TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 03 pro. 2019, 21:59

S mýma dvěma pořád dokola kouřenými tabáky tu moc díru do světa neudělám. Nicméně jsem dneska dokouřil druhou 100 g plechovku HU - Fayyum Kake a je to pro mě opravdu objev. Fayyum jako loose cut jsem už předtím zkoušel, byl výbornej, ale tenhle je pro mě ještě o třídu lepší. Hutná, přitom sametově jemná latakie, zcela bez problémů hoří, před nacpáním kousek z kostičky utrhnu (řez je uváděn crumble kake), jde velmi snadno rozemnout. Popravdě nejsem moc vyznavač flejků a jiných slisovanin, neumím to s nimi, ale tenhle je úplně v pohodě. Na TobaccoReviews má známku 3,7 a přirovnávají ho k Mac Baren - HH Latakia Flake nebo k G. L. Pease - Maltese Falcon. Nevím, ani jeden jsem nekouřil, ale tenhle zaujme místo jedné z mých dvou stálic, kde vystřídá Olaf's Favourite English od téhož výrobce.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod klasik51 » 09 pro. 2019, 09:54

A proč zaujme místo jedné z mých dvou stálic :think:
Proč nebudou ty stálice tři :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 09 pro. 2019, 20:43

Tři otevřené tabáky, to bych nespal, aby nějaký nevyschnul, už dva mě děsí. Léta jsem kouřil jen jeden, samozřejmě občas s vykouřenou plechovkou něčeho jiného. Kromě toho při své chaotičnosti (a obvykle nestřídmé konzumaci k fajfce) nejsem schopen při více tabácích udržet pořádek v dýmkách, ve které co. Takhle to mám jednoduché: s prstýnkem - tabák č. 1, bez prstýnku - tabák č.2. Jsem dýmkař - lenoch...
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 10 pro. 2019, 00:04

Dneska ve znameni veprova. Timm Gold - u toho jsem si prekrasne napalil dymku po celem vnitrnim obvodu a ted St. Bernard Flake. Ta napalena dymka me stve, uz se mi to delsi dobu nestalo, ale vylozene moje chyba, spatne jsem hlidal teplotu, lital kolem syna co zvracel jak kun a vysledkem je tak milimetrovy vyskrab kotle. alespon ze maly uz vypada lepe....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 12 pro. 2019, 23:51

vcera SG Palace Gate a pak v rychlem sledu SG Kendal Cream Flake, DTM St. Bernard Flake a Rattrays Exotic Orange. Dneska MB Cube Silver a ted SG Kendal Cream Flake. Ted uvazuju, zda si dat jeste dalsi dymku nebo mam jit do postele....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 14 pro. 2019, 15:41

Ráno na balkoně ke kávičce MB 7 Seas Gold, teď DTM Mellow Mallard. Chutná jemná viržínie se sladkým ocasem (když už je to ta kachna, že jo). Mně osobně sedla víc než Veermaster od téhož výrobce. Ale zatím mám obého málo vykouřeno tak uvidíme v budoucnu. Pod stromek jsem si dopředu naježil několi pixel Capstanu Navy, MB Latakia Flake a Orlik Golden Sl. Vše hodlám postupně zpopelnit. Mějte fajn sobotu!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 14 pro. 2019, 17:13

@proger
pokud mohu poradit (kourim Dan Tobacco opravdu hodne) doporucuji jak Mellow Mallard ale zvlaste Veermastera odlozit tak na 3 roky. az pak se ten tabak opravdu projevi - zmizi ta ostrost ktera tam je z vyroby a rozvinou se chute ktere v cerstvem tabaku nejsou. sam kourim jen archiv techhle tabaku ktery postupne doplnuju abych mel poradne ulezele tabaky i v budoucnu.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 14 pro. 2019, 21:24

Tak ještě k filmu (Mona Lisa s Bobem Hoskinsem) jsem si nacpal DTM Patriot Flake, od Dan moje go to virginie. Chová se způsobně, nepálí, vždycky potěší.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Mercator » 14 pro. 2019, 22:04

Před chvíli dohořel University flake od Petersona :puffy:
Mercator
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 85
Registrován: 09 kvě. 2016, 10:32

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 15 pro. 2019, 00:57

Na střídačku Port Latakia a Fayyum Kake (HU Tobacco), každý dvakrát. Jen řeším, čím je lepší začít. Vždycky když začnu jedním, tak se mi zdá, že to měl být ten druhý. To jsou báječné starosti. Každopádně oba znamenité.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod LKWBronson » 15 pro. 2019, 08:19

Zdravím všechny! :smoke5: Poslední tak asi dva měsíce mě velmi naplňuje chuťové pohárky červená Amphora Full, neboli po česku, plná. Je v tom i kus nostalgie z podstatně mladších let, kdy po ulicích chodilo o dost víc dýmkařů a voňavou Amhoru za 10,- Kčs kouřili hlavně ti věkem mladší. Starší bafali Tarase Bulbu, nebo v lepším případě Kapitána...Zelená Amphora Rich je také dobrá, a ještě jsem viděl další druhy, na které se chystám je vyzkoušet. :puffy:
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod petr459 » 16 pro. 2019, 09:32

Mám poslední pixlu Ncapu od Dunhila z roku 2015 a se smutkem ji načal. Chuť je vynikající a silná
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 16 pro. 2019, 15:44

Dneska bylo u nás na Západě teplo a slunečno ani jsme netrpěli větry haha. Na prosluněném balkoně jsem vybafal kotlík Borkum Riff Bronze. Sedlo jak zadinka na hrnec. Víc mi sice chutná Borkum Regular, ale ten není k mání. Kdybyste někdo měl tobolku nebo dvě a nevěděl co s ním, u mně by mu bylo dobře.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 16 pro. 2019, 22:13

dneska 3x za sebou SG Best Brown Flake. byl jsem/jsem z nej tak nadseny ze jsem musel jeste ted vecer objednat pul kila z etrafiky do archivu abych ho mel "dost" :) Je to uzasna zalezitost....
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod valgor1985 » 17 pro. 2019, 18:35

Ačkoliv aromatiky moc nemusím, tak Rattrays Winter Edition 2019 se opravdu povedl. Znamenitý tabáček
valgor1985
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 39
Registrován: 04 lis. 2018, 17:56
Bydliště: Rokycany

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron