TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod svaluda » 22 dub. 2019, 13:38

Když je ten svátek, navlíkl jsem si sváteční domácí ohoz - palácový gatě a užil si trocha kokosa do nosa. Pohodičku dovršilo několik kapek portského... :puffy:
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 22 dub. 2019, 13:44

U nás snad už ani nikdo nekoleduje, alespoň jsem nikoho s pomlázkou neviděl. Co u vás, chlapci, ještě se zvyky drží? Abych nebyl OT tak jsem si dal MB Virgina Flake. Docela dobrý tabák. Hezké Velikonoce všem a zítra zas ke strojům!
Naposledy upravil proger dne 23 dub. 2019, 07:07, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Rahmed » 22 dub. 2019, 16:42

Vůně Latakie po ránu: k nezaplacení - Balkan Mixture & 3x Kendal Dark + Toscanello Nero & Toscano Antico... a karabáče (pomlázky) 3x jsem pletl včera těsně před půlnocí :smoke1:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod jelen76 » 22 dub. 2019, 16:43

Radku upadá to, rok od roku méně koledníků. Po obědě Davidoff Royalty
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Vietnam » 25 dub. 2019, 15:18

Safra, koledníky jsem zahlíd dokonce i u nás a to bydlím na Jižáku :-D ale je pravda že jich bylo málo.

Jinak já měl včera krásnej večer - nejdřív kvalitní doutník s DFK a potom v hospodě dvě premiéry - konečně jsem se odstal k tomu abych si dal kotel Three Nuns - moc dobrý. Nevím jak chutnaly starý jeptišky, ale na novejch bych dokázal přežít. A potom ještě na doporučení pána z Etrafiky v Praze, No. 7 broken Flake - příjemnej mejdlák z mojí mlsací Rattraysky s meršánovou vložkou. Je to levná dýmka ze začátečnickýho setu, ale kouří se z ní skvěle a ještě je opravdu hezká.
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haluziak » 25 dub. 2019, 15:45

Že koledníci :D slovami Jánošíka: Ja chcem žiť normálny život, ísť do roboty, na sená, do bufetu, domov, zmlátiť ženu, deti - pekný deň je za nami. A nie tuto behať po horách a robiť šaškov pre turistov z Česka.

Takže za mě 3x (mamka, frajerka a bráchova frajerka) povinné VKV (voda, korbáč, voňavka) a hotovson. A k nám nikdo jiný nepáchne, neb se asi bojí, že by dostal po čuni.

Nu a pak jsem utíkal z domu, aby mě nelapl fotr a nedostal po čuni já. A to je mi 30. Takže velikonoce za mě Artisan's Blend (není to špatný ale furt to není ono = musím víc vypálit tlamu) a Samuel Gawith Navy Flake, jemně nadrolený byl fakt příjemný, na nějaké rolování ještě nemám zkušenosti.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Vietnam » 25 dub. 2019, 15:51

Ten Navy Flake jsem zkoušel zarolovat do otýpky, ale ta věc nehořela, víc jak dvě bafnutí poté, co jsem na tom utratil dvě sirky, aby to chytlo :-D
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 25 dub. 2019, 18:42

Tak tradice nevymíraj, to mám radost. Já jsem si dal otloukánka Borkum Bronze z kukuřičky. Mně to chutná :smoke5:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod svaluda » 25 dub. 2019, 20:03

Zarolovanej Navy Flake je koukám nějaká záhada, páč s ním mám stejné (špatné) zkušenosti. Dneska opět Commonwealth - chutná mi čím dál víc, v současnosti nambrvan...
Uživatelský avatar
svaluda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Věk: 59
Registrován: 17 bře. 2019, 08:41
Bydliště: Vysočina

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bentley » 25 dub. 2019, 21:39

SG Navy flake jsem si koupil jako vzorek a ty fláky v pytlíčku byly tak mokrý, že by se daly ždímat. Takže jsem ho drolil pokud možno na jemno a nechal na papíru osychat, pak hořel celkem spořádaně. V dodaném stavu je tenhle flák na otýpku asi moc mokrý. S MB Navy flakem mi před časem šla otýpka hladce.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 26 dub. 2019, 07:06

mb navy je spořádaný tabáček, sg navy je úplně jiný odvar, materiál "pro námořníky". však to také není chuťově to samé. ale ono to platí pro tabáky sg obecně: buď to akceptuješ, nebo holt kuř jiné. a pokud ti sg navy jako takový zachutná, zkus plugy a možná nebudeš chtít jinak. ty si nařežeš na jemno tak, jak ti to bude vyhovovat a pak není s hořením žádný problém.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Vietnam » 26 dub. 2019, 08:30

Já to rozhodně akceptuju. SG NAvy Flake je jeden z nejoblíbenějších tabáků, občas ho zkusím nacpat jinak, než nacupovanej a proschlej, ale většinou to skončí ... takhle :-D
A voni ho dělaj i v plugu? hmmm.. s mojí frekvencí kouření bude ke konci ten plug tak 5 let stařenej ... to by stálo za zkoušku :-)
Vietnam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 186
Registrován: 28 zář. 2005, 16:29
Bydliště: Prágl

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Yetenek » 26 dub. 2019, 08:46

basa333 píše:...., zkus plugy a možná nebudeš chtít jinak. ....

Přesně můj případ. Hoří mi to líp, navíc ta cihla má 250 g, takže ten tabák jen tak najednou nedojde.
MB NF jen stočím do válečku, vložím do dýmky a pak už jen kouřím, dusátko skoro nepotřebuju.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1739
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 26 dub. 2019, 10:13

mb navy znám a je to můj docela oblíbený tabák, i když jej momentálně nemám v rotaci. ovšem sg navy v rotaci mám a je to pro mě pokaždé šmakulík. velký dík e-trafice za plugovou verzi. je to latakicky svérázný tabák, kde se latakie projevuje díky zajímavé (já to právě interpretuji jako "rumové") sladkosti trochu jinak než v jiných tabácích. vytváří to prostě takovou jakousi šťavnatost, kterou u jiných latakií takto nevnímám. podobné je to ještě u bothy, kde je to ovšem o whisky. tyhle dva tabáky mě pořád ještě neomrzely. jiné latakie vlastně už dlouhodobě ani nekouřím - když mi dojde krabka, hrábnu pro další špalek z plugu (proč vlastně není dodáván bothy-plug :think: ?) a jedeme dál :wink: . dovedl bych si jistě představit i jiné verze takto pojatých tabáků, např. s grapou nebo jinými lehce aromatickými kořalkami.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 26 dub. 2019, 11:15

Moje řeč. :ok:
Navíc, přece jen u SG jsou problémy se šaržemi a měl jsem také krabičku, SG Navy kde nebyla skoro vůbec latakie a jinou, kde zas byla jen ta latakie a chyběla ta úžasná "rumová" složka, o které mluvíš. To se u plugu nějak nestává a navíc člověk má dost dlouho jistotu, že to bude to ono, než těch 250g zkouří. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků