TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 04 zář. 2020, 10:08

Já sem všechno nepíšu :D, ale potřebuju další dva tabáky do letošního hlasování.
Jinak dnes večer zase červená Amphora, i když mi latakiová mlsná ještě neopustila.
Naposledy upravil MBO dne 04 zář. 2020, 20:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 04 zář. 2020, 18:24

Chlapci, kamarádi, dnes jsem po pěti dnech vstal z mrtvých (jenom viroza, žádný covid ). Skončila mi neschopenka tak jsem si nacpal kouli MB Navy Flake a kouli MB Vanilla Cream (odmítám novotvar Classic) a pohověl si na balkoně na sluníčku. Ještě to není ouplně ono, ale věřím, že když na sobě zapracuju, budu dýmat opět jako nedaleké krematorium. Mějte pěkný víkend. :puffy:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 04 zář. 2020, 19:41

Progere, vyzdrav se, já si říkal, že jsi tu teď málo. Na virózy je nejlepší “ta naša loňská” + cibule + med, kloktat. :yum:

Já dneska BlackBlend (Kendal Kentucky + BC Cavendish) a večer Grousemoor.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 04 zář. 2020, 19:47

beda píše::arrow: itrnda No hlavně zkus experiment s čtvrtkilem a jedním kotlem. Té jen tak aby bylo jasno, jestli se těm míchačum má vůbec smysl míchat do míšení :wink:


Rozumím tomu názoru, ale IMHO netřeba se toho zas až tak bát, jen trošku popřemýšlet předem.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 04 zář. 2020, 23:41

Já se toho nebojím, jen všechny moje směsky nakonec skončily v postřiku na mšice :mryellow: Prostě těch fakt špičkovejch tabáků je docela dost a vždycky se najde nějakej, na kterej mám větší chuť. Chápu třeba něčemu přidat trochu volty nějakým fire cured, nebo něco odlehčit světlým véčkem, ale všechny moje neopakovatelný zbytkovky a směsi směsí byly tak neotřelý, že čtvrt kila jsem nezvlád. Ale mšic je občas dost. Dnes jen Van Halteren Black and Bright :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 05 zář. 2020, 12:15

S těmi vlastními blendy mám podobnou zkušenost jako Beda. Akorát jsem je nepoužíval na mšice, ale časem vyhodil. Jestli to někomu funguje tak, že tím vlastně dokouří tabáky, které mu jinak nechutnají, tak proč ne. Nebo prostě chce kouřit vlastní směs. :smoke1: OT
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 05 zář. 2020, 18:16

Tak dneska pomaloučku polehoučku kotlík MB Navy Flake. Už dokuřuju krabku, ještě mi zbývá dohulit Grousemoor a Vanilla Cream. Pak mám v plánu Bosun Cut Plug. Dál se uvidí.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 05 zář. 2020, 21:46

Dneska na rodinne oslave Rattrays Exotic Orange (doporucuji kourit velmi suchy, vyda tak ze sebe maximum), nasledovany Davidoff Brazil a tady uz jsem rozhodnuty, ze "takto soudruzi opravdu ne" kvalita materialu vyberova, ale celkova balanc smesi spatna - sila, aromatizace, chut vsecko spatne - samozrejme cisle subjektivne. a ted vecer McConnell Padinngton, jez mi slusne pohoupal se zaludkem - ale vse v dobrem, je to celkem silak a delal mi to obcas i Royal Yacht, jehoz je nahradou. Premyslim co dale - mam chut na Virginii kterych mam otevrenych nekolik, ale tusim, ze los padne zase na DTM Mellow Mallard. Asi jediny tabak dlouhodobe, ktery si muzu dat "vzdycky". Hezky vecer vsem
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 07 zář. 2020, 18:14

Chlapci, za posledních pár dní jsem si dal pár koulí Peterson Wild Atlantic, pár kuolí MB Vanilla Cream, dokouřil jsem MB Navy Flake a teď na balkoně GH Bosun Cut Plug. Kouřim až se ze mě kouří!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 07 zář. 2020, 20:54

Já furt stejný tempo - jedna dýmka denně - dnes zase Westminster. Dokouřil jsem Old Gowrie, ale už mám načaté žluté jeptišky, které jsem si nedávno koupil až v daleké matičce Praze. To byla dááálka...
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 08 zář. 2020, 12:15

Já teď kouřím další vlastní směs, kterou jsem pár měsíců piloval - smšska virginie, kentucky a latakie. Dopiloval jsem to k mé spokojenosti. Pěkně se bafá, jen co je pravda :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 08 zář. 2020, 18:03

Dokouřil jsem poslední kousek černého prasečího ocásku od GH a po dlouhé době se podíval na Etrafiku a taky sem. A koukám, hodně věcí se změnilo. Nějak jsem neměl potřebu se rozhlížet kolem sebe, nabídce tabáků v supermarketech jsem se jen smál a měl jsem pocit, že mám nasysleno dostatek a dostatek vždy bude. Mýlil jsem se. Doba se mění. Tady skoro mrtvo, objednat tabák ze zahraničí je téměř nemožné a vůbec nechápu, co se děje u Gawithů. Google mi povídá, že GH sežral SG a Sam je teď dceřiná společnost a kdoví, co bude dál. K dovršení všeho jsem přes nefungující stránky těchto firem dostal na stránky https://www.uktobacco.com, kde jsou nabízeny tabáky od G. Hoggarth's jako třeba Sundays Fantasy nebo Brookfield. To mi hlava nebere, tyto tabáky jsem měl vždy spojené s Plantou nebo něčím podobným. MacBaren koupil licenci na značku Amphora a to určitě netuším spoustu jiných věcí. Prostě šok. Jdu načít dobře uležený Black XX od SG a ponořit se hlouběji, ale dobré zprávy nějak nečekám. Kdyby někdo nějakou měl tak sem s ní...
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 09 zář. 2020, 21:13

to Swede - budeme Ti to davkovat po kapkach :) MacBaren nejenze dela Amphoru, ale spolkl i Plantu :) Jinak SG ma ted trochu problem, ze nove varky "vseho" byvaji obcas nacichle Lakeland aromatem, jak se to ted asi vsecko vali v jednom baraku. Jinak se pekne rozrusta nabidka na etrafika a tradicne tabak nam zase o neco podrahl. Porad se jeste neco da koupit z devizove ciziny, predevsim z veprova (dneska jsem zrovna delal objednavku).
Jinak k tematu - po sekani travy SG Best Brown a ted SG Palace Gate a tim asi i dneska skoncim. Oboji tradicne dobre, bez prekvapeni...
a jooo - skoncil Peterson a pod znackou Peterson se ted delaji Dunhilly :)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Petr1964 » 10 zář. 2020, 08:14

pro SWEDE: Nebylo ti lepší když jsi nic nevěděl? Teď aby ses stresoval, co budeš zítra kouřit. Lana se těžko budou nahrazovat. Já včera od Hubera Virginia Golden Flake. Kvalita za super cenu. Asi pár balíků nasyslím.
https://www.pfeifen-huber.de/pfeifentab ... l?___SID=U
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Swede » 10 zář. 2020, 15:08

Dnes jsem si naivně myslel, že třeba najdu nějaké zapadlé krabičky v místní lepší trafice. Třeba Peterson IF nebo Old Dublin. Nic. Odešel jsem s univerzitním flákem a SG Navy, ten se bude na podzim hodit. Ale to jsem si mohl koupit i u Michala. Jinak právě teď mám v dýmce Brown twist sliced od GH. Skvělý, ale SG B4 je o chlup lepší. Ale nějak nikde neni. A když se rozhlížím po novotách, tak vidím samý Cavendish. To mi fakt neleze. Není nějaký nový tabak typu dark fired? Jsem tam zděšen, že asi vyberu stavební spoření a zkoupím zbylé zásoby.
Uživatelský avatar
Swede
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 94
Věk: 52
Registrován: 07 zář. 2004, 10:41
Bydliště: Hodonín

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


cron