TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod zdenecek » 22 led. 2021, 17:54

Dnes dopoledne MB Navy Flake,odpolko HU Nyala,ted jsem dobafal MB DTRC a na večer připravim MB ODF
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Hardslimer » 22 led. 2021, 20:19

Já dnes jedu virginia vlnu s Orlikem GS a MB Va No. 1. .
Akorát byl Orlik krapet sušší a mělo to velký význam na chuť. Nebyl už tak travnatý. :smoke4:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Bob76 » 23 led. 2021, 13:32

Někdy je potřeba zjistit, zda je pro mne lepší sušší či vlhčí tabák. U některých plugů je to "jak bláto" a je lépe vysušit a u některých je to zase na škodu,ztratí se kus charakteru /chuti/ v tabáku. Takže u každého trochu jinak,jak říká Jirka /JCP/ ,každý kouříme na svou hubu.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 23 led. 2021, 16:05

Včera se nám udělalo jasno a oteplilo se a tak jsem vylez na balkon a nacpal jsem si SG Choco Flake. Paráda, dobrota, hodinku jsem se jenom vyhříval na sluníčku a pozoroval orouškovanej cvrkot dole na ulici. Dnes to taje, ale je hnusně. Nicméně jsem se vykopal a nacpal Amphora Virginia. Dobře jsem udělal! Mějte fajn víkend, chlapci.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Monte » 24 led. 2021, 10:53

Dnes dopoledne při sledování sáňkování Gawith Hoggarth Ch.V. Ze začátku jsem byl hrdý, jak znovu nezapaluju, posléze jako vždy xkrát, ale celou dobu kouření chladný kouř, studená dýmka a příjemná chuť.
Monte
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 led. 2021, 15:55

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 24 led. 2021, 21:16

O víkendu jsem střídal MB Va no. 1 a MB Mixture Scottish. Kroměříž je kvůli covidu skoro bez tabáku, když nepočítám červenou a zelenou Amphoru, 7 Seas, Tilbury a ještě tak dva-tři aromatiky. Vzal jsem poslední MB Mixture Scottish, nacpal a vzpomínal na mládí.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 25 led. 2021, 09:45

A myslíš MBO, že ten nedostatek tabáku v Kroměříži je důsledek toho, že tam tím ten covid vykuřujete? :plaster: :palm: Třeba to na tu svini zabere a dýmkaři tím získají nehynoucí slávu a výsadu kouřit dýmku vždy a všude, jako prevenci a desinfekci svého okolí :mryellow:
Já včera večer desinfikoval zkušebně obývák Grousemoorem a zdá se, že to zatím funguje :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 54
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 25 led. 2021, 11:54

Ale ne, jak je koronavirus, tak zásobování místo obden jezdí jednou za dva týdny. Vím, že si děláš legraci, ale to, že kouř udí tzn. konzervuje je stará známá věc. V Orinetu taky nepálí tyčinky pro nic za nic. A když člověk kouří doma, musí větrat, a to taky není k zahození. Zatím nevím o žádných studiích koronavirus vs. dýmkaři, a nepředpokládám, že by někdo takovou studii uskutečnil a zaplatil... Přesto si myslím, že na tom žertu je zrnko pravdy - aspoň jako kuřák dýmky tomu věřím. :D Jinak taky pilně desinfikuju - právě s MB Va no. 1 :mryellow:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Petr1964 » 26 led. 2021, 08:59

Já pro jistotu dezinfikuji (konzervuji) dvakrát. Jednou kouřem, podruhé slivovicí. Zatím jsem Covid nechytl, ale stal se ze mne alkoholik. Tak přemýšlím, co je horší.
Jinak včera G.L.P. Gaslight. Tabák kvalitní a hutný. V hubě jej budu cítit ještě tři dny. Bohužel, počasí na balkóně nic moc.
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 26 led. 2021, 09:51

Cituji z knihy Karla Dejmla – Celý svět kouří:

Znalost léčivých vlastností tabáku pronikla také do Anglie, kde dvorní lékař královny Alžběty sir William Vaughan ve svém spise „Natural and Artifical Directions for Health“ vychvaloval tabákový dým jako znamenitý ochranný prostředek proti různým nemocem.
Když roku 1614 vypukl v Londýně mor, tvrdili tamější lékaři, že ti, kdož kouřili, trpěli touto hroznou a nakažlivou nemocí, končící jistou smrtí, daleko méně nežli nekuřáci.
V důsledku toho rozšířil se v kruzích lékařských názor, že tabákový dým je výborným desinfekčním prostředkem. Pozorování londýnských lékařů bylo také potvrzeno spisem Williama Barkleyse „Nepenthes ort he Virtues of Tobacco“; spis vyšel roku 1614 v Edinburku. Píše se v něm mezi jiným: „Tabák, je-li ho mírně používáno, je lékem, jemuž se žádný lék ve světě nemůže vyrovnat. Vše je v tabáku léčivé…“ (str. 311-312)
V historii medicíny dočítáme se o mnohých lékařích, kteří snad neměli tabák jako léčivo příliš v lásce, ale v době poměrně často řádící morové nákazy se k tabáku utíkali jako k znamenitému desinfekčnímu prostředku (str. 317)
Vykuřováním se zlepšuje vzduch… (str. 320)
V podrobných pravidlech, vydaných zemským hejtmanstvím v Brně 2. února 1705 pro markrabství Moravské, se ukládá vojenským a městským strážím pečlivé vykuřování strážnic; také se dovoluje kouření tabáku, poněvadž dým z něho rozptyluje morový jed. (str. 322)
V témž nařízení se přikazuje, aby každý přednosta domácnosti nejméně dvakrát denně vykuřoval svůj příbytek jalovcovým dřevem nebo jalovčinkami, střelným prachem, sírou, tabákem nebo jiným kouřem, dobrým proti morovému povětří. (str. 322)
Z citovaného vidíme, že ještě před takovými sedmdesáti lety (kniha vyšla v roce 1947 – pozn.) byla tabáková rostlina dosti používaným léčivem. Moderní doba si našla prostředky daleko lepší a účinnější, které tabák zatlačily do pozadí – ovšem jen jako léčivo. Jako požitek se těší tabák stále přízni celého světa. (str. 331 - konec citace)
Musel bych tu opsat celou kapitlou Tabák léčivem (a také další kapitoly např. Tabák a zdraví, které výše uvedené do značné míry popírají), ale jako ilustrace a hlavně také k pobavení zdejších gentlemanů to snad bude stačit. :puffy:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 26 led. 2021, 10:27

Díky za pěknou citaci :ok:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod zdenecek » 26 led. 2021, 11:13

Tak to klobouček pane.dnes zatím amphora burley
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 26 led. 2021, 12:15

Tak to tleskám MBO :clamp: Ses do toho teda ponořil! :ok:
Nejvíc se mi líbila věta obsahující toto zásadní sdělení: "se přikazuje, aby každý přednosta domácnosti nejméně dvakrát denně vykuřoval svůj příbytek" :mryellow:
Bylo by záhodno nechati si vyrobiti cedulky, jejichž vyvěšením zdejší gentlemani mohli by zlegalizovati kouření v příbytcích svých aniž by jejich ženy protestovati mohly. :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 54
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod zdenecek » 27 led. 2021, 22:25

Dnes HU Nasville county-top tabáček,podvečer Amphora burley a Hu Nyala a teď Artisan.krásná středa
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Monte » 28 led. 2021, 17:27

Odpoledne při kávě Savinelli Mr. G/10. Aspoň nějaká radost v hnusném dni.
Monte
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 led. 2021, 15:55

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků