednem :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod sleeper » 07 srp. 2019, 20:02

Stačí říct :wink:
Uživatelský avatar
sleeper
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 42
Registrován: 04 lis. 2017, 16:06
Bydliště: Hronov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haluziak » 08 srp. 2019, 18:49

Tak jsem dnes od kamaráda vyfacoval vzoreček (prý asi tak unce) aka plný pytlík Candy Cane Cocoa. Prý se tati várka nepovedla - je málo mátová. To nic nemění na tom, že je to fajnové pokouření.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Salaman » 10 srp. 2019, 13:19

Pokud přestane pršet, tak se vydám ven, posedět někam na zahrádku a samozřejmě si u toho mile rád zakouřím. Zjistil jsem, že poslední rok bafám už jen virginie, dark fired lana a občas nějaký ten aromatik. No a po roce jsem opět dostal chuť na nějakou lehčí latakii. Nejspíš tedy opráším jednu ze svých prvních Stanislawek a nacpu si do ní EMP.
Uživatelský avatar
Salaman
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 36
Registrován: 17 led. 2019, 17:02

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 10 srp. 2019, 18:24

Dneska bylo vlhko a do toho počasí jsem si nacpal Troost Aromatic Cavendish. Je to celkem slušný jemný aromatik. Když si chcete jenom tak zabafat a nic neřešit tak je ideální.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 13 srp. 2019, 07:45

O dovolené pravidelně jedna až dvě dýmky červené Amphory denně. Kuřáků bylo v kempu dost, ale většinou kouřili cigarety nebo ta moderní udělátka. Dýmkaře jsem nepotkal žádného. Zjistil jsem, že kempovat se dá různě. Buď skromněji ve stanu, nebo ve velkém stylu v klimatizovaném obytném přívěsu o velikosti menší stodoly. Ale i u těch stanařů jsou rozdíly. Někdo má kempinkový nábytek a vařič. Jiný má kromě čtyř až šesti křesel také třímístnou houpací lavici na kovovém rámu (je mi záhadou, jak to převážejí) a slušně vybavenou kuchyňskou linku – samozřejmě zastřešenou.
Naposledy upravil MBO dne 13 srp. 2019, 12:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků