TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Petr.S » 09 zář. 2021, 12:58

Nakoupil jsem nějaké vzorky, tak jsem včera večer započal ochutnávku. Poprvé jsem vyzkoušel GH R & M Flake a musím říct, že z toho mám rozporuplné dojmy. Ale to jen víceméně proto, že nejsem schopen definovat tu chuť, kterou tam v tom cítím, prostě je to jako bych jí znal, ale nevím k čemu jí přiřadit. Překvapilo mě velice dobré hoření. Na úplném začátku měl snahu se trochu rozpalovat, ale po chvíli se to srovnalo a pak už paráda. Nevím, jestli si koupím celou plechovku, ale vzorek dokouřím určitě a pak se rozhodnu. Už takhle mám rozkouřených pět plechovek, které jsem chtěl nějak redukovat, ale nemůžu žádný vyřadit. :D Při frekvenci kouření maximálně jednou denně by to začalo schnout. :D
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod mihra » 09 zář. 2021, 14:35

Musíš víc kouřit :puffy:
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 10 zář. 2021, 08:09

já teď jedu samův plug. tyhle tabáky se prostě nikdy nepřekouří. často kouřím z hliněnky a už je docela dost jetá. přemýšlím o vypálení v krbu, až se začne topit. tuším beda k tomu měl nějaký návod, nebo má někdo jiný doporučení k postupu?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 10 zář. 2021, 08:22

Old Gowrie, Plumcake a červená Amphora, ale kouřím teď míň, protože dým- nahradilo dív-. Pěkný víkend všem.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bob76 » 10 zář. 2021, 20:34

Dnes oblíbený Milanův ( mihra) tabák OGS z Radkového buldočka a byla to paráda,jednosirkový, chutný ,šťavnatý tabák a v kombinaci s buldočkem nepřekonatelná kombinace.Už mu zůstane.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Johannes » 10 zář. 2021, 23:27

MBO: :rofl:
Jinak koukám, že máme asi podobný vkus, tedy aspoň co se tabáků týká. :joy:
Abych nebyl OT, pořád teď střídám Plumcake a Golden Blend.
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 12 zář. 2021, 10:07

Včera Plumcake na Janově hoře u Vizovic. Švestky (i když vím, že v tom tabáku nejsou), Vizovice.... Aby to někdo nebral jako skrytou reklamu.
:arrow: Johannes Jsem přesvědčený, že podle toho, jaké tabáky člověk kouří, se dá poznat řada věcí. :smoke1:
Naposledy upravil MBO dne 12 zář. 2021, 20:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 12 zář. 2021, 20:16

basa333 píše:já teď jedu samův plug. tyhle tabáky se prostě nikdy nepřekouří. často kouřím z hliněnky a už je docela dost jetá. přemýšlím o vypálení v krbu, až se začne topit. tuším beda k tomu měl nějaký návod, nebo má někdo jiný doporučení k postupu?

Tome zkusim to co nejstručněji. Chce to co nejvyšší teplotu. Krbovky, nebo dobře rozturbený kachláky ideál. Minimum manipulace je základ, hlavně neodkládat rudou fajfku na studený podklady a neprofukovat. Doporučuju dobře zatopit, mít hodně žhavýho a vespod v topeništi nějakou vrstvu popela, ještě naložit, čim lepší palivo tim líp a jen dát tak nějak do středu navrch fajfku a počkat do rána na studenou v popelu. Jakejkoliv spěch a akce s pohrabáčem a rudym střepem končej většinou cinknutim. Neni od věci ji nějak narafičit, aby byla dnem dole a kotlem nahoru. Jinak zrovna jsem si v poslední době říkal, že už budu kupovat jen eSGéčka ve čtvrtkilovkách. Tak nějak po tom všem co jsem zkusil, mne vždy nejvíc dostanou materiály z Kendalu. Umim si předtavit, že mi stačí 1792, Skiff, čokoláda a nějaký aromatizovaný véčko, Grousemoor, Cannon, Firedance. Wono když se to pak přepočte na gram, tak je to levnější než Skandinavik u nás v trafice. A ten výkon a potence je drobet jinde.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 13 zář. 2021, 07:14

beda píše:...Jinak zrovna jsem si v poslední době říkal, že už budu kupovat jen eSGéčka ve čtvrtkilovkách. Tak nějak po tom všem co jsem zkusil, mne vždy nejvíc dostanou materiály z Kendalu. Umim si předtavit, že mi stačí 1792, Skiff, čokoláda a nějaký aromatizovaný véčko, Grousemoor, Cannon, Firedance. Wono když se to pak přepočte na gram, tak je to levnější než Skandinavik u nás v trafice. A ten výkon a potence je drobet jinde.


naprostý souhlas a díky za návod. já jsem s kendaly také absolutně spokojen a zatím na tom dlouho nebudu nic měnit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Snoopy » 13 zář. 2021, 12:30

Ja som podľa bedovych odporúčaní vypálil hlinenky niekoľkokrát krásne. Len raz som dostal blbý nápad zabaliť ju do alobalu a na fajke zostali hnusné priškvarené fľaky naveky.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 zář. 2021, 19:01

beda píše:Jinak zrovna jsem si v poslední době říkal, že už budu kupovat jen eSGéčka ve čtvrtkilovkách. Tak nějak po tom všem co jsem zkusil, mne vždy nejvíc dostanou materiály z Kendalu. Umim si předtavit, že mi stačí 1792, Skiff, čokoláda a nějaký aromatizovaný véčko, Grousemoor, Cannon, Firedance. Wono když se to pak přepočte na gram, tak je to levnější než Skandinavik u nás v trafice. A ten výkon a potence je drobet jinde.


No to je zralé fajfkařské rozhodnutí. :lol:
... jen je prostě u SGček ten problém, že se objeví nedomrlé šarže a mít toho pak 250g, to už je k uzoufání.
Ale je fakt, že čtvrtkilovky i stogramovky bývají celkově jaksi lepší a kvalitnější, než malá balení.
Já jsem u dvěstěpadesátky nikdy u SG problém neměl a ani si snad nikdo nestěžoval.
Ale fakt je, že jsem jich celkově koupil mnohem méně, než klasických piksel.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod beda » 13 zář. 2021, 20:44

Jako jo, ale já zjistil, že když dám kotli tabák a moc mu s tim neškubu, tak je dobrá i Planta. Takže pak už fakt koukám jen na tu potenci a cenu :palm: Děsivej konec magie a mystiky chladného dýmu :mrgreen:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 14 zář. 2021, 07:10

pro každého ta magie a mystika znamená něco jiného. abych to řekl jako parafrázi na vlastní hubu: každý čaruje svou magií :wink:. mě impotentní tabáky také nezajímají, mám pak pocit teplého vzduchu a v tom pro mě žádná magie není. navíc mi tabák chutná hlavně k chlastu :oops: . je ale jistě nespočet soudruhů, kterým jakýkoli náznak symptomů nikotinu nedělá dobře. každý holt čarujeme jinak :wink: .
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod meduard » 16 zář. 2021, 19:43

Flying Finger od GH….vynikajuci tabak, po 10g vzorke som objednal 50g….a je to skvele, chutny prirodny aromatik, fakt ze plna huba chuti…..odporucam!
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Stanley64 » 17 zář. 2021, 08:50

bassa=máš úplnú pravdu,
Stanley64
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 352
Věk: 57
Registrován: 23 zář. 2017, 13:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků