TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 01 říj. 2023, 00:46

Dneska F&T Vintage (tedy vlastne uz vcera) a ted protoze nemuzu spat vybiram co si nacpu. Vidim to asi na HU Edward G z roku 2017. Jinak jak uz jsem psal drive, presto, ze existuje cesta jak dostat z Veprova (Tecon) tabaky k nam, dlouho jsem nic neobjednal, protoze Hanz si nehlidal kvalitu a treba takovy Directors Cut z roku 2017 je uplne jiny tabak nez DC z roku 2021/22. Samozrejme podle hesla, ze kazda zmena je vzdy k horsimu i tady ten kdo mu to vyrabi (K&K ?) to zacali ojebavat a perigue tam byl v podstate nepritomny, stejne jako se zmenil pomer kentucky a vysledkem byl sice slusny ale v porovnani se starsima varkama jalovy tabak.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 01 říj. 2023, 16:18

G&H Dark Birds Eyes nasledovane HU Edward G. Ted nacpavam po delsich uvahach na co mam chut Old Dublin (to byla vlastne prvni latakie - pokud nepocitam takove ty tabaky lehce korenene latakii jako je MB Plumcake - ktera mi opravdu chutnala a uvedla me do teto kategorie kuriva).
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod tumek » 02 říj. 2023, 20:42

Ptačí očko bych si teda hned nacpal, bohužel není k máni. Já dnes Slané pejsky, solidní plug, ale něco tomu chybí..
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod valgor1985 » 03 říj. 2023, 06:04

Jak píše Stelton a mnozí jiní, HU už zdaleka není co bývalo. Přijde mi že směsi latakie na tom tak špatně ještě nejsou, nicméně např. výše zmiňovaný letošní Directors Cut je oproti plechu z roku 2019 jen stínem. Dle mé zkušenosti nepomůže ani několikatýdenní nadechnutí ve sklenici/dóze. Jinak včera War Horse Bar a večer to vidím na Conniston Cut Plug od G&H.
valgor1985
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 39
Registrován: 04 lis. 2018, 17:56
Bydliště: Rokycany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 09 říj. 2023, 21:41

po ranu GH Dark Bird Eyes, po obede HU Out of Africa (z roku 2016, otevrena nedavno, vlhkost i aromatizace zustala uchovana na 1) a ted F&T Vintage. tak si rikam, ze nejak zanedbavam Mellow Mallard :D
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 11 říj. 2023, 16:03

zimuju zahradu s dymkou v tlame a po ranu Gordon Pym (dostal jsem chut na orientaly - je celkem skoda, ze tenhle tabak tak nejak "zapada" a moc se o nem nemluvi) nasledovane W.O: Larsen Craftsman edition - uz jsem kouril i horsi veci, neurazi nenadchne - mam toho 7 100g skatuli co jsem dostal od Tecon, tak to pomalu "zkuruju".
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod krpa » 11 říj. 2023, 20:01

stelton píše:zimuju zahradu s dymkou v tlame a po ranu Gordon Pym (dostal jsem chut na orientaly - je celkem skoda, ze tenhle tabak tak nejak "zapada" a moc se o nem nemluvi)


Díky za tip ... tenhle tabák mě tak nějak minul. A podle popisu by mi měl sedět .. mám tyhle směsky s menším množstvím latakie tuze rád. Taky cena je více než příznivá ... na Teconu 17,70 eur za 100 g ... to je :ok:. Až u nich budu zase objednávat, šoupnu ho do košíku na zkoušku.¨

Jinak já dnes odpočíval před maringotkou s Manyarou od HU a Orientalem od McConnell. A určitě ještě stihnu kotlík Khartoumu.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 11 říj. 2023, 20:21

krpa píše:
Díky za tip ... tenhle tabák mě tak nějak minul. A podle popisu by mi měl sedět .. mám tyhle směsky s menším množstvím latakie tuze rád. Taky cena je více než příznivá ... na Teconu 17,70 eur za 100 g ... to je :ok:. Až u nich budu zase objednávat, šoupnu ho do košíku na zkoušku.¨

Jinak já dnes odpočíval před maringotkou s Manyarou od HU a Orientalem od McConnell. A určitě ještě stihnu kotlík Khartoumu.


poteseni na me strane. objevil jsem ho nahodou nikde se o nem moc nepise, ale za me je to pecka. kdyby na sobe mel SG tak se o nem pisou "romany". kazdopadne verim, ze Te bude bavit, me rozhodne bavi a to uz pekne dlouho - ty orientaly proste delaji svoje :-)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 12 říj. 2023, 22:33

Po ranu s konvickou zeleneho caje GH Dark Birds Eye v male Peterson Belgique nasledovany HU Edward G (2017) v Peterson St. Patrick Day 2015. Ted F&T Vintage v Peterson Belgique Barrel :-) dobre to je :-)
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod zdenecek » 13 říj. 2023, 08:39

Tak já pořád již asi půl roku Condor,Stirling flake,Marlin flake a Salty dogs
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod krpa » 13 říj. 2023, 20:45

Slaný psi jsem si dneska (mimo jiné pochopitelně :wink: ) taktéž dopřál. A dobré to bolo, takové příjemné odbočení z mého zaběhlého koloběhu Burley/Latakie. Tak trochu mi ten tabák připomíná Full Virginia Plug od SG.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod stelton » 14 říj. 2023, 16:41

pokracuju v zimovani zahrady a zacal jsem den F&T Vintage - ten tabak mi rika cim dal tim vice, budu muset dokoupit - a pokracoval Peterson Old Dublin. ted tady mzi, tak delam ragu na lasagne na zitra a pokuruju HU Out Of Africa.
Uživatelský avatar
stelton
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 683
Věk: 48
Registrován: 05 říj. 2009, 17:40
Bydliště: Prdel u Ostravy

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod krpa » 15 říj. 2023, 11:53

Právě pokuřuju Makhuwu od HU Tobacco z nové várky, co mi dorazila minulý měsíc. Řešilo se tu, že kvalita tabáků od HU šla rapidně dolů. Co se týče Makhuwy, tak podle mého si kvalitu stále drží, alespoň tedy v porovnání s várkou z roku 2021, kdy už to míchali v Kohlhase and Kopp. Rozdíl zaznamenávám pouze z doby, kdy tabáky míchal ještě sám Hans. Tehdy mi přišla Makhuwa o třídu lepší. Ale může to být jen vzpomínkami, protože z té doby už nemám zaarchivováno nic, abych to dokázal skutečně porovnat. Za mne je Makhuwa stále výborný Burley blend.
krpa
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 318
Věk: 49
Registrován: 13 črc. 2007, 10:48
Bydliště: v Beskydách

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Zdeněk » 15 říj. 2023, 17:01

Dnes jsem sáhl do archivu pro Dunhill Dark Flake z roku 2017. Co si budem povídat, je to luxusní VaPer.
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 16 říj. 2023, 20:19

Já opět červenou Amphoru. Po řadě experimentů s rozdrobenými doutníky (není to špatné) se vracím ke své stálici.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků