TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 říj. 2021, 09:43

... však já ti rozumím...
s focením to mám podobně, ale už jsem se vzdal těch věčných aktualizací těl, protože mé fotografie se tím rozhodně nezlepšily (dobře, až na rozlišení :lol: :oops: ) a pro ty obrázky, které nakonec nějakým způsobem vytisknu, mi už dnes stačí mobil. a popravdě už se mi ani nechce tahat se všemi objektivy, protože širokáč, střed i tele mi na mobilu také stačí. k čemu nakonec bůhvíjaké rozlišení, když nakonec vytisknu asi tak 2 obrázky z 5000, kde stojíme někde na pláži?

trochu OT
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 12 říj. 2021, 11:40

Já doufám, že taky už budu mít na nějaký čas klid s upgradem fototechniky. Dřív jsem se snažil někam posouvat, potom přišlo focení sportu dětí, takže zase jiná skla a rychlejší tělo, protože to si už nerozumělo s novými obejktivy a teď naposledy nákup skla 150-600mm a přesun na "rádobywildlife" :mryellow: A tím už končím, dokud se Nikon nevysype, tak musí stačit, protože toho zvládá více než moje ruce. Takže pokud další posun, tak už jedině v rukách a hlavě :lol:

Ale pošťouchnul jsi mě s tím archivem ... rozhodl jsem se nenačínat poslední 3 piksly Halu a udělám novou objednávku, kde přihodím něco navíc, aby mi zase zbylo a snad se mi podaří pomaličku aspoň něco málo nashromáždit. Samozřejmě se nepřiblížím ani z desetiny zdejším borcům s desítkami kilogramů železných zásob :lol:

A ať nejsme OT, tak včera jsem zadýmal St. James flake a nějak cítím v kostech, že ho objednám v plugu a nechám ho uležet ... :yum:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 říj. 2021, 12:37

když jsem dočetl ke tvé poslední větě, zasmál jsem se pod vousy; právě to jsem ti totiž chtěl poradit - pokud chceš archivovat, popadni od e-trafiky plugy a jsi vždy na dobré straně. a) jsou to vynikající tabáky za dobrou cenu, b) časem se krásně uleží, c) nikde jinde je nekoupíš. za pár let si budeš blahopřát, že jsi jich pár nakoupil. a právě st. james je jako plug bezkonkurenční - po letech je z něj skutečná lahůdka.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 12 říj. 2021, 14:13

No právě baso. Vzal jsem si k srdci již naše předchozí debaty na téma plugů, ale nějak mi to zatím finančně nevycházelo, abych objednávku z etrafiky navýšil aspoň o jeden plug a ten nechal ležet a zrát. Samozřejmě by to byl ideální stav, co objednávka, to jedna cihla do archivu. Ale ať kopu na zahradě jak chci, tak ta svině ropa ne a ne vytrysknout ... :palm: :mryellow:
Takže tentokrát bude v objednávce pár plechovek k okamžité konzumaci a ty tři ušetřené z minula a k nim plug poputují do zrací komory :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 říj. 2021, 15:32

uvidíš, že mi za 3 - 4 roky dáš za pravdu. je radost tahat pak ty voňavé, mastné a procukrované cihly z archivu. člověk si pak toho tabáku úplně jinak váží.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 13 říj. 2021, 10:08

:lol: úplně se mi sbíhají sliny, jen to čtu ... :yum: :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 13 říj. 2021, 10:16

... pamatuj: archiv je to až tehdy, když už nevíš, co v něm máš :D - překvapení je pak o to hezčí. ale chápu, že to chvíli trvá. chce to vydržet tak alespoň 3 - 4 roky a prostě tam jen občas něco přihodit. já už tam teď ani nic nepřidávám, protože už to asi stejně nikdy nevykouřím, ale prostě nemohu odolat při nákupech mimo EU. i když je to třeba MB navy nebo plumcake, po 5 letech v archivu je to jiná liga. ráj je v Malajsii (v bezcelních zónách), ale tam se teď člověk moc nedostane. ovšem tabák cca za 130 Kč... :shock: :lol: a výběr velmi solidní.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 13 říj. 2021, 13:28

Pokud se člověk dostane do takovýchto destinací, kde se dá nakoupit za 130,- Kč, tak bych samozřejmě manželce vyházel z kufrů hadry a šly by na jejich místo tabáčky, to je jasný! :mryellow: :smoke5: Akorát, že ona by do letadla nevlezla, takže škrtám Malajsii a podobné dálavy ... :palm: No a to co je v dojezdu autem, tak tam zase ty ceny nejsou až tak zajímavé, jedině že tam člověk může koupit to, co tady není k sehnání.
Ale definice archivu je výstižná - ... "když už nevíš, co v něm máš" ... to jsme takhle jednou zarchivovali dítěti vánoční dárek, když jsme na něj narazili ve skříni až při jarním úklidu ... :palm: :mryellow:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 13 říj. 2021, 15:54

Haga píše:... kde se dá nakoupit za 130,- Kč, tak bych samozřejmě manželce vyházel z kufrů hadry a šly by na jejich místo tabáčky, to je jasný! :mryellow: :smoke5: ...


problém ovšem je, že i z těchhle destinací se člověk někdy vrací domů a musí přes celníky. takže jsem nabral 0,5 kg erinmore flake a to bylo vše. když jsem pak šel na letišti ještě kolem stánku, kde měli za tu samou cenu všechny možné tabáky, tak jsem skoro brečel. a to jsem ještě netušil, že nám v zádech utíká covid a tyhle státy jsou zatím stále uzavřené.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Rog » 17 říj. 2021, 13:14

CPTčkom zapáčim. Plechovka zasyčí. Z dnuka vôňa, ktorá mi pripomína zelený Calledonian, čo som mal pred 20 rokmi. Plechovka tu a tam skorodovaná, na papieri mastné fľaky a pod ním krásne pocukrované plátky.
Priatelia, toto je Bothy Flake, ktorý som si kúpil, keď sa začal predávať, že ho musím vyskúšať. No, tak dnes k tomu došlo... :smoke1:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 17 říj. 2021, 13:54

Rog: Bothy mám velmi rád. Tak pak dej vědět jak ti šmakoval. Abych nebyl OT, já teď jedu jemný arouš Peterson Aran. Va+Ca a trošička vynilky. Možná by chutnalo dýmkařům, co nemají v lásce aromatiky, ale chtěli by vyzkoušet i něco jiného než čistě přírodní tabák. Mějte fajn neděli!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 18 říj. 2021, 12:38

Hele progere, to asi dává dosti hustý a vydatný kouř, jestli jsou v tom kousky "vynilky", ne? Aby nepřijeli hasiči, že u Tebe chytla skládka pneumatik ... :smoke1: :mryellow:
Promiň, to jsem nemohl neokomentovat ... :plaster: :mryellow:
Jinak já přes víkend dojel Hal a pokračuji v St. James flaku.
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 18 říj. 2021, 12:39

Já jedu pořád Skiff a pořád mi chutná, což u mě není nic překvapujícího. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 18 říj. 2021, 13:59

Já Old Gowrie a Peterson MM965, ale možná zkusím přistrouhat trochu vynilky, ať zkusím, co teď ve Varech frčí. :lol:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 18 říj. 2021, 14:14

haga: hasiči jsou u mě jako doma. S některými jsem si už i potykal a pár jsem jich nalomil na fajfku :lol:
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron