TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Pepřek » 17 kvě. 2021, 08:24

V sobotu jsem seděl na balkoně a měl Skandinavik Mixture a večer pak Virginia No.1...
V neděli jsem balkón totálně překopal a po dokončení si dal connoisseurs choice.
Mohu potvrdit, že různé verze balkónového posezení nemají na chuť dýmky pražádný vliv, neboť všechny chutnaly skvěle :D

Teď dumám, jak přesvědčit kolegy a vedení firmy, že kouření dýmky zvyšuje efektivitu práce a zajistit tak povolení kouření v kanceláři :think: :smoke5:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod baron Tom » 17 kvě. 2021, 09:20

home office? Můj kamarád co mi vozí a kupuje tabáky je na tom už skoro rok a dobrý... v tom se shodneme, o přínosu koronáče.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 17 kvě. 2021, 17:19

:arrow: Pepřek add Teď dumám, jak přesvědčit kolegy a vedení firmy, že kouření dýmky zvyšuje efektivitu práce a zajistit tak povolení kouření v kanceláři
Kdyby se Ti to povedlo, tak dej vědět, protože by to v dnešní době bylo na zápis do Guinessovy knihy rekordů. :smile:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod PoKlaT » 18 kvě. 2021, 06:10

Pepřek píše: Teď dumám, jak přesvědčit kolegy a vedení firmy, že kouření dýmky zvyšuje efektivitu práce a zajistit tak povolení kouření v kanceláři :think: :smoke5:

Nikotin má na pracovní výkon jen pozitivní vliv, jak zjistili psychologové zlepšuje dlouhodobé soustředění, dlouhodobou paměť, kuřáci dělají méně chyb atd. atd.(Prof. Patočka a Prof. Strunecká v knize "Doba jedová") Nějaké argumenty nalezneš ZDE. Část odkazů už bohužel nefunguje ale i tak je tam dostatek pádných argumentů. Když budeš kouřit nějaký vhodný aromatik tak tvůj záměr může zhatit už jen bledá závist kolegů. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Pepřek » 19 kvě. 2021, 07:58

No včera jsem byl na služebce se šéfem a dozvěděl jsem se, že milovníkem doutníků. Máme rovněž společný zájem v ušlechtilém alkoholu....

Hmmmm. Že by zavedení speciálního režimu v kanceláři nebylo až tak nereálné? :twisted:

Včera mi přišel vzorek SG BC Cavendish, neměl jsem moc času, tak jsem si nechal ochutnání na dnešek odpoledne :puffy:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 19 kvě. 2021, 11:23

Tak jsem opět načal vlastní směs - starou známou Good Old Day's. Tentokrát ale se jedná o položku z archivu, již téměř čtyři roky starou (to to utíká). Pár let tomu prospělo, je to víc zakulacené a koule to má pořád. Včera jsem si dal velký kotel a trochu se mi zamotala palice :smoke5:
Už se pomalu dostávám do fáze, kdy už nemusím načínat čerstvé plechovky. Ještě to není 100% protože některé směsi jsem dřív nearchivoval, ale blížím se :)
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Pepřek » 21 kvě. 2021, 12:30

Tak jsem včera vypuknul druhý kotlík SG BC Cavendish, ze vzorku mi zbývá ještě na cca jeden.
Zatím teda ještě nevím, jestli mě úplně chytil za srdce a objednám si celou krabičku.
Neskutečně vzorně hořel, po většinu času hezký studený kouř. S chutí jsem se trochu pral, ale uvidíme.

Dnes jsem si nacpal archivní "revitalizovaný" SG Luisiana Flake (už se nedělá, tedy pokud to stejné není GH LF) No řeknu vám, trochu jsem s ním zápasil.
Co jsem si pamatoval z těch dávných dob, tak to bylo takové příjemné plnohubé pokouření. Ovšem pokaždé když už jsem si říkal, že jsem asi udělal chybu, objevil se chladný kouř s rafinovanou chutí, která se střídavě vytrácela a vracela až do konce. Možná jsem jej nechal málo odležet po navlhčení.
Ale se sklenkou Cabernet Sauvignon to bylo i tak příjemné odpoledne.

Jsem zvědav jestli mu přijdu na chuť než mi dojde :puffy:
Uživatelský avatar
Pepřek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 04 črc. 2005, 12:09
Bydliště: Brno

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 21 kvě. 2021, 18:27

Upgradoval jsem na MB Solent Mixture. Před pár dny jsem byl zklamaný, ale je to vážně dobrý tabák. :cool: Pěkný víkend všem.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod basa333 » 22 kvě. 2021, 07:00

Pepřek píše:
Dnes jsem si nacpal archivní "revitalizovaný" SG Luisiana Flake (už se nedělá, tedy pokud to stejné není GH LF)


dělá se stále pod názvem St. James flake, na e-trafice i jako plug, který tímto vřele doporučuji, viz také https://tabaky.cz/tabak/samuel-gawith-st-james-flake
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod baron Tom » 24 kvě. 2021, 06:31

celý víkend GH kentucky ngt. sobotní oheň na palouku, plechovka mr. Brown a fajka. a samozřejmě politika...
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 24 kvě. 2021, 21:02

MBO píše:Upgradoval jsem na MB Solent Mixture. Před pár dny jsem byl zklamaný, ale je to vážně dobrý tabák. :cool: Pěkný víkend všem.


Těchto tradičních Macbarenů musí člověk vykouřit aspoň 100g, aby jim pořádně přišel na kloub. Jsou dělané na celodenní kouření jednoho tabáku furt pryč, tak jsou takové zprvu nenápadné - nenápadité. Ale neomrzí, jsou decentní, a co do kuřácké vstřícnosti dokonale zvládnuté a standardizované ... žádné výkyvy, odchylky, dobře se nacpávají, dobře hoří, nemočkují, nehicují, dobře se dokuřují, nemění chuť v závěru kotle.

Jsou ale spíš slabší na nikotin a nenadchnou tak na první seznámení jako třeba strašně osobitá SG nebo GH produkce. A také jsou dost drahé ty jejich 100g plechovky na pouhé ochutnávání.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 25 kvě. 2021, 05:59

Je to přesně, jak říkáš. Já měl včera dopoledne zelenou a pak červenou Amphoru s dcerou ve skateparku. Nějaké teeneagerky se dýmce smály a dělaly si ze mě legraci. Bral jsem to s nadhledem. V restauraci mi pak vedlejší manželský pár pochválil ušlechtilý dýmkový kouř. Holt Amphora. :smile: Kdybych měl nacpaný Solent, asi by mě tak nechválili. :cool: Docela nečekaně jsem se stal majitelem sovětské Machorky z dob RSFR, ale mám ji jen vystavenou.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod baron Tom » 25 kvě. 2021, 06:45

on v tom pak bude už chuťový návyk. Mám to tak když přecházím u cigaretového tabáku na viržínku od jiného výrobce. S bratrem jsme oba kouřili golden viržínku asi 3 roky, stejné papírky stejné filtry. Já se letos přeorientoval na MC beraní viržínku (kvůli ceně) a z počátku jsem si říkal že je taková pložší než ta goldenka ale dnes už mi chutná víc. když mi občas dojde tabák a bratr mi jednu ubalí je to víc dehtové asi i silnější.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 25 kvě. 2021, 08:34

No, to je jistě také ve hře, ale myslím, že to nebude to hlavní. :naughty:
Resp. musí na to ten tabák býti nablendován, jako jsou právě ty klasické Macbareny.
U jiných tabákův to totiž funguje naopak: jednou týdně jsou skvělé, jednou denně už to je slabší a víckrát denně už lezou krkem. A pak jsou výborné tabáky, ale tak pro zpestření jednou za dva týdny.
Většinu SG tabákův např. kouřím sezónně, tedy ne celoročně.
Plumcake ale kouřím furt a nikdy se nepřekouří. :smoke1:
Solent je z podobného těsta, byť mne tak nebere.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod meduard » 25 kvě. 2021, 21:46

Dnes BestBrownFlake z dymky ktoru som si kedysi vystruhal na workshope u Honzy Kloucka, mimochodom krasna a silna spomienka....a teraz Balkan flake SG v Petersonke, ktoru som roky nefajcil, lebo mi vadil P Lip naustok, ktory mi vypaloval dieru do patra....ale uz som sa s tym naucil pracovat a musim priznat, ze Petersonka je prudko kouritelna faja....taka lahunka half bentka, tam to hori jedna basen :puffy:
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků