TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 01 čer. 2022, 19:39

Včera Nightcap, dneska OG z nový dýmky. Po večeři to je parádní zakončení dne. Tenhle tabák snad nikdy neomrzí. :smoke1:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 03 čer. 2022, 18:20

Chlapci, venku je krásný podvečer a já jsem si ho ještě zpříjemnil zeleným Condorem ve své kukuřičce. Ale to bylo radosti!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Hardslimer » 05 čer. 2022, 14:51

Já včera večer jeden kotlík Orlik GS. K tomu osm orosených Radegastů.......to byla dobrota. ;-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 06 čer. 2022, 18:12

Jo, Radegast ještě pořád vaří pravé hořké pivo, zkoušeli jsme se synem o víkendu v naší hospůdce a bylo jako křen.
Hůř už dopadlo naše testování Kohlhase & Kopp Limited Edition Hollywood 2022, to už pro mne není a naštěstí jsem koupil té voňavky jen 10g balíček “na odzkoušení”.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 09 čer. 2022, 21:51

Itrndo, byl jsem to u nás vyzkoušet a v Plzni vařej hořký pivo též. Kouřil jsem necelý dvě a půl hodiny Old Gowrie na zahrádce a neskutečně jsem si to vychutnal. I přes vyšší vlhkost vzduchu se to dalo ukočírovat na minimum močky.
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 10 čer. 2022, 18:01

Syky, že je Plzeň nejlepší pivo na světě, o tom není pochyb a potvrdil to ostatně i inspektor Ledvina blahé paměti.

Já druhý den zakuřuji novou fajku Halem a těším se, až to začne chutnat jako Hal, musím vydržet…
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Syky » 12 čer. 2022, 10:03

:offtopic1: Nejlepší rozhodně ne, mám ochutnáno 1000+ piv a najdou se tam i zajímavější kousky. Pro mne je Plzeň společně s Radegastem 12 ideální na denní pití (pro zdravotní účely samozřejmě :mryellow: ). Nedá se toho “přepít”.

Jinak dneska k snídani káva z french pressu a k tomu Skiff. Výborný start neděle. :puffy:
Uživatelský avatar
Syky
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 86
Věk: 32
Registrován: 20 úno. 2020, 08:13
Bydliště: Plzeň

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 12 čer. 2022, 12:28

mně osobně přijde plzeň jako pivo tuctové kvality, které žije hlavně ze své pověsti - veškeré skutečné 12ky a silnější piva mi chutnají daleko více (zcela subjektivně)
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod vw1302 » 12 čer. 2022, 20:25

Pokračuji v testování, tentokrát to byl Samuel Gawith - Celtic Talisman. Mno zatím to byl druhý kotlík, ale už vím, že toto nebude můj top...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 13 čer. 2022, 10:27

Zde musím dát opět za pravdu basovi, můj čistě subjektivní dojem je naprosto stejný :ok:
A abych nebyl :offtopic1: , tak přes víkend jsem si labužil s krásně uleželým ST. James flakem :yum: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 čer. 2022, 17:17

basa333 píše:mně osobně přijde plzeň jako pivo tuctové kvality, které žije hlavně ze své pověsti - veškeré skutečné 12ky a silnější piva mi chutnají daleko více (zcela subjektivně)


Také záleží, jak se o to starají, kde to piješ. Na Parkánu je to špička, jinde po Plzni většinou velmi slušné, mimo Plzeň obvykle o dost horší.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Brandy Grulich » 13 čer. 2022, 20:15

Dnes jsem po velmi dlouhé době nacpal něco jiného, než své dva oblíbence. Dostal jsem vzorek DTM– Meellow Mallard, měla by to být čistá virginie. Nacpal jsem, vykouřil, tabák to určitě není špatný, dal jsem celý kotlík, což, pokud mi to nechutná, tak nedám. Hned následně jsem nacpal Port Latakii a zatím favority určitě měnit nebudu. A nedá mi to k plzeňskýmu: mám ho moc rád a obecně mám rád podobný piva (mnohdy ani ne chutí, jako spíš charakterem), nejradši asi Bernard 10. Nikterak nepopírám, že jsou chuťově o hodně zajímavější piva, ale ta rána, po 10ti kouscích… Kdežto po 10ti plzních jsem po ránu jako znovuzrozený. A mě prostě baví dělat celý večer průtokový ohřívač piva, jakkoliv chápu, že někdo raději celý večer degustuje tři zajímavé kousky. Je to stejný jako s tabákem, každej holt nejen kouří, ale i pije na svou hubu… Tak hlavně ať nám chutná.
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 13 čer. 2022, 21:03

Jedinkrát v životě jsem vypil víc, než deset piv. Z výšky z Ostravy jsme s kamarádem udělali v osmdesátkách Ostravanem “výjezd” do Prahy. Ale to jsme pili už od předoběda.

Vzbudil jsem se druhý den ráno, kdy mne kamarád už zpátky na studentských kolejích v Ostravě odtrhoval od záchodové mísy a objasňoval mi, jak jsme večer po celodenním testování piv skončili u sv.Tomáše, kde jsme se seznámili s tehdejší televizní redaktorkou Isabelou Pažitkovou a já se tam prý s ní 2 hodiny bavil o moderní slovenské varhanní hudbě, on se děsně nudil, ale když viděl, že po tom černém pivu nejsem zcela ve své kůži, odtáhl mne na noční rychlík do Ostravy…
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod tumek » 14 čer. 2022, 22:20

Co se týče piva, tak Plzeň je velice příjemná desítka... Já mám rád hutnější, plnější , říznější a spíše piva s hořkým charakterem. Abych si však vychutnal chuť tabáku, preferují jako drink kávu... Buď si dávám presso nebo v džezve tureckou kávu.
Dnes od Stanislawa Helfštýn, připadá mi jako průměrný, s přidanou hodnotou nechat archivovat dozrát.. A teď Mac Baren Dark Twist, můj subjektivní názor výborný téměř neutrální tabák, je tam pro mě téměř nepostřehnutelná aromatizace. Ale já mám téměř jistě alergii na Black cavendish. Takže místo školní známky 1 mu dávám 2- u Stanislawa s přimhouřením všech smyslů max. 3
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Hardslimer » 16 čer. 2022, 21:36

Opět jsem si dnes potvrdil, že i když jsem stále dýmkový cucák, tak nejvíce mi chutná kombinace pivo + pure virginia (Orlik GS).
Pokud si dávám kávu, tak mi velice lahodí tabák se špetkou latákie (Velitel letky) :-)
Mno, každý má ty chutě jedinečně nastavené. ;-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků