TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Dýmkový tabák - směsi, výrobci, náš trh... dále pěstování a výroba.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub, jcp

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod zdenecek » 24 dub. 2022, 15:25

Tak takhle pěkne v Západním německu,čekání na vykládku GH Brown sliced.Dobrý tabák,proč jsem do něj nešel dříve?
Uživatelský avatar
zdenecek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 131
Věk: 47
Registrován: 18 led. 2017, 11:26
Bydliště: dobřany

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod IronMike » 25 dub. 2022, 15:47

Ahoj všem dýmkařům,
dneska jsem se registroval, tak by se slušelo se asi představit :)
Jmenuji se Michal a pocházím z Jablonce nad Nisou; k dýmce mě přivedl můj kamarád truhlář, který už se dokonce pustil do výroby dýmek a sbírá zkušenosti :)
Když mi dýmku nabízel poprvé, poslal jsem ho do prčic, protože mi to neustále chcípalo a já jako cigaretový kuřák na to neměl nervy :D
Ale jednou se stalo, že mi to tolik nechcípalo, měl jsem tam naducaný dobrý tabáček a v tu chvíli jsem v tom začal lítat (už asi 4-5 měsíců).

Tak ale abych naplnil obsah vlákna :)
Už mám nacpanou Sanislawku 01 a zkouším Kentucky Bird, tak snad to bude chutnat :)

Jinak je nějaká šance stát se členem klubu, nebo je to nějak za odměnu??

Mějte se fajn :puffy: :puffy:
IronMike
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 38
Registrován: 25 dub. 2022, 11:16
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 04 kvě. 2022, 10:07

Chlapci, long time no write! Venku se nám dělá krásně, děvčata odkládají slupky ošacení a já si k tomu na balkoně dopřávám své oblibené mýdláky. Dnes padla volba na Bosun cut plug. Nebe v hubě!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 05 kvě. 2022, 17:45

IronMike píše:Jinak je nějaká šance stát se členem klubu, nebo je to nějak za odměnu??


Ahoj Michale, ať se ti tu líbí, jinak podmínky ke členství najdeš zde:
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=4&t=477
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 05 kvě. 2022, 19:12

proger píše:Chlapci, long time no write! Venku se nám dělá krásně, děvčata odkládají slupky ošacení a já si k tomu na balkoně dopřávám své oblibené mýdláky. Dnes padla volba na Bosun cut plug. Nebe v hubě!


Ahoj Progere, když ty musíš mít vždycky něco extra. Zrovínka jsem ti chtěl poděkovat za tip na zajímavý tabák a bác: on se vyprodal :twisted:

A tak zatímco u vás odkládají děvčata slupky ošacení, u nás na Hané zatím počasí nic moc a děvčata, které tu chodí v krojích snad i do práce :lol: , pořád nic neodkládají. No, alespoň mně se podařilo odložit dva úkoly (miluji prokrastinaci) z pátku na pondělí :idea:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Haga » 06 kvě. 2022, 07:59

itrndo dovolím si poopravit Tvoji stížnost z "on se vyprodal" na přesnější "proger ho vykoupil" :mryellow: :smoke5:

U nás v minulých dnech zapršelo, takže tráva na zahrádce jede jako šílená, což mi umožňuje naládovat St. James flake, zapřáhnout se do sekačky a relaxovat :smoke1:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 54
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod proger » 06 kvě. 2022, 13:50

Haga: Tak to si vyprošuju! :mryellow:
itrnda: Jak už psal Haga, já se tak trošku předzásobil a když přišla bída na kozáky tak jsem načal z archívu. Ale k mání z lakelandů je třeba:
https://www.etrafika.cz/vyhledavani/?string=lakeland tak zkus objednat. Neprohloupíš!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 07 kvě. 2022, 09:15

Já včera dost suchou Amphoru, kterou jsem zapomněl v netěsnící hliněné dóze. A už nevím po kolikáté se divím, že chutná líp než čerstvá. Zjišťuju, že některé věci dělám pořád dokola (některé dobře, některé špatně), jako bych byl robot.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod vw1302 » 08 kvě. 2022, 12:41

Včera testovačka Elwood Flake no.2 a dnes to vidím stejně neb mě moc nepřesvědčil...
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod petr459 » 11 kvě. 2022, 07:51

Ráno na terase s kávou jsem nacpal do dýmky od Martina Halušky N.Cap starý 6let a velká chuťová slast
petr459
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 563
Věk: 49
Registrován: 27 lis. 2014, 23:55
Bydliště: Praha 13

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alcarin » 11 kvě. 2022, 09:20

Zdravím všechny,

tak dneska poprvé zatím historicky druhý tabák (po Connoisseur's Choice) a zároveň první nearomatický, a to My Mixture 965. Musím říct, že jsem se nearomatiků trochu obával, ale tenhle tabák je prostě neuvěřitelný, kdybych to měl shrnout, tak je to prostě podzim v plechovce :puffy: Se svou krátkou dýmkovou historií nejsem schopný dávat nějaký sofistikovaný komentář, ale prostě mi to během kouření připomíná podzim nebo táboráky. Sice pořád zápasím s nacpáváním dýmky, ale tenhle, narozdíl od Connoisseur's Choice tolik nekouše do jazyku. Jediná nevýhoda je, že žena opravdu nedokáže docenit jeho vůni :D Pokud byste někdo měl tip jaké další podobné tabáky zkusit, tak budu vděčný!
Uživatelský avatar
Alcarin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 15
Věk: 32
Registrován: 23 dub. 2022, 12:08
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod Alter Egon » 11 kvě. 2022, 09:32

Takovýhle tabáků je na trhu spousta. Jsou označované jako "English" blendy. Jsou charakteristické svou kořeněnou a uzenou chutí a vůni, za kterou vděčí latakiovému tabáku, který je sušený kouřem. Skvěle a chladně se kouří. Zadej si na etrafice do vyhledávače "latakia" a můžeš směle zkoušet. Jsou to skvělé tabáky.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod BATRACHOS » 11 kvě. 2022, 09:55

No míšeninka 965 je prostě jen jedna. :lol:
(nemluvě o tom, že původní Dunhill je ještě o něčem o dost jiném, modří a archiváři vědí... :smoke1: )

Vyzkoušet bys měl všechny dostupné tabáky s LEHKÝM podílem latakie a příp. špetkou orientálů. Tedy nikoli klasické latakiové směsi, ale tabáky, kde je latakií jen posypáno jako kořením.

Samozřejmě bych ti v prvé řadě poradil Plumcake, ale to bys musel objednat z ciziny. Málokdo na něj vysloveně nadává, je to takový všeobecně respektovaný Mac Baren. Podobně, pokud bys už objednával, chutná též MB Solent Mix, ale bez aromatisace povidly.

Jinak je to momentálně těžké, takových tabáků je v nabídce dost, ale nějak to není úplně to ono. Jsou to často nově namíchané náhrady a není to úplně usazené a založené na skutečně kvalitních a odležených tabákových základech. Není latakie jako latakie! :naughty:

Býval tohoto typu např. Rattray´s 7 Reserve, kdysi zelený Caledonian, trochu podobný SG Westmorland.

Možná zkus vzorek DT Fred The Frog a vzorek DT Cock Robin. Zkusit také můžeš SG Perfection, to býval vynikající tabák - pokud se povedla šarže. Bohužel dodávky do Čech byly strašně nevyvážené co do složení i aromatisace, takže jeho všeobecně skvělá pověst dost utrpěla. Vem vzorek a uvidíš. :smoke3:

Pak jsou tu flakes, ale to bych ti pro začátek nedoporučoval. Dej tomu aspoň rok, než se do flakeů pustíš. A nebo je holt nařež nožem a udělej z nich takový ready rubbed, no. :|
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod MBO » 11 kvě. 2022, 10:16

Jestli Ti chutnal MM956, mohl by Ti od stejného výrobce chutnat i Standard Mixture nebo Early Morning Pipe. V současnosti je vyrábí Peterson. Včera suchá červená Amphora.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: TOP FIVE pro dnesni den aneb co dnes mate v dymce XXVII.

Příspěvekod itrnda » 17 kvě. 2022, 19:20

Před týdnem jsem rozbalil červené Tři jeptišky a od té doby si ty koláčky vychutnávám, tak, jako dnes. Přemýšlím, že sí pro ně vyhradím svoji novou rhodésku, tuze pěkně se mi z ní ta mňamka bafá… :smoke5:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

PředchozíDalší

Zpět na Tabák

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 32 návštevníků