TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bear » 01 zář. 2017, 15:11

Peterson Hyde Park. Mel jsem vzorek na nekolik kotliku. Docela prijemna vonavka s burley zakladem.

V romatizaci citim jakousi drevitou nasladlou chut - podle popisu javorovy sirup s rumem. No, asi bych to takto nespecifikoval, ale jakesi drevite docela prijemne aroma tam je. Ja si vsak vice uzival klasickeho burley nez aromatizace.

Hori do uplne nejjemnejsiho popilku, ktery se velmi snadno vybafne z kotliku, takze se obcas v byte mirne nadela.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 02 zář. 2017, 12:43

Otevřel jsem novou krabku Enerdale, a zdá se mi, že voní míň intenzivně než ty předtím. Možná jiná šarže, možná jsem prostě utlumený hovado. Tak nevím :smoke5: Chuť je stabilně dobrá, do uší izraelskej sympho prog Atmosphera - Lady Of Shalott.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jelen76 » 02 zář. 2017, 13:29

proger píše:Otevřel jsem novou krabku Enerdale, a zdá se mi, že voní míň intenzivně než ty předtím. Možná jiná šarže, možná jsem prostě utlumený hovado. Tak nevím :smoke5: Chuť je stabilně dobrá, do uší izraelskej sympho prog Atmosphera - Lady Of Shalott.


Já myslím,že utlumený hovado nejsi :D ennerdale se každá šarže mírně liší , ovšem né tak markantně jako třeba SG čokoflák, tam je to opravdu jak na horské dráze. Jednou nahoře jednou dole. Já dnes po ránu davidoff royalty , kávička , jazz a první zapálený oheň v pergole v krbu "po létě" (trošku podzimní nálada)
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bear » 02 zář. 2017, 18:33

Dunhill Dark Flake. Tmava sladka virginie s notnou davkou chutneho perique. Soukrome bych ho prirovnal k Halu od Rattrays, ovsem s bohatsi davkou perique a mirne chutove odlisnou virginii (blize k Dunhill Flaku). Je to proste dobre :ok:
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bear » 02 zář. 2017, 20:07

SG Brown No. 4. Velmi silne lano vynikajici jemne prirodni chuti. Avizovana azbestovost se i pres vetsi vlhkost nekonala, po peclive priprave hori dobre a ukaznene.

Produkuje husty hutny dym. Dobre virginii chutne sekunduje kentucky a kryci doutnikovy list dodava prijemnou jemnou kourovost doutniku. Vskutku vyrovnana smes.

Co se tyce sily, patri rozhodne k velmi silnym tabakum, lec zabijak to neni. Neni se ceho bat. Videl bych to na poklidne vecerni bafani nasledovane vydatnym spankem.

V jedne recenzi jsem vycetl, ze chutna jako velmi silny FVF. S tim souhlasit nemohu, chut je naprosto (i vzhledem ke slozeni) odlisna.

Tabacek hodny vlastni dymky a vytvoreni vetsi zasoby, coz mam do budoucna v umyslu.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 05 zář. 2017, 20:54

Kendal Dark - :yum: Vynikající směs! Trochu kulatější verze Kendal Kentucky, ovšem stále dostatečně silná a plná. Doporučuji všem!
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Venca » 07 zář. 2017, 20:16

Jak jsem tu sháněl voňavky, tak jsem dnes pořídil a rovnou vyzkoušel Borkum Riff-Ruby a Skandinavik-Sungold třešeň a vanilka. Za mě obojí super a vlastně kvůli sladkým aromatikům jsem pořídil dýmku. Jako kuřák cigaret jsem hledal změnu a v tom jsem se našel. Na mojí hubu akorát. Ale furt to neznamená že u pivka nezmizí i ten Peterson-Irish whiskey. U pivka by slaďáky asi nestačily. :-)
Venca
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 26
Věk: 36
Registrován: 30 dub. 2017, 21:38
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mons » 07 zář. 2017, 21:33

U mne odpoledne Malcolm od Rattrays a k tomu dobrá káva. Bylo to fajn.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mrcos » 08 zář. 2017, 01:23

Já si teď načal krabku Erin flaku. Ježto mi došel IF a Erinu mám ještě pár krabek, tak jsem ho nastěhoval místo toho IFu. No, nemůžu říct, že by to bylo špatně. Erin je dobrej tabák. Kolega pojede v dohledné době přes Dubaj, takže si nechám přivézt zásobu. Tu fajfku po IFu nechám Erinu a klidně IF oželím (zvlášť při cenách Erinu tam). Možná že jsem IF už hodně dlouho neměl, ale přijdou mi ty tabáky podobný. Ne zaměnitelný, to určitě ne, ale rozhodně se to v tý fajfce netluče.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 08 zář. 2017, 07:53

Červenej Borkum byl včera taky, večer na zahrádce u piva. Sledovat tu pakárnu s kouřenim venku je ale hrozný. Tady v podhůří je už celkem zima, večer už to bylo na hraně, sice jsem byl dobře oblečenej, ale i tak už to se studenym pivem nebylo wono. Uvnitř samozřejmě natřískáno kojícíma maminkama a pro batolata na podlaze nebylo kam stoupnout :roll:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 08 zář. 2017, 08:39

Poslední dobou Davidoff Danish Mixture. Beda - s těma kojícíma maminkama večer v hospodě, to je trefa :D Chladno večer bude za chvíli i tady na Hané a mrznout venku při studeném pivu se mi fakt nechce.
Naposledy upravil MBO dne 10 zář. 2017, 08:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 09 zář. 2017, 16:23

Skandinavik Mixture, lehce k dostání, lehce ke kouření. Chutná mi, není to agesivní arouš, který za sirova voní po hrozinkách. K tomu výbornou brazilskou kávu (Vy už ale opravdu zlobíte, mistře!) a do uší The Cure - Standing On A Beach.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod kovářskej » 11 zář. 2017, 23:34

No a já dneska k čertu dokouřil náramně dobrej paklík Mogana. Archivního :smoke4: A taky po dlouhý době zaplul na tyhle stránky, páč už máme doma počitač na eletriku a nee na petrolej jako doposavad :D
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod nespor.jenda » 12 zář. 2017, 18:37

MB 7 Seas Regular blend. Dostal jsem ho darem a pochutnávám si.
nespor.jenda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 38
Registrován: 03 črc. 2017, 19:40
Bydliště: Třebívlice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mons » 12 zář. 2017, 19:22

Dnes jsem zkoušel Grousemoor. Jedna faječka a docela dobrý. Pro mne neobvyklé ochucení.
mons
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 32
Věk: 66
Registrován: 29 srp. 2017, 21:42
Bydliště: Praha 10

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


cron